Yeni başlayanlar için Spotify ile nasıl kurulur ve çalışılır

Yeni başlayanlar için Spotify ile nasıl kurulur ve çalışılır

Spotify’da ilk kez oturum açmak için bir VPN‘e ihtiyacınız var, ancak bir dahaki sefere buna ihtiyacınız yok. Spotify, VPN’lerin neredeyse %90’ını algılar ve girmenize izin vermez. Test ettiğimiz windscribe, 2 GB sınırı olan ancak tek seferlik giriş için uygun olan windscribe’dir. Google Play’den Windscribe indirme bağlantısı: https://play.google.com/store

Müzik alışkanlıklarınıza uygun aboneliği seçin. Fiyatlar ABD doları cinsindendir, ancak uluslararası düzeyde katmanlar aynıdır: ödeme yapmamak, masaüstü dinlemenin reklamlarla kesintiye uğramasına neden olur. Aylık 4,99 ABD doları, sınırsız masaüstü akışına izin verir. Aylık 9,99 ABD doları prim ödeyen kullanıcılar, tüm masaüstü uygulamalarında (masaüstü uygulaması veya web oynatıcı aracılığıyla) ve mobil cihazlarda çevrimdışı senkronizasyon ayrıcalıklarına sahip mobil cihazlarda müzik dinleyebilir (yalnızca Spotify Radio ücretsiz bir mobil özelliktir.)

 

Android için Spotify indirme bağlantısı

Bilgisayar için Spotify indirme linki

En üst seviyedeki kullanıcılar, kaliteli kulaklığı olan herkes için bir zorunluluk olan daha yüksek bir bit hızında da müzik dinleyebilir.

 

 

Dinlemeye başlamadan önce, dünyayla istediğiniz kadar paylaşımda bulunduğunuzdan emin olmak için gizlilik ayarlarınızı ve ayarlarınızı kontrol edin.

Spotify’ınızı Facebook’a bağladınız ancak şarkılarınızı Haber Kaynağınızda çalmak istemiyorsunuz, Facebook paylaşım seçeneğinin işaretini kaldırın. Takipçilerinizin akışlarında görünmek için Spotify Paylaşımlarına yer işareti koyun – bu, Spotify’ın sosyal müzik keşif yeteneklerini artırır.

Bu sayfa önemlidir, çünkü oynatma listenizi başlar başlamaz herkese açık hale getirebilir veya kendi şartlarınıza göre herkese açık hale getirebilirsiniz. Ayrıca, bu tür şeyler hakkında övünecek biri değilseniz, herkese açık profillerinde en iyi sanatçıların yer aldığı Spotify’ı devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, skroplamalarınızın temsil edilmesini sağlamak için Spotify hesabınızı Last.fm’e bağlayabilirsiniz.

 

Genel kullanıcı soruları

 

Spotify’a nasıl kayıt olunur?

kaydolmak için yapmanız gereken ilk şey Spotify kayıt sayfasına gitmek. Spotify Ücretsiz Al’ı seçin ve Facebook veya e-posta adresinizi kullanarak kaydolun. Spotify üzerinden şarkı dinlemek için ya tarayıcınızla site sayfasına gitmeniz ya da bilgisayarınıza Spotify yazılımını indirmeniz ya da iOS veya Android için Spotify uygulamasını telefonunuza indirip yüklemeniz gerekir.

 

Spotify’da farklı şarkılar nasıl dinlenir?

bir şarkı çalmak için istediğiniz sanatçının profiline gidin. Bu bölümde listelenmiş şarkılarını “Popüler” bölümünde görebilirsiniz. Sanatçılar ayrıca Spotify’a kaydolup oturum açarak listelerindeki şarkıları kontrol edebilir.

 

Spotify gerçekten ücretsiz mi?

Spotify kullanıcılarına yeni katıldıysanız, ücretsiz premium hesabı üç ay boyunca kullanabilirsiniz. Spotify’ın premium sürümü, normal sürümünde olmayan yetenek ve özelliklere sahip olduğundan kesinlikle bu fırsattan yararlanmanızı öneririz. Ayrıca Spotify’ı indirmek ve kurmak da ücretsizdir. Spotify, PC için bir sürümün yanı sıra iOS ve Android için bir sürüme sahiptir.

 

 çevrimdışı kullanılabilir mi?

Spotify’ın premium sürümünü kullanan kullanıcılar, internet bağlantısı olmadan bile uygulamanın kapsamlı akış galerisine erişebilir. Bu kişiler, beş cihaza kadar on bine kadar şarkı indirebilir.

 

Spotify’da bir şarkıyı kaç kez çaldığımızı nasıl öğrenebilirim?

Öğrenmek için telefonunuzda veya bilgisayarınızda Spotifywrapped.com adresini ziyaret edin ve Spotify’da oturum açın. Bu şekilde Spotify, çaldığınız müzikle ilgili bilgileri ilk şarkıdan son şarkıya kadar görüntülemeye başlayacaktır. Çaldığınız şarkıların tam istatistiklerini görmek için bu bölümdeki aşağı oka tıklayın.

 

Spotify’da kaç şarkı var?

70 milyon şarkı! Spotify’da, gelişmiş ses kalitesi, isteğe ve isteğe göre şarkı bulma gibi ayrıcalıklı ve etkileyici özelliklerle Spotify uygulamasında dinleyebileceğiniz 70 milyondan fazla şarkı veya podcast ücretsiz olarak hizmetinize sunuluyor. Diğer özellikler.

 

Spotify’da en popüler şarkılar hangileri?

 

Spotify’da en çok çalınan 100 şarkı listesi

 

1 Şekliniz Ed Sheeran 3:53
2 Kör Eden Işık Hafta Sonu 3:20
3 Maymun Tonu Dans Ve Ben 3:29
4 rock yıldızı (feat. 21 Savage) Post Malone, 21 Savage 3:38
5 Bir Dans Ejderhası, WizKid, Kyla 2:53

 

Spotify’da 1000 ne anlama geliyor?

Daha önce, Spotify’da 1.000’den az çalınan şarkılar gösterilmiyordu. Bu da hem 6 kez dinlenen şarkının hem de 996 kez çalınan şarkının 1000’den az kategorisine giren şarkılar arasında yer aldığı anlamına geliyor. Tabii ki, bu araç gerçekten analiz için kesin bir araç değildir.

 

Spotify paketli özelliğine Spotify Premium olmadan erişmek mümkün müdür?

Wrapped, hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için mevcuttur. Bu özellik, son bir yılda en çok dikkatinizi çeken ve sizin için popüler hale gelen şarkıcıların ve eserlerin listesini görüntülemenizi sağlar.

 

şarkıların çevrimdışı olarak dinlenmesi, oynatma istatistikleri arasında sayılır mı?

Evet. Spotify ayrıca şarkıları çevrimdışı dinlemeyi müzik çalma istatistiklerinin bir parçası olarak sayar.

 

Spotify’da E ne anlama geliyor?

Bir şarkı ararsanız ve yanında bir “E” görürseniz, “E”nin bu şarkının açık olduğu anlamına geldiğini bilmelisiniz; Yani şiddet içeren, cinsel veya müstehcen sözler içeriyor.

 

Sanatçılar şarkılarını Spotify’da indirmek için para alıyor mu?

Bu sorunun kısa cevabı: evet. Şarkı 30 saniye boyunca çalındığı sürece Spotify onu bir stream olarak sayar ve her stream eser sahibine telif ücreti verir. Genelde sanatçılar Spotify üzerinden para kazanabilirler.

 

 popüler şarkıları nasıl ve neye göre belirliyor?

Spotify’ın paket özelliği, bir yıl boyunca dinlediğiniz tüm şarkıları, albümleri ve podcast’leri size gösterir. Bu liste, sanatçıları ve şarkıları ve en sevdiğiniz türlerle birlikte farklı eserleri dinlemek için harcadığınız dakika sayısını içerir. Bu sayede en sevdiğiniz sanatçılar ve şarkılar belirlenir.