Windows 10’u 11’e güncellemenin en kolay yolu

Windows 11, 5 Ekim’de piyasaya sürüldü, bu nedenle güncelleme, Windows 7 ve üstünü çalıştıran tüm kullanıcılar için ücretsizdir. Yani; Bilgisayarınız Windows 11 kurulumu için minimum gereksinimleri destekliyorsa yeni işletim sistemini deneyebilirsiniz. Windows 11’in yeni özellikleri ve kullanıcı arayüzü olmasına rağmen, bir devrim değil, önceki sürümlerin bir modifikasyonu olarak kabul edilebilir.

Windows 11 şu anda genellikle gerekli olmasa da merak ediyorsanız denemeye değer.  zamanla kesinlikle daha iyi hale gelecek sağlam bir işletim sistemidir.

Microsoft’un şu anda Windows 11’i yüklemek için üç seçeneği vardır. Kurulum Asistanı seçeneğini bu yazımızda detaylı olarak açıklıyoruz; Windows 11’e güncellemenin en kolay yolu olduğu için çoğu kullanıcıya tavsiye ediyoruz. Windows 11’in ne hakkında olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları okuyun.

Windows 11’i kolayca yüklemek için sistem işlemcinizin 2016 veya daha yeni olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, Windows 11’in hızı, en son kıyaslamalara göre Windows 10’dan daha düşüktür ve 5 ay sonra hala birçok hataya sahiptir, bu nedenle yüklemeden önce bu sorunlara dikkat edin.

 

Windows 11

 

 

Windows 11 nasıl kurulur ve indirilir: Bilgisayarınızın Windows 11 çalıştırabildiğinden emin olun

 

1. Bilgisayarınızın Microsoft’un temel gereksinimlerini karşılayabildiğinden emin olmak için Microsoft’un Bilgisayar Sağlık Denetimi programını indirin ve çalıştırın.

Bazı kullanıcılar, bilgisayarlarının anakartında TPM (Güvenilir Platform Modülü) 2.0 olmadığı için Windows 11’i yükleyemeyebilir. Ben de bu nedenle önceki bilgisayarıma Windows 11 yükleyemedim. Bilgisayarınızda TPM2.0 olsa bile etkinleştirilmemiş olabilir. Bu sorun muhtemelen önümüzdeki iki ay içinde çözülecek.

Harici bir depolama sürücüsündeki veya bir bulut sunucusundaki sisteminizden daha iyi; Yedek alın. Microsoft’un OneDrive’ını kullandım, ancak başka herhangi bir bulut yedekleme hizmetini kullanabilirsiniz.

Microsoft‘tan Windows Update 11 kurulum yardımcısını indirin. Yukarıda belirtildiği gibi, Microsoft, Windows 11’i yüklemek için çeşitli yollar sunar ve Windows 11 yükleme yardımcısını kullanmak en kolay seçenektir. Bu nedenle, Windows 11 indirme sayfasına gidin ve Windows 11 kurulum asistanını seçin.

 

3. .exe dosyasını açın ve ekranda görünen talimatları izleyin. Ardından, yükleme işlemini başlatmak için EULA’yı (Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi) kabul edin.

 

4. Windows 11 yüklenene kadar bekleyin. Bu işlem birkaç saat sürebilir. Bu süre zarfında, kurulum bitene kadar bileşik oyun serisini izlemenizi veya telefonunuzda Metroid Horror oynamanızı öneririz.

 

5. Sonraki komutları izleyin ve Windows 11’in keyfini çıkarın.

 

Kurulum tamamlandığında, güncellenen tüm dosyalarınızı ve uygulamalarınızı tam olarak güncellemeden önceki yerlerinde bulmalısınız. Elbette bazıları yeni bir görünüme kavuşabilir (uygulamalar ve dosyalardaki yuvarlak kenarlar güzel görünüyor, değil mi?) ancak tüm işlevler aynı olmalıdır. Kas hafızanızla savaşmanız gerekebilir (Başlat menüsünü seçmek için fareyi sol köşeye getirmemek zor), ancak endişelenmeyin, yeni işletim sistemiyle çalışmaya başlamanız çok uzun sürmeyecek. bir profesyonel gibi sistem.