blog posts

VPS İçin En İyi Lokasyon Hangisidir?

VPS İçin En İyi Lokasyon Hangisidir?

Bir sanal sunucu için hangi coğrafi konumun en iyi olduğu sorusunu cevaplamak için konunun farklı yönlerine bakmamız gerekiyor. Bilgilerinizin depolandığı sanal sunucunun ve veri merkezinin konumu, sunucunun performansını, kalitesini ve hızını önemli ölçüde etkiler. Her kişi ve her kullanıcı için farklı bir ülke, hedef ve ihtiyaçlarına göre sunucu satın almak için şarttır çünkü her kişi yabancı bir ülkede yaşar ve sunucuyu çeşitli amaçlarla kullanmayı düşünür. Gelecekte bizimle kalın.

Sanal sunucu lokasyonunun doğru seçilmesinin önemi; Sunucu servislerinin stabilite, çalışma süresi, kalite sorunları ve site hızı gibi şeyler etkilenir, bu yüzden bu konuya kayıtsız kalmamalı ve faaliyetinizin ihtiyaçları ve hedefleri ile ilgili gerekli kontrolleri yaparak uygun bir lokasyonda bir sanal sunucu satın almalısınız. yapabildin mi?

 

 

Hangi ülkenin sanal sunucusu benim için uygun?

Göz atmanın sık sık kesintiler ve düşük hızlar yaşadığı bir sunucunuz olabilir. İnternette gezinmek, bir Windows sanal sunucusunun en yaygın kullanımlarından biridir. Bu durumda sanal sunucu kullanırken en iyi kalite ve hızı elde etmek için birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. İlki, bu yazının konusu ile hiç ilgili değil, ancak önce değinilmesi gereken önemli bir konudur. İnternetinizin kalitesi iyi olmalı; Aksi taktirde sunucu ne kadar mükemmel ve kaliteli olursa olsun internetinizin yavaşlığı ve kesintiye uğraması nedeniyle sunucu ile bağlantısı iyi olmaz ve kullanmaktan zevk alamazsınız.

Bir diğer önemli nokta ise sunucunun bulunduğu ülkenin sizin ülkenize yakınlığına bağlıdır. Mesafe ne kadar kısa olursa internet üzerinden servisler o kadar hızlı iletilir, gecikme azalır ve sonuç olarak daha iyi bir bağlantı kalitesine sahip olursunuz.

Bir sunucu konumu seçerken önemli olan ilk şey, hedef kullanıcılarınızın hangi ülkeden olduğudur. Yalnızca bir ülkede çalışan bir yerel sunucu kurmak istiyorsanız, sunucuyu aynı ülkeden almak daha iyidir çünkü site hedef kullanıcılara daha hızlı yüklenecektir. Yine de, uluslararası faaliyet gösterecek ve her yerde ziyaret edilecek bir web sitesi başlatmayı planladığınızı varsayalım. Bu durumda, en iyi donanıma sahip ve minimum kesinti süresi olan bir konumdan bir sunucu almak daha iyidir.

Not: Sabit bir ağa sahip hızlı SSD sunucularına yüklenmiş bir İngiltere VPS hizmetini denemenizi tavsiye ederim.

Sanal sunucunun doğru coğrafi konumunun seçilmesinde çeşitli faktörler etkilidir; Bazı ülkelerde, belirli iletişimler ve belirli web sitelerine ve uygulamalara erişim kısıtlanmıştır. Bu kısıtlamayı aşmak için RDP veya VPN satın almanın başka yolu yoktur. En iyi önerimiz, bu sınırlamanın üstesinden gelmek için bir Kanada VPS, ABD VPS veya İngiltere VPS satın almanızdır; Çünkü belirtilen tüm ülkelerde iletişim konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur ve belirtilen ülkeleri kullanırsanız sınırı aşmış olursunuz. Hedef kullanıcılarınız Avrupa’daysa, en iyi hızı elde etmek için İngiltere, Hollanda, Almanya ve diğer ülkeler gibi Avrupa konumlarında VPS kullanmanızı öneririz.

 

 

Bahsettiğim gibi sanal sunucunun coğrafi konumunun seçiminde önemli bir konu esastır; Sunucu hizmetlerinin kararlılığını ve kalitesini etkileyen hız, çalışma süresi ve ping ile ilgilidir, muhtemelen ping terimini duymuşsunuzdur ve ping ne kadar düşükse, sunucu hizmetinizin kalitesinin o kadar iyi olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ardından ping hakkında kısa bir açıklama yapacağız.

 

ping nedir?

(İnternet Paketi veya Ağlar Arası Groper), kullanıcıların belirli bir hedef IP adresinin var olup olmadığını test etmesine ve doğrulamasına olanak tanıyan ve bilgisayar ağı yönetiminde istekleri kabul edebilen temel bir İnternet programıdır.

Ping, kullanıcının erişmeye çalıştığı ana bilgisayarın çalıştığından emin olmak için tanılama için de kullanılır. Çoğu yerleşik ağ yönetimi yazılımı da dahil olmak üzere, ağ özellikli herhangi bir işletim sistemi (OS) ping kullanabilir.

 

Başka bir deyişle ping, bir ağdaki iki cihaz arasındaki zaman aralığının bir ölçümüdür ve bu sayede bilgisayar gibi bir akıllı cihazdan bir bilgi paketinin sunucuya dönmesi için geçen süreyi tahmin edebilirsiniz. Ping, bir bağlantıya tıklamaktan video oynatmaya kadar her şeyi çevrimiçi yaptığınızda olanları geciktirir.

Ancak ping, yalnızca “gecikmeyi” ölçen bir araç değildir. Her ağ birkaç cihaz ve sunucudan oluşur. Her cihaz, hedef akıllı cihaza “veri paketleri” gönderebilir. Hedef cihaz, cevaplanacak paketi alır ve ilk cihaza cevap veren bir kapsayıcı gönderir.

Bu adımlar her ping için tekrarlanır. Ping, paketlerin cihazlar arasında seyahat ettiği süreyi ölçmenizi sağlayan bir komuttur. Ping komutunu kullanmak, sunucuların durumunu kontrol etmek için çok kullanışlıdır. Sunuculardan biri kapalı veya yavaşsa, iki cihazın bağlanmasını engelleyebilir. Bu durumda, Paket Kaybı oluşur ve adından da anlaşılacağı gibi, paketler veya veri paketleri hedeflerine ulaşmadığında Paket Kaybı oluşur.

Servis sağlayıcı, internet bağlantı hızı, yeterli bant genişliği ve coğrafi konum ping oranını etkiler. Bir ping kamerasına ihtiyacınız varsa, bir barındırma hizmeti satın alırken internet hizmetinin özelliklerini göz önünde bulundurun. Paylaşımlı barındırma hizmetlerinde indirme hızı yükleme hızından daha yüksektir ve hizmeti satın alırken aboneye bildirilen hız indirme hızı olurken, yükleme hızı ping hizmet oranını etkiler.

 

 

Ping nasıl çalışır?

Ping, ağdaki belirli bir arayüze bir İnternet Kontrol Mesajı Protokolü (ICMP) yankı isteği göndererek ve bir yanıt bekleyerek çalışır. Bir ping komutu vererek, belirtilen bir adrese bir ping sinyali gönderilir. Hedef ana bilgisayar yankı isteğini aldığında, bir yankı paketi gönderir.

Bu yaklaşımın iki özel hedefi vardır: hedef ana bilgisayara erişilebilirliğin doğrulanması ve gidiş-dönüş süresinin (RTT) belirlenmesi.

RTT, yanıt almanın ne kadar sürdüğünü gösteren bir ölçüdür. Milisaniye (ms) cinsinden ölçülen bu işlem, tarayıcı sunucuya bir istek gönderdiğinde başlar ve sunucu yanıt aldığında tamamlanır. RTT, web uygulamaları için kritik bir performans ölçüsüdür.

Varsayılan olarak, ping komutu birkaç istek gönderir (genellikle dört veya beş) ve sonuçları görüntüler. Ping yankı sonuçları, belirli bir isteğin başarılı bir yanıt alıp almadığını gösterir. Ayrıca alınan bayt sayısını ve yanıt süresini veya gecikmeyi de içerir.

 

Sanal sunucuda konumun önemi

Doğru sanal sunucu konumunu seçmek, veri hızını ve güvenliğini artırmak için hayati önem taşır.

Coğrafi konum seçiminde belirttiğimiz gibi sunucular arası veri aktarım mesafesi ve isteğinize yanıt verme süresi (sunucu ping süresi) etkilenir. Sonuç olarak coğrafi konumun yakınlığı, sağlam ve güvenilir konumu hızın artmasında hayati önem taşımaktadır.

Veri güvenliği doğrultusunda, sizin için doğru lokasyon seçiminde mevzuat ve kanunları bilmek ve bunlara uymak gerekmektedir. Bu yasalar arasında, kullanıcı verilerinin gizliliğini sağlayabileceğiniz GDPR’den (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) bahsedebilirim, bu nedenle sunucunuzun bulunduğu ülkenin yasalarını kontrol edin ve haberdar olun; gerekli. Hollanda, Almanya ve Fransa gibi Avrupa sunucu konumları uygun seçeneklerdir.

Yaptırımlar nedeniyle Asya’da bir sanal sunucunun konumunu seçerken, özellikle küresel finans piyasasındaki ticaret ve döviz işlemleri için yabancı sunucular gerçekten kritiktir, çünkü bu kısıtlamaları aşmak ve aşmak için ücretsiz ve ücretli VPN’ler kullanmak mümkün olsa da. Ancak yavaş hız ve kesintiler gibi sorunlar can sıkıcı olabilir. Aynı zamanda, herhangi bir amaç ve aktivite ile herhangi bir alanda, herhangi bir kısıtlama olmadan ve sabit bir IP adresiyle, istediğiniz lokasyonlarda ve Asya dışında kolayca sanal sunucu satın alabilirsiniz; Herhangi bir güçlük çekmeden günün her saati finansal piyasalarda ticaret yapın ve ticaret yapın.

 

Binance Trade sanal sunucusunda en iyi konumu seçme

Sanal ticaret sunucusunun yer alacağı ülke seçimi önemli bir noktadır. İngiltere, Finlandiya, Almanya gibi Avrupa ülkelerinden ve herhangi bir AB üye ülkesinden mal satın almak tercih edilir.

Binance tarafından yasaklanmayan ülkelerde sanal sunucuya erişmek ve para birimi ticareti yapmak mümkündür.

 

Asya veya Amerika Birleşik Devletleri’nden bir IP adresi kullanarak Binance hesabınıza giriş yaptığınızda, raporunuz banka tutarıyla birlikte tamamen bloke edilecektir.

Dikkate alınması gereken bir diğer şey de ödediğiniz fiyattır. Alışveriş yaparken rastgele web sitelerine göz atmayın; Yüksek kaliteli, mükemmel destek ve düşük maliyetli sanal sunuculara yatırım yapın.

 

Binance Trade sanal sunucusunda en iyi konumu seçme

Sanal ticaret sunucusunun yer alacağı ülke seçimi önemli bir noktadır. İngiltere, Finlandiya, Almanya gibi Avrupa ülkelerinden ve herhangi bir AB üye ülkesinden mal satın almak tercih edilir.

Binance tarafından yasaklanmayan ülkelerde sanal sunucuya erişmek ve para birimi ticareti yapmak mümkündür.

Dikkate alınması gereken bir diğer şey de ödediğiniz fiyattır. Alışveriş yaparken rastgele web sitelerine göz atmayın; Yüksek kaliteli, mükemmel destek ve düşük maliyetli sanal sunuculara yatırım yapın.

Ticaret sanal sunucuları aşağıdaki konumlarda mevcuttur:

  • Almanya
  • Hollanda
  • Finlandiya
  • İngiltere
  • Polonya
  • Kanada
  • Fransa
  • Singapur

Diğerlerinden daha iyi olan ülkeler var mı?

Hollanda ve Finlandiya artık Binance’ten sanal sunucu almak için en iyi yerler.

Fransa, Polonya, Kanada, İngiltere ve Singapur, Hollanda ve Finlandiya’dan sonra düşünebileceğiniz diğer ülkelerdir.

 

Almanya’da bir sunucu satın alırsanız ne gibi avantajlar elde edersiniz?

Almanya’daki ticaret sanal sunucusunda yapılan ihlaller nedeniyle Asya ve diğer ülkeler kısıtlandı, bu nedenle bu şirket kontrolünü devraldı ve bu ülkelerden bir IP ile giriş yapmanız durumunda hesap oluşturmanıza izin vermeyecek. Binance’in pasaport veya ulusal kimlik kartı gibi Alman vatandaşlığına dair kanıt talep ederek kimliğinizi doğrulaması gerekmektedir.

İlgilenen müşterilerimize Almanya’dan sanal sunucu almanın avantajlarını anlatacağız.
Diğer ülkeler yerine Almanya’da sanal sunucu almanın avantajları

Almanya’da sanal sunucuları kullanırken, Almanya’daki Avrupa’nın en iyi veri merkezlerinden biri olan Hetzner Germany, en iyi desteğe ve donanım arızası veya güvenlik sorunları açısından en az riske sahip olandır. Hetzner’ın Alman veri merkezi ağı ve çalışma süresi izlemesi en doğru olanlar arasındadır.

Sunucu ağı, veri merkezi ağındaki siber saldırılardan ve bilgisayar korsanlarından etkilenmeyecektir. Tüm bu özelliklerle bu veri merkezi, makul bir fiyata doğal bir 1 Gb ağ bağlantı noktası sunabilir. Diğer veri merkezlerinde, bir gigabit bağlantı noktası yalnızca 200-500MB garantilidir. Almanya’daki tüm Hetzner veri merkezi sunucuları, güvenli bir 1 gigabit ağ bağlantı noktasına sahiptir.

 

Sunucu performansı, hızı ve güvenilirliği bundan doğrudan etkilenir.

 

Alman sunucularının başka avantajları da vardır:

Almanya’daki sanal sunucular 256 MB ile 2 GB RAM arasında değişmektedir. Herkesin RAM ihtiyacı farklı olduğu için birçok RAM kapasitesi mevcuttur. Yalnızca bir işlem gerçekleştirmesi veya web’de gezinmesi gereken kullanıcılar için RAM gereksinimleri daha düşüktür. Örneğin, PayPal veya MetaTrader ile RAM ihtiyacı daha azdır. Çok fazla işlem gücü gerektiren web siteleri ve uygulamalar, yüksek RAM’e sahip sanal sunucular kullanmalıdır.

Alman sanal sunucuları, fiziksel olarak Almanya’da bulunma avantajına sahiptir.

Alman sanal sunucusunun bir diğer avantajı da işletim sistemi seçimidir. Kullanıcı bir Avrupa Windows sanal sunucusu veya bir Avrupa Linux sunucusu sipariş edebilir. Ayrıca seçilen işletim sistemine daha uygun bir kontrol paneli seçebilir.

Windows Sanal Sunucusu ve Avrupa Linux Sanal Sunucusu, kullanıcıların sunucularına tam olarak erişebilmeleri için kaynak yükseltmeleri sunar.

 

Sanal sunucu Polonya’nın avantajları

Polonya sunucuları, donanım ve SSD NVME sabit sürücülerin kolaylığı ve kalitesi nedeniyle web barındırma, döviz bozdurma, borsa vb. görevler için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polonya sanal sunucu tarayıcısında web sitesine girerek.

Kanada sanal sunucusunun avantajları

Performans için en iyi fiyat
Yüksek verimlilik ve yükleme hızı
Geniş bant genişliği ve trafik

Bir Kanada sunucusu satın alarak Kanada vatandaşı sayılırsınız. Birçok kişi Kanada’yı dijital para birimi takas platformları ve Binance gibi çevrimiçi borsalarla ticaret yapmak için kullanabilir.

 

 

Finlandiya’da bir sunucu satın almak ne anlamda mantıklı?

Finlandiya ticaret sanal sunucuları için yenilikçi teknolojiler kullanıyorlar. NVMe SAS Enterprise SSD sürücüleri ve Intel Zeon v6 işlemcileri sayesinde diğer ülkelerdeki sunuculardan daha güçlüdür. Bu açıklamalara sahip bir Fin sanal sunucusu kullanışlı ve uygun maliyetlidir. Performans ve verimlilik açısından da oldukça verimlidir. Linux ve Windows işletim sistemleri, Finlandiya sanal sunucusuyla sağlanır.

 

Finlandiya’da sanal sunucu kullanmanın diğer ülkelere göre avantajları

Hetzner’ın Alman veri merkezi kullanıcıları, aynı kaliteyi Hetzner’ın Finlandiya merkezli yeni veri merkezinden bekleyebilir. Hetzner veri merkezi, dünyanın en iyi veri merkezlerinden biridir; Finlandiya’daki Hetzner veri merkezi, Alman veri merkezleriyle aynı kalite standartlarına, güncelliğe ve yüksek çalışma süresine sahiptir.

Kaliteli bir sanal sunucu istiyorsanız Finlandiya’yı öneririz. Finlandiya’daki Hetzner veri merkezinde 1 gigabit bağlantı noktası mevcuttur. Finlandiya’daki sunucularına yüksek hız ve erişime sahip oldukları için coğrafi konum, hız ve ağ bağlantı noktası açısından Asyalı müşteriler için diğer konumlara göre daha uygundurlar. Finlandiya’nın en iyi sunucularını müşterilerine sağlayan Ded9’dan sanal ve özel sunucu hizmetleri mevcuttur.

 

Red Station veri merkezi Birleşik Krallık sanal sunucusu

Red Station veri merkezinden Birleşik Krallık ticaret sanal sunucusu, yüksek hızlı NVMe SSD’ye, yönetime, tam zamanlı desteğe, kurulum ve yüksek yapılandırmaya ve özel donanım kaynaklarına sahiptir.

 

Birleşik Krallık sanal sunucusunun diğer avantajları

Yüksek kaliteli ve güçlü donanım ve güçlü bir ağ bağlantı noktası, Birleşik Krallık sanal sunucularını diğer ülkelerden üstün kılar. İngiltere’de bulunan Redstation veri merkezini kullanmanın prensipler ve güvenlik çerçevesi açısından diğer veri merkezlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır.

Kırmızı istasyon veri merkezleri, yüksek hızlı disklere sahip sunucular kullanır. Sonuç olarak, kaliteleri ve hızları arttı.

Bu sunucuların en önemli özelliği sınırsız porta sahip olmalarıdır.

İngiltere sunucu planları, ücretsiz kurulum ve kapsamlı müşteri desteği ile birlikte gelir.

 

Fransa’da sanal sunucu satın almanın avantajları nelerdir?

France Trade Virtual Server, yüksek kaliteli bir geniş bant bağlantı noktasına ve ağa sahiptir ve OVH veri merkezinde DDR4, SAS Enterprise ve SSD ve SSD NVMe sabit diskler ve Intel Xeon işlemciler dahil olmak üzere günün en önemli teknoloji ve donanımını kullanır. olmak

Fransız sanal sunucusu, ayrılmış 1 Gb bağlantı noktası ve sınırsız trafik ve bant genişliği ile genellikle büyük dosyaları indiren ve yükleyen müşteriler için en iyi seçimdir.

Windows sunucusunun 2008’den 2016’ya kadar herhangi bir sürümünün yanı sıra 7’den 10’a kadar olan masaüstü sürümleri ve Linux, son kullanıcı tarafından Fransız sanal sunucusuna kurulabilir. Bu özellik, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun işletim sistemini seçmelerini sağlamıştır.

 

Çözüm

“Bir VPS için en iyi coğrafi konum hangisidir?” sorusunu cevaplamak için Kullandığınız sanal sunucunun amacı ve türü gibi faktörler çok önemlidir, bu yüzden sunucunuz için bir konum seçmeden önce yukarıdakileri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun ve ardından kararınızı verin. Umarım bu makaleyi beğenmişsinizdir.