ping nedir? Çevrimiçi oyunlar için ping’i azaltmanın en iyi 8 yolu

Çevrimiçi oyunlarda ping nasıl azaltılır? Bu, çevrimiçi oynarken akla gelen en yaygın sorulardan biridir. Ama endişelenecek bir şey yok! Bugünkü makalemiz, tüm teknik ayrıntılarla birlikte size ping’i azaltmanın tüm olası yollarını sunar.

O halde lafı daha fazla uzatmadan asıl konuya geçelim!

 

ping

 

Çevrimiçi oyunlar için ping azaltma

Çevrimiçi oyunların heyecan verici dünyasında güçlü ve belirgin bir konuma sahip olmak istiyorsanız, ping’in nasıl çalıştığı gibi bazı şeylere aşina olmalısınız. Bir oyuncu için topu çalmak ve rakipleri geçmek başarının ve profesyonel olmanın anahtarıdır. Birçok oyuncu, internet ağının yavaşlığından ve oyunlarını bozan diğer etkenlerden kaynaklanan sıkıntılarla başa çıkmak için birçok önlem alsa da; Ama yine de, oyunda birkaç saniyelik gecikme nedeniyle öldürülebilirler ve bu gerçekten sinir bozucu.

Pekala, hepimiz bu tür durumları yaşadık ve bu tür durumların olmasını önlemek için, hızımızı artırmak ve her türlü gecikme ve yavaşlamayı önlemek için dizüstü bilgisayarlar, oyun ekipmanları, yazılımlar ve çeşitli donanımlar gibi en son teknolojileri benimsedik.

Çevrimiçi oyunlarda saniyenin bir kısmı bile önemli olsa da; Ancak çoğu zaman oyuncular yavaş hızlarının ana sebebi olan ping’i unuturlar. Ping’i hiç duymadıysanız, doğru yere geldiniz! Amacımız ping’i ve çevrimiçi oyunlarda nasıl çalıştığını açıklamaktır.

Çevrimiçi oynarken ping’i tamamen ortadan kaldıramasanız da, daha iyi, daha hızlı ve daha verimli bir oyun deneyimi yaşamanın yolları vardır. Hepsinden iyisi, bu yöntemlerle, en son hızlandırma donanımlarını satın alarak paranızı boşa harcamanıza ve onlardan iyi bir yanıt alamamanıza ve başarısız olmanıza gerek yok.

Yüksek bir ping, sunucuyla zayıf bir bağlantı olduğunu gösterir. Ne yaptığınız veya ne tür bir çevrimiçi oyun oynadığınız önemli değil; Her halükarda pinginiz yüksekse internet hızınız düşecektir.

ama merak etmeyin! Bir dizi ayar yaparak ve internet planınızı ağı iyileştirmek ve mesaj alma ve gönderme hızını artırmak için optimize ederek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz, bu da daha iyi oynamanızı ve kendinizi istediğiniz lider tablosunun en üstünde konumlandırmanızı sağlar oyun. devam et

Söylediğimiz gibi, bu yazıda size ping’i düşürmenin en iyi yollarını vereceğiz. Ama ondan önce ping nedir ona bir bakalım.

 

ping nedir?

lag kelimeleri genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak oyun dünyasında bu iki kelimenin farklı anlamları vardır. Ping, sunucuya gönderilen ve oyun konsolunuza geri gönderilen bir sinyali alma hızının bir ölçüsüdür, ancak gecikme aynı gecikme anlamına gelir.

Sunucu ve konsol arasındaki iletişim süresini ölçmenizi sağlayan yazılım var; Örneğin, bir dövüş oyunu oynuyorsanız, yaptığınız her hareket aslında sunucuya gönderilen bir mesajdır ve hamleniz kaçırılırsa veya zamanında yapılırsa sizi uyarır.

Sorun çok basit görünebilir ancak ping yüksekse bu mesaj gecikerek sizin zaman kaybetmenize ve hatta rakibinizin hamlesine kurban olmanıza ve sonunda oyunu kaybetmenize neden olacaktır.

Ping, mesaj alma ve gönderme arasındaki zaman aralığının oyun konsolu ile oyun sunucusu arasında milisaniyeler içinde olmasını sağlamak için kullanılır. Ancak oyun konsolunuz veya oynadığınız platform radyo sinyali göndermediğinden ve ayrı bir sunucudan geçmesi gerektiğinden buna ping denir.

 

Yüksek ping nedir?

Gecikmenin devreye girdiği yer burasıdır. Genellikle yankı olarak adlandırılan sinyalin alınma ve tekrar gönderilme süresi uzadığında gecikme veya yavaşlama meydana gelir. Yani biri size hız gecikmenizin ne kadar olduğunu sorarsa, aslında ping oranınızdan ve oyunun ünitenizde ne kadar hızlı ve verimli olduğundan bahsediyorlar.

 

gecikme nedir?

Artık ping’in ne olduğunu anladığımıza göre, gecikmeyi mesaj gönderme ve alma arasındaki süre olarak tanımlayabiliriz. Ping’i veya gecikmeyi azaltmak için hepimiz için tek ve kesin bir şey yoktur, hepsi ping’i veya gecikmeyi artıran faktöre bağlıdır. Ping’i düşürmek için farklı yöntemler deneyerek genel olarak size daha uygun olan ve oyununuzun hızını arttıran bir çözüm bulmalısınız. Ping ne kadar yüksek olursa, oynamak o kadar zor olur. Aslında, ping ve gecikme miktarının çevrimiçi oyununuzun iyileştirilmesi veya bozulması üzerinde büyük etkisi vardır.

 

Hangi faktörler ping’i artırır?

Eğer pinginiz çok yüksek ise sebep aşağıdakilerden biri olabilir. Elbette, ping’in karmaşık bir sorun olduğunu ve kesin nedeni teşhis etmenin veya onu azaltmak için bir çözüm önermenin genellikle eşit derecede zor olduğunu unutmayın.

Pinginiz, ağ kurulum ayarlarınızdan servis sağlayıcınıza ve hatta nerede yaşadığınıza kadar her şeyden etkilenebilir. Burada ping’i artırmak için sadece 4 ana nedenden bahsediyoruz.

 

1- Oyun sunucusu

Bazen yüksek ping’in nedeni oyun sunucusudur. Mevcut teknoloji sayesinde çok geniş bir oyun sunucumuz olmasına rağmen oyuna uygun bir sunucu seçimi çok önemlidir. Sunucunun IP adresini biliyorsanız, oynamadan önce sunucuya bağlanabilir ve hızını test edebilirsiniz.

Ayrıca sunucu evinize veya oyun konsolunuza ne kadar yakınsa ping o kadar düşük ve oyun o kadar hızlı olacaktır. Sunucunuz yeterince hızlıysa ve herhangi bir soruna neden olmuyorsa, ikinci faktöre bir göz atın.

 

2- Sunucuya uzaklık

Bu oldukça açık. Konsol sunucuya ne kadar yakınsa, internet bağlantısı o kadar hızlı, ping o kadar düşük ve sisteminizde oyun o kadar akıcı. Yani ana sunucudan çok uzakta yaşıyorsanız, mesafe nedeniyle 100 milisaniyede 20 milisaniyelik bir ping hızı beklemelisiniz.

 

3- Ağı veya bant genişliğini kuyruğa alma

Bant genişliği hakkında konuştuğumuzda, paket kaybı konusunu dikkate almalıyız. Kayıp ne kadar yüksek olursa, ping süreniz o kadar uzun olur.

Bu sorun, belirli bir sunucuya veya ağa bağlanan çok fazla kullanıcı olduğu için işlenecek uzun kuyruklar olduğu için olabilir. Bu sorun, yoğun tüketim saatlerinde ağ kararsızlığına ve yük boşaltma sürelerinde düşmesine neden olur.

Elbette oyunseverler çok iyi bilirler ki bulut alanı dışında oyun oynamak için çok büyük dosyalar ve yüksek grafikler indirmek için çok fazla bant genişliğine ihtiyaç duyarlar. Ping’i önlemek için, ping süresinde gözle görülür bir değişiklik görmek için grafik kalitesini düşürün.

Bu sorunu çözmenin bir başka yolu da ağı izleyip ağın meşgul olduğu saatleri öğrenerek bu saatlerde indirme işlemi yapılmaması veya ping süresini azaltmak için bu yazıda anlatılan diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

4- Hat kalitesi

Bu sorun doğrudan veri aktarım süreci ile ilgilidir. Ping sayısı, belirli bir yol boyunca mesaj gönderme ve alma hızından etkilenir. Yol daha sessiz ve açık olduğunda, ping süreniz azalacak ve oyun hızınız artacaktır ve bunun tersi de geçerlidir.

Ping hızını etkileyen bir diğer faktör de kullandığınız sistem türüdür. Eğer bilgisayar ya da cihaz konfigürasyonunuz belli bir oyunu oynamaya uygun değilse oyun esnasında yüksek ping yaşarsınız.

Elbette sistem ayarlarını “hızlı ayarlar” olarak yapabilir ve oynamaya uygun bir konfigürasyona sahip olabilirsiniz. Bunun tek başına ping sorununuzu çözmeyeceğini unutmayın, çünkü uygun bir oyun sistemi her zaman güçlü oyunları çalıştırmak için en iyi seçenek olarak kabul edilir ve yüksek grafikli oyunlarda her zaman çok fazla ping olur. Şu anda İran’daki en iyi seçenekler fiber optik telekomünikasyon ve web hizmetleridir (en yüksek hat kalitesi).

 

İnternet hızı ve ping süresi nasıl test edilir?

Ping süresini, internet hızını veya her ikisini birden test etmek için birçok çevrimiçi yazılım vardır. Testini başarıyla geçen bu yazılımların popüler ve kullanıcı dostu bir örneği Speedtest’tir.

Speedtest ile çalışmaktan alacağınız gönül rahatlığına ek olarak, bu yazılım size düzenli olarak sisteminizin ping ve internet hızı hakkında ayrıntılı istatistikler sunar.

Bu özelliklere ek olarak Speedtest yazılımı, farklı sunucuların ping hızlarını karşılaştırmanıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun veya daha güçlü sinyallere sahip olası seçeneği seçmenize olanak tanır.

Size en yakın sunucu en düşük ping süresine sahiptir, ancak en yakın sunucuyu ne kadar çok kişi kullanırsa sistem pinginizin o kadar artacağını unutmayın.

Ping ve internet hızını test etmenize izin veren diğer faydalı platformlar, web tabanlı yazılım speedof.me ve speedsmart.net’tir; bunların ayırt edici özelliği, dünyadaki ve dünyadaki sunucuların ping hızlarına erişme yeteneğidir.

Bunu yaptıktan sonra, her sunucunun gecikme süresi görüntülenecektir.

İnternet hız ve ping testini gerçekleştirmeden önce ilgili tüm donanımları yeniden başlatmak ve iletişim kurmak için bir internet kablosu (ağ kablosu) kullanmak önemlidir. Ağ kablosu yoksa sisteminizin hızını test edemezsiniz; Yönlendiriciden bulunduğunuz yere sinyal iletme işlemine başlamadan önce ve sonra ping süresi istatistiklerine de sahip olmalısınız.

Ek olarak, bir ping testi, evinizde sisteminizin daha düşük ping sürelerine sahip olduğu ve oyun oynamanın keyfini daha fazla çıkarabileceğiniz alanları keşfetmenize yardımcı olur.

Bazıları için şu soru ortaya çıkıyor, ağ kablosu ile ping sayısındaki azalma arasındaki bağlantı nedir? Cevap çok basit; Kablolu bağlantı, kablosuz bağlantıya göre daha az parazite ve çalışma kapasitesine sahiptir. Ayrıca kablolu bağlantılar, WiFi ağlarına kıyasla daha gizli ve özeldir.

 

Çevrimiçi bir oyunu çalıştırmak için en iyi ping oranı nedir?

Ping hızı için ölçü birimi milisaniye veya kısaca ms’dir; bu, oyun sürenizdeki büyük değişikliğin çok küçük bir açıklamasıdır. Çevrimiçi oyunların profesyonel oyuncuları arasındaysanız, sisteminizin ping hızı 20 milisaniye veya daha az olmalıdır.

Bu boyut, oyun konsolunuzun sunucuya makul bir hızda veri aktarmasına olanak tanır. Elbette çoğu oyun 50 milisaniyelik ve hatta bazen 100 milisaniyelik bir ping hızıyla çalışır.

20 milisaniyelik bir ping oranına sahip olmak Dünya Kupası’nı kazanmak gibidir ancak çoğu durumda bu orana ulaşmak zorlaşmaktadır, bu yazının devamında size bu oranı düşürmek için basit çözümler sunacağız.