blog posts

Konteyner nedir? Ve nasıl çalışır?

Kapsayıcılar, hizmetlerin geliştirilmesi, taşınması veya kullanılması için standart birimler içinde sağlanan yazılım paketleridir. Bu yazımızda Docker ve Google’ın iki container’ını inceledik. Bu alanda Farsça kaynakların eksikliğinden dolayı konteyner hizmetleri alanında bu firmaların orijinal metinlerini doğrudan çevirmeye çalıştık. İlk bölümde Docker’ın container’larından, ikinci bölümünde ise Google’ın container’larından (Corinth) bahsettik.

 

 

Docker konteynerleri

Konteyner, kod ve bağımlılıkları arasında tam bir ilişkiye sahip olan ve bu nedenle bir bilgisayar ortamından diğerine yüksek hız ve güvenilirlikle gönderilebilen standart bir yazılım paketi birimidir. Docker, konteyner sağlayıcılarından biridir. Bu şirket, kodlar, çalışma zamanı programları, sistem araçları, kitaplıklar ve ayarlar için aynı anda kullanılabilecek hafif, bağımsız ve yürütülebilir bir kapsayıcı görüntüsü tasarladı.

Bazen kapsayıcı görüntüsü olarak da adlandırılan bir kapsayıcı, çalışma zamanında ve Docker ürün altyapısı başladığında bilgi sahibi olur. Bu container hem Linux hem de Windows yazılımı için kullanılabilir, kullanılan altyapı türü ne olursa olsun yazılım içeriği her iki işletim sistemi için aynıdır. Konteynerler, yazılımı bulunduğu ortamdan ayırır ve sonuç olarak, çeşitli geliştirme ve yürütme ortamları arasındaki farklılıklara rağmen iyi ve tekdüze çalışacaklarından emin olabiliriz.

 

کانتینر (Container) و مفهوم و کاربرد این تکنولوژی — به زبان ساده – فرادرس -  مجله‌

 

Docker motorunda çalışabilen Docker konteynerleri aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Standart: Docker, taşınabilir bir biçimde herhangi bir yerde çalıştırılabilmesi için temel bir standart sağlamıştır.
Hafif: Bu kapsayıcı, cihazın kaynaklarını kurulu işletim sistemiyle paylaşır ve bu nedenle kurulu her sistem için ek bir işletim sistemi kurmaya gerek yoktur, bu da sistemi daha verimli hale getirir. işletim sistemi için gerekli işletim lisansları azalacaktır.
Güvenlik (Güvenli): Yazılım, kapsayıcılara tamamen güvenli bir şekilde yerleştirilmiştir ve Docker ayrıca bunlar için varsayılan olarak güçlü izolasyon yetenekleri oluşturmuştur.

Docker tarafından sağlanan container’lar, Linux, Windows, veri merkezleri, bulut işleme merkezleri, sunucu kullanmayan merkezler (ServerLess) vb. dahil her türlü sistemde kullanılabilir.

Docker motoru, 2013 yılında piyasaya sürülen açık kaynaklı bir konteynerdir.

Bu container, container’ın ana kavramlarını piyasaya sunmuştur ve özellikle Linux işletim sistemi ile birlikte kullanmaktadır. Docker kapsayıcıları ve Linux işletim sistemlerinin birleşimi, başlangıçta Cgroups ve NameSpace olarak biliniyordu. Docker tarafından konteyner geliştirme için kullanılan teknolojiler tamamen benzersizdir. Bağımsız yazılımda gerekli olan programcıların, sistem kullanıcılarının veya altyapı bağımlılıklarının ihtiyaç ve gereksinimlerine odaklanırlar.

Linux dünyasındaki başarı, Windows Server işletim sistemi için özel kaplar oluşturmak üzere Microsoft ile bir işbirliğine neden oldu (bu işbirliği bazı durumlarda Windows Docker kapsayıcılar olarak bilinir).

Docker projelerinin yapımında kullanılan teknolojilerin tamamı açık kaynaklıdır ve dünya çapında çok sayıda veri merkezi ve bulut hizmeti sağlayıcısı tarafından kullanılmaktadır. Bu hizmet sağlayıcıların çoğu, bulut platformunda IaaS hizmetleri sağlamak için Docker kapsayıcılarını kullanır. Ayrıca bu şirket, Docker’ın konteyner teknolojisini kullanan ilk sunucusuz konteyner çerçevesi sağlayıcısıdır.

 

 

Container’ların ve sanal makinelerin karşılaştırılması

Kapsayıcılar ve sanal makineler, kaynakları izole etme ve bunları belirli kullanıcılara atama konusunda benzerlikler gösterir, ancak işlevsellik açısından çok farklı çalışırlar. Bu farklılık burada kullanıcılara donanım atamak yerine container’ların kendilerine işletim sistemini atamasından kaynaklanmaktadır. Container’lar kurulum gerektirmeden her yerde çalışabilme özelliğine (portatif) ve sanal makine sistemlerine göre daha yüksek verimliliğe sahiptir.

 

 

Konteynerler

Kapsayıcılar, kod paketlerinin ve bağımlılıkların en üst katmanına soyut bir şekilde yerleştirilir. Her biri yalıtılmış bir kullanıcı alanında çalışırken, ana işletim sistemini diğer kapsayıcılarla paylaşan birden çok kapsayıcının aynı makine içinde çalışması mümkündür. Konteynerler, sanal makinelerden daha az yer kaplar ve genellikle alanları birkaç on megabayta ulaşır, bu, artık daha fazla konteynerin uygulanabileceği ve sonuç olarak sanal makinelere veya bağımlı işletim sistemlerine daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelir.

 

 

Sanal makineler

VM olarak kısaltılan sanal makineler, sunucu üzerinde kullanıcılar için bağımsız bir alan oluşturabilen donanım parçalarından oluşan soyut bir alandır. Hipervizörleri, birden çok sanal makinenin tek bir sunucuda veya bilgisayarda çalışmasına izin verir. Sanal makinelerin her biri, her biri onlarca gigabayta ulaşabilen işletim sistemi, yazılım ve ikili ve kitaplık bölümlerinden oluşur. Sanal makinelerin önyüklemeleri yavaştır. Kapsayıcılar ve sanal makineler birlikte kullanıldığında, kullanıcılara yazılım geliştirme ve yönetme konusunda büyük esneklik sağlanır.

 

 

Konteyner standartları ve endüstriyel öncüleri

2013 yılında Docker, yazılım geliştirmede bir devrim başlattı. Bu şirket, yazılım konteynerlerinin kullanımını demokratikleştirerek herkesin bundan faydalanmasını sağladı. Başlangıçta Docker, Linux işletim sistemini temel alan özel bir kapsayıcı geliştirdi. Taşınabilirdi ve kolayca ve esnek bir şekilde genişletilebilirdi. Docker, LibeContainer adlı açık kaynaklı bir şekilde konteynere özgü bir kitaplık oluşturmuş ve bu alanda dünya çapında kapsamlı katkılara neden olmuştur. Haziran 2015’te Docker, kapsayıcıları standartlaştırmaya yardımcı olmak için artık Runc olarak bilinen kapsayıcı görüntü tanımını ve kod yürütmeyi Açık Kapsayıcı girişimine (OCI) tanıttı. Bu konteyner, ekosistemlerin hızlı büyümesine ve bu endüstride teknik olgunluğa neden oldu.

Docker kapsayıcılarındaki geliştirme faaliyetleri devam etmiş ve ortaya çıkan bu teknolojiye dikkat çekmiştir. Docker firmasının gelişimi sonucunda CNCF veya Cloud Native Computing Foundation adlı bir ürünü daha 2017 yılında açık kaynak kodlu olarak herkesin kullanımına açılmıştır. Containred kapsayıcısı, artık Runc’ta kullanılan teknolojileri kullanan, endüstri lideri çalışan bir kapsayıcı olarak tanınmaktadır. Bu konteynerin vurgusu basitlik, güç ve taşınabilirlik üzerinedir. Containred, Docker motorundaki çalışma zamanı kapsayıcıları için bir çekirdektir.

 

 

Google’ın kapsayıcılar geliştirmedeki yolu

YouTube’dan güçlü arama motoruna kadar Google’da kullandığınız her hizmet bir kapsayıcıdır. Containerization ile geliştirme ekiplerinin işlerini daha hızlı yürütebilmeleri, yazılımları daha verimli geliştirebilmeleri ve benzeri görülmemiş bir ölçekte hayata geçirebilmeleri mümkün hale geliyor. Google’da her hafta yaklaşık iki milyar kapsayıcı oluşturuluyor. Google, son on yılda ürünlerinde iş akışı kapsayıcılığı hakkında çok şey öğrendi ve şimdi bu bilgiyi ve ilerlemeyi paylaşma zamanı. Faaliyetin Linux işletim sistemi ve Cgroup ile başladığı ilk günlerde bu şirket Kubernetes projesi adı altında kendi iç araçlarını ve bilgi kaynaklarını herkesin kullanımına açmaya çalıştı. Google’ın bulut bilişim platformlarında ve diğer durumlarda (herhangi bir boyuttaki) işletmelerde yaşadığı tüm deneyimler, kolayca ve konteynerizasyon şeklinde herkese sunuldu.

 

 

Google’ın özel kapsayıcılarının özellikleri nelerdir?

Konteynerler bize, yazılımın gerçekten çalıştığı ortamdan ayrılabileceği ve soyut olarak çalışabileceği mantıksal bir mekanizma sunar. Bu ayırma tarzı, kapsayıcı tabanlı yazılımların veri merkezleri, genel bulut işleme merkezleri ve hatta laboratuvarlar dahil olmak üzere bulundukları hedef ortamdan bağımsız olarak daha rahat ve tutarlı bir şekilde devreye alınmasına olanak tanır. Konteynerleştirme, tamamen mantıklı ve doğru bir ayrım oluşturabilir ve bununla birlikte, tüm programlama dikkati yazılımın mantığına ve bağımlılıklarına odaklanırken, BT geliştirme ekibi yazılım hakkında endişelenmeden yazılım geliştirme ve yönetimine odaklanabilir. yazılım sürümleri veya özel yazılım yapılandırmaları gibi ayrıntılar.

Sanallaştırılmış ortamlardan kaplara gelen kişiler genellikle kapları sanal makinelerle (VM’ler) karşılaştırır.Geçmişte sanal makinelere aşinadırlar: sanal makineler, donanıma erişime izin veren Linux veya Windows gibi ana işletim sistemleri için konuktur alt kategorilerinin sanal bir biçimde.

Kapsayıcılar da tıpkı sanal makineler gibi yazılımları kütüphaneleri ve bağımlılıkları ile birlikte çalıştırmamıza izin verirken, hepsi tamamen ayrı ve bağımsız bir ortamdadır. Daha sonra açıklayacağımız gibi, konteynerler arasında, yazılım geliştiriciler için hafif birimler ve uzman BT ekipleri için özel özellikler arasında benzerlikler vardır ve bu da onlar için çok sayıda avantaj sağlar.

 

 

Konteynerler neden kullanılır?

Container’lar, kullanıcılara ayrı ayrı donanım parçaları sağlayan sanal makinelerden farklı olarak, işletim sisteminin en üst seviyesinde yer alır ve işletim sisteminin özelliklerini kullanıcılara bağımsız olarak sağlar.Aslında, container’lar birden fazla işletim sistemi içerir. yan yana ama aynı zamanda birbirinden bağımsız. Bu, konteynerlerin daha az işlem ağırlığı oluşturduğu anlamına gelir, çünkü doğrudan işletim sisteminin çekirdeğine bağlıdırlar, çok daha hızlı çalışırlar ve yazılımı başlatmak ve çalıştırmak için belleğin çok daha küçük bir bölümünü kullanabilirler.

Günümüz ortamında farklı tipte container’lar mevcuttur, örneğin bu makalenin ilk bölümünde açıklandığı gibi Docker şirketi, Google Cloud Platform tarafından desteklenen ve Google Kubernetes Engine’in çalıştığı açık kaynaklı bir container sağlamıştır.

 

 

Yine de neden bir korumalı alan kullanmalısınız?

Konteynerler, siz onları açıkça birbirine bağlamadığınız sürece yazılımların çakışmasına neden olur – bu, bağımlılık çatışmaları veya kaynak kısıtlamaları konusunda endişelenmemize gerek olmadığı ve her hizmet için kaynak sınırlarını tamamen Açıkça tanımladığımız anlamına gelir. Burada çok önemli olan nokta ek bir güvenlik katmanının varlığıdır çünkü yazılım direkt olarak host işletim sistemi üzerinde çalışmaz.

 

 

Uyumlu ortamlar

Kapsayıcılar, geliştiricilerin birbirinden tamamen ayrı ve davranışları tahmin edilebilir ortamlar oluşturmasına olanak tanır. Konteynerler ayrıca yazılımın ihtiyaç duyduğu yazılım bağımlılıklarını da içerir; bunlar, programlama dili çalışma zamanlarının ve diğer yazılım kitaplıklarının belirli sürümlerini içerebilir. Programlama açısından bakıldığında, tüm bunlar tamamen uyumlu bir şekilde çalışır ve yazılımın nerede ve kim tarafından geliştirildiği önemli değildir. Bütün bunlar çok etkili bir şekilde makine diline çevrilir ve yazılım geliştirme ekibi ve IT ekibi tüm zamanlarını farklı ortamlarda sorun giderme ve çözmeye harcarlar ve bunun sonucunda kullanıcılara daha iyi hizmetler sunabilirler. son Bunları birleştirmek, daha az yazılım hatası anlamına gelir, çünkü yazılım geliştiriciler artık tüm geliştirme ve test ortamının güvenli olduğu ve üretim sırasında tüm koşullarını koruduğu varsayımıyla çalışmaktadır.

 

 

Her yerde koşabilme

Konteynerler, neredeyse her yerde çalışabilme özelliğine sahiptir; bu, uygun geliştirme ve geliştiriciler için inanılmaz bir fırsattır. Artık her üç işletim sisteminde, Linux, Windows ve Mac’te kapsayıcıları kolayca çalıştırabilirler, sanal makineler veya normal fiziksel sistemler kullanmak arasında hiçbir fark yoktur. Kapsayıcılar, bir programlama bilgisayarında, bir veri merkezindeki sunucularda veya genel bulut bilgi işlem ortamlarında, her yerde kolayca uygulanabilir. Bu konunun gelişmesine ve yaygınlaşmasına neden olan şeylerden biri de tüm programcılara büyük ölçüde yardımcı olan Docker container’ın sunumu ve kullanımı oldu. Bir programı çalıştırmak istediğiniz her yerde, bir container kullanabilirsiniz.

 

 

Konteyner izolasyonu

Kapsayıcılar, işlemcileri, belleği, depolamayı ve diğer ağ kaynaklarını işletim sistemi düzeyinde sanallaştırır, bu da onlar için bir sanal alan oluşturur, bu sanal alan mantıksal olarak diğer yazılımlardan ayrıdır.

 

 

Koddan yazılım uygulamasına

Konteynerler, kendi yazılımımızı ve gerekli bağımlılıklarını, sürümlerini kontrol edebilen kısa bir bildirim biçiminde bir araya getirme olanağı sağlar. Bu, yazılımı kümemizdeki farklı geliştiriciler ve sanal makineler arasında kolayca paylaşmamızı sağlar.

Tıpkı kütüphanelerin kodu bir arada tutması gibi, burada da geliştiricilerin kullanıcı erişimi, oturum yönetimi vb. makine, hatta kodun kendisinin yapısı. Hizmet tabanlı mimariyle birleştiğinde, yazılım paketinin tamamı çok daha küçük olabilir, bu da yazılım geliştirmede daha fazla çeviklik ve üretkenlik anlamına gelir. Tüm bunlar kolayca yazılım geliştirme sürecinin geliştirilmesine, hata ayıklamasına, programlanmasına ve genel yönetimine yol açabilir.

 

 

Kapsayıcıları hizmet tabanlı mimarilerle entegre etme

Kapsayıcılar, hizmet tabanlı mimarilerle en iyi şekilde çalışır. İşletim sistemi ve veri işleme yöntemi ile yazılımın her bir parçası iç içe geçmiş yekpare mimarilerden farklı olarak, hizmet tabanlı mimariler ayrı bölümlere yerleştirilmiştir. İşgücünün ayrılması ve bölünmesi, hizmetlerden birinde bir hata olsa ve arızalansa bile, hizmetlerin geri kalanındaki yazılımların tamamen güvenli ve güvenli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar.

Konteynerleştirme, geliştiricilerin yazılımları çok daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde geliştirmelerine olanak tanır; Buradaki kod tabanı daha küçük olduğu için bakımı da çok daha kolay, servisler birbirinden izole olduğu için burada spesifik çıktılarımız için spesifik girdilere kolayca sahip olabiliyoruz.

Kapsayıcılar hizmet tabanlı yazılımlar için harikadır çünkü her bir kapsayıcının durumunu ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Her hizmet belirli kaynaklarla sınırlıdır ve diğerlerinden bağımsız olarak çalışmaya başlar.

Container’lar koddan ayrı çalıştığı için “kara kutu” gibi servislerle ayrı bir parça olarak çalışmamıza olanak sağlıyor, alanı daha da küçültmek programın bir başka konusu.Dikkat edilmesi gereken yazarlar oldu. Geliştiriciler birbirine bağlı servisler üzerinde çalıştıklarında vakit kaybetmeden o servis için kolayca bir container kurabilirler, bu ortam tamamen sağlıklı ve zaten sabittir.

 

 

Kubernet’ler: ürün sınıfı bir kapsayıcı kurma

Google, Borg’un dahili küme yönetim sistemiyle çalışırken çok başarılı oldu ve ondan çok şey öğrendi ve bunları açık kaynaklı Kubernetes projesine uyguladı. Şimdi, on yıllık bir deneyimle desteklenen konteynerlerle uğraşıyoruz. Bildiğimiz gibi “K8’ler” – burada Corinth, makinelerimizi ve hizmetlerimizi yönetmek için kullanılabilecek otomatik bir kapsayıcı kurulumu sağlar – güvenilirliği artırır ve için sağlama süresini ve kaynak kullanımını azaltır. bu görevleri yerine getirmekle ilgili kaygı.

Corinth işbirliğini, geliştirmeyi ve yazılım yönetimini çok daha kolay hale getirdi. Corinth, geri alma ve geri alma işlemlerini otomatikleştirir ve gelecekteki sorunları önlemek için hizmetlerimizin durumunu izler. Ayrıca hizmetlerimiz üzerinde düzenli sağlık kontrolleri gerçekleştirir, durdurulan veya sorunlu kapsayıcıları yeniden başlatır ve başarılı oturum açtıklarını onayladıktan sonra müşterilere hizmetlerin reklamını yapar. Ayrıca Corinth, kullanıma göre hizmetleri otomatik olarak etkinleştirir veya devre dışı bırakır, yalnızca ihtiyacınız olan hizmetlere sahip olmanızı sağlar. Diğer kaplar gibi, Corinth de kendi sürüm kontrol yazılımımızı kolayca kurmamıza ve Let’s replike (replicated) işlemini daha basit bir şekilde çalıştırmamıza olanak tanıyan kümemizi bildirimsel olarak yönetmemizi sağlar.

 

 

Korint yapıları

Otomatik ilerlemeler ve gerilemeler;
hizmetlerin sağlığının izlenmesi;
İşe alma hizmetlerinin ölçeğini otomatikleştirme;
bildirim yönetimi;
Hibrit dağıtım da dahil olmak üzere her yerde dağıtım ve geliştirme.

Belki de buradaki en önemli nokta, Corinth’in her yerde kullanılmak üzere tasarlanmış olması ve kurulumumuzu basit bir geliştirme ortamından genel bulut bilgi işlem ortamlarına veya Do ikili geliştirme ortamlarına kadar ölçeklendirmemize izin veriyor. Bu, altyapımızın, nerede olurlarsa olsunlar tüm kullanıcılara maksimum erişim sağlamasına ve şirketimizin maliyet ve güvenlik endişelerini dengelemesine olanak tanır ve bunların tümü bizim özel ihtiyaçlarımıza göre uyarlanmıştır.Ve yine Çince’dir.

 

 

Google’daki kümeniz

 

Corinth’in Google’ın bulut platformunda en iyi şekilde çalıştığını kabul etmeliyiz. Google’ın Corinth motoru, bu motoru hızlı bir şekilde kurmamızı ve kullanmamızı sağlayan ilk Corinth yönetim çözümüdür.

Google’ın mevcut motoru tamamen Google’ın güvenilir mühendisleri tarafından yönetilmektedir ve bu nedenle en iyi kapsayıcı olarak bilinir, böylece en üst düzeyde kullanılabilirlik ve güncellemelerden emin olabilirsiniz. StackDriver izleme, sorun giderme yazılımı ve günlüğe kaydetme, insanları yönetme ve tanımlama gibi tüm GCP hizmetleriyle sorunsuz çalışır, aslında Google size en iyi altyapıyı sağlamıştır.

 

 

Korint Mühendislik Yapıları

yönetilen açık kaynak Corinths;
%99,5 HDS ve entegre çok bölgeli konuşlandırmalarla en yüksek düzeyde kullanılabilirlik;
Diğer GCP hizmetleriyle sorunsuz entegrasyon;
Mevcut en ekonomik endüstriyel konteyner;
kümeler veya diğer bulut sunucuları ile etkileşim esnekliği ve yeteneği;
Google notları düzeyinde yönetilen altyapı;

Ancak Google, kullanıcılarına farklı seçenekler sunmakla ilgileniyor. Google’ın bulut platformu, container’ları çalıştırmak için bize çok çeşitli hizmetler sunuyor. Google App Engine ile çalışan Platform-as-a-Service (Platform-as-a-Service) kullanılarak Corinth motoru ile küme yönetimi için esnek bir ortam sağlanır, böylece Google Compute Engine ile Global sınıflara kadar bir altyapı sağlanır. Bu hizmet fiyat-performans esasına göre çalışır. Bu hizmete sahip olmak, kapsayıcıları Google’ın bulut platformunda çalıştırmak için en iyi çözümleri sağlar.

 

 

Eksiksiz Konteyner Çözümü

Gelişmeler burada bitmiyor. Google‘ın bulut platformu, geliştirmeden tam ürün uygulamasına kadar yazılım geliştirmenin tüm aşamalarında kapsayıcıları kullanmamız için araçlar sağladı. Cloud Bulid ve Container Registry gibi hizmetler, depolama ve yönetim için Google tarafından en üst düzeyde güvenlik ve birinci sınıf bir ağ ile desteklenen Docker görüntüleri sağlar. Google Container İçin Optimize Edilmiş İşletim Sistemi hizmeti, önceden yüklenmiş Docker ve Corinth kapsayıcılarıyla çalışan güvenli bir işletim sistemi olan hafif bir kapsayıcı sağlar. Tüm kapsayıcı yönetim sistemleri GCP’de barındırılabilir.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Konteyner nedir?

Kapsayıcılar, hizmetlerin geliştirilmesi, taşınması veya kullanılması için standart birimler içinde sağlanan yazılım paketleridir. Container’larda sunucu işletim sistemi birbirinden bağımsız ve ayrı bölümlere ayrılmıştır. Burada işletim sisteminin çekirdeği birkaç parçaya bölündüğü için donanım kaynaklarının kullanımı sanal makinelere göre daha optimal bir şekilde yapılır ve program yürütme hacmi de azaltılır. Genellikle bir sunucuda, bulut hizmetinde ve hatta bir bilgisayarda sanal makinelerden daha fazla kapsayıcı kullanılabilir.

 

 

En ünlü konteynerler nelerdir?

Açık kaynaklı bir konteyner olan Docker’ın konteynerleri ve bu şirketin bulut platformu altında çalışan Google’ın Kubernetes konteyneri, piyasadaki en ünlü konteynerler arasındadır.

 

 

Docker kapsayıcılarının önemli özellikleri nelerdir?

Standart bir mekan şeklindedirler. Ve taşınabilir bir formda herhangi bir yerde kolayca çalıştırılabilirler, hafiftirler ve bu nedenle bir cihazda bulunan kap sayısını artırırlar. Aynı zamanda güvenlidirler ve oluşturdukları mekanlar diğer mekanlardan izole ve bağımsızdır.

 

 

Sanal makineler ve konteynerler arasındaki fark nedir?

Kapsayıcılar, sanallaştırmaya veya özünde işletim sisteminin soyutlanmasına dayalı olarak çalışır, herhangi bir donanımı devralmazlar. Aslında, konteynerlerin oluşturduğu alanlar yazılımdır ve donanımla ilişkili olarak tanımlanmamıştır. Sanal makineler temel olarak donanım ile çalışırken ve donanım kaynaklarını kullanıcı sayısına göre bölerek çalışırlar. Sanal makinede, her kullanıcıya belirli miktarda donanım atanır.

 

 

Google Corinths kapsayıcısı ile diğer kapsayıcılar arasındaki fark nedir?

Temel olarak Google, bulut hizmeti yönetim sistemine dayalı olarak mükemmel bir hizmet sunmaya çalışıyor. Aslında Corinth, bir konteyner yönetim sisteminin tüm özelliklerini alarak diğer Google sistemleriyle iyi çalışan bir konteyner sistemidir.Google’a göre Gmail ve arama motoru dahil olmak üzere birçok aktif sistem aslında bir konteynerdir. Ancak Corbints, Google’ın bulut platformuna dayanan çok güçlü ve güçlü bir konteyner yönetim sistemidir.

 

 

Corbinets’in hangi yapıları var?

Bu konteyner otomatik olarak ileri ve geri hareket etme özelliğine sahiptir. Ayrıca çalıştığı servislerin sağlığını takip etme imkanına sahiptir. Bu kapsayıcıda, hizmet dağıtımının ölçek otomasyonu kullanılır. Deklaratif yönetim de içinde kullanılır. Bu kapsayıcı, ikili dağıtım da dahil olmak üzere herhangi bir yerde dağıtılabilir ve geliştirilebilir.