blog posts

yabancı dil

yabancı dil oğrenme

Yabancı dil oğrenmek dünyayla iletişim kurmak için en temel ihtiyaçlardan biridir.

Dünyada artık her şey uluslararası olmuş sayılır. Kullandığımız telefon , gittiğşmız okul , üniversite , katıldığımız davetler kıkısacası günlük hayatta yaptığımız çoğu şey yabancı dile ihtiyaç duyarız.

Ama yabancı dile en ihtiyacımız olduğu zamanlar yabancı bir ülkede tatile gitmek ya da goç etmektir. O yüzden gittiğimiz ülkenin dilini oğrenmek mecburiyetindeyiz.

Bir ata sözü der ki her dil bir insandır. Ne kadar çok dil biiliyorsan o kadar da bihgin ve kültürlüsün. Mesela Almanca biliyorsan , Almanya’ya gidebilir ve geze bilirsiniz , Almanyalı arkadaşlar bula bilirsiniz , Almanca film ya dizi seyrede bilirsiniz.

Almanca kitaplar okuya bilirsiniz , böylece yeni bilgiler edine bilirsiniz.

Bunlar yabancı dil bilmenin bir kaç faydası.

İş hayatınızda yeni fırsatlar yakalaya bilirsiniz. Ne kadar yabancı dil biliyorsanız o kadar yeni iş fırsatlar ve teklifleri ala bilirsiniz. size her zaman avantajdır.

İş bulmak için , iş sahipleri yabancı dil bilenlere ayrıcalık tanır ve bu sizin işinize yaraya bilir.

yabncı dil size yeni arkadaşlıklar katar ve o yeni arkadaşlar sayesinde yeni şeyler öğrene bilirsiniz , halbuki yabancı dili bilmezseniz bunun imkanı yoktu. Başka ülkelerin yemeklerini , törelerini , kültürünü , tarihini ve … oğrene bilirsiniz.

Başka ülkelere rahatlıkla yolculuk yapa bilirsiniz , şehirde , mağazalarda , alışveriş merkezlerinde , sokakta insanlarla , polislerle ve ya herhangi bir insanla tanışa bilir ve sohbet eder siniz.

Eğer bir dil biliyordanız , başka bir dili daha çabuk oğreneceksiniz çünkü beyniniz otomatik olarak daha çabuk ve rahat oğrenmenin yollarını bulacak.

Sanatsal filmleri ya tiyatroları orjinal baka bilirsiniz ve dublaj ya çevirimine ihtiyacınız yoktur ve bundan keyif ala bilirsiniz.

Öz güveniniz yükselir ve stressiz irtibata geçe bilirsiniz. Toplumda daha cesaretli ve öz güvenli olacaksınız.

Dil, birbirimizle iletişim kurmak için kullanılan, fikirleri, duyguları ve daha birçok şeyi aktarmamızı kolaylaştıran bir araçtır. Dünyada birçok dil kullanılmaktadır, bir ülkenin bile iki dili olabilir. Ve bu modern dünyada, birçok insan tarafından kullanılan dil, ara dil olarak bilinir. Bu nedenle, bu yazıda İngilizce öğrenmenin öneminin nedenlerini tartışıyoruz.

Günümüzde eğitim, tıp, ticaret, siyaset, teknoloji ve teknoloji gibi birçok konuda İngilizce kullanılmaktadır.

Bu nedenle İngilizcenin günümüz dünyasındaki önemi yadsınamaz. Veya İngilizce’yi dünyanın birçok yerinde ortak dil olarak görmezden gelin. İngilizce sadece bir iletişim aracı olarak rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda çevreye uyum sağlamamızı ve şimdi ve gelecekte çalışmamızı da kolaylaştırabilir.

. Bu nedenlerden biri de teknoloji ve sosyal medya kullanımından söz edilebilir. Bu nedenle, eğitim ve işletmeden teknoloji ve teknolojiye kadar günlük yaşamda İngilizce öğrenmenin önemi artık çok etkileyici. İngilizce öğrenmede etkili yöntemler kullanılabilirse, kullanımının sonucu açıkça görülecektir.