foreign site builders

Yabancı site oluşturucuların tanıtılması ve yabancı site oluşturucuların gözden geçirilmesi

Yabancı site oluşturucuların tanıtılması ve yabancı site oluşturucuların gözden geçirilmesi

 

Yabancı bir web sitesi oluşturucuyu tanıtmak, bu makalede ele almayı düşündüğümüz bir konudur – siteyi kullanmanın ve size bilgi sağlamak için içerik üretimi sipariş etmenin önemi. Bir web sitesinin, birçok kişinin e-ticaretini ve işini onu kullanarak geliştirmeyi düşünmesini sağlayan sayısız avantajı vardır. Web sitelerinin coğrafi kısıtlamaları yoktur ve bunları kullanmak için fiziksel bir konuma sahip olmaya veya kira ödemeye gerek yoktur. Ayrıca hizmet sağlama veya ürün satma konusunda sizi sınırlamazlar. 24 saat aktiftirler ve bir kişinin veya satıcının varlığını gerektirmezler.

Harici bir web sitesi oluşturucu, istediğiniz web sitesine ulaşmak için kullanabileceğiniz yollardan biridir. Siteyi kullanmanın avantajı, küçük işletmelerin web sitesi kurmayı düşünmesine neden olmuştur. Bu nedenle site tasarım maliyetini ve programcı maaşını düşürmenin yolları vardır. Harici bir web sitesi oluşturucu bu çözümlerden biridir.

 

Bir podcast’in genel tanımı

 

 

Bir podcast, bir radyo programı olarak düşünülebilir. Podcast’leri mümkün olduğunca cep telefonunuzdan veya ev bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz. besleme aracılığıyla oynatılır. Podcast’ler veya yapımcılar, podcast’leri için ayrı bir besleme/kanal oluşturmalıdır. Ardından, her bölümü sizin gibi meraklıların kullanımına sunun.

Podcast programı, podcast’leri çalabileceğiniz ve dinleyebileceğiniz bir uygulamadır. Podcast programlarının çeşitliliği o kadar fazladır ki, izleyiciler bunlardan birini seçmekte özgürdür. Podcast yapımcıları genellikle ses içeriklerini farklı uygulamalarda yayınlar. Bu sayede daha fazla kitleye ulaşabilir ve memnuniyetlerini elde edebilirler.

 

 

 

2000’li yılların başında, internet dünyanın pek çok noktasında yaygınlaşmış olup blog siteleri de oldukça popülerdi. Bu sitelere olan talep çoğalınca yazarlar, daha fazla içerik üretmek durumunda kaldı. İçerik üretim sürecinin kolaylaştırılması adına metinler, seslendirip bu ses dosyaları sitelere yüklenmeye başladı. Aynı dönemde RSS yazılımı geliştirildi ve bu yazılım, yeni içerikleri otomatik olarak indirip kullanıcılara gösterme fonksiyonuna sahipti.

 

 

Site oluşturucu nedir?

 

 

 

 

Yabancı site oluşturucu konusuna ve avantajlarına geçmeden önce site oluşturucu nedir konusuna değinmek gerekir. Basit bir web sitesini başlatmak için yüzlerce ve binlerce kodun yazılması gerektiğini bilmek güzel. Site oluşturucular, kodları manuel olarak düzenlemeye gerek kalmadan bir web sitesi oluşturmaya izin veren araçlardır. Site oluşturucular tarafından oluşturulan web siteleri de kodlanmıştır, ancak kodlar doğrudan yazılmaz.

Harici site oluşturucu, müşterilerin bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duydukları kodları kolayca oluşturmalarına olanak sağlamıştır. Web sitesi oluşturucular iki ana kategori içerir: çevrimiçi site oluşturucular ve yazılım sitesi oluşturucular.

Çevrimiçi bir site oluşturmanıza izin veren araçlar bazen içerik yönetim sistemleri (CMS) olarak bilinir. CMS’ler daha verimlidir ve genellikle daha karmaşıktır. WordPress, Joomla ve Drupal en ünlü cms arasındadır. Genel olarak, web sitesi oluşturucuları, onlarla çalışmak çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Sürükle ve bırak, bu web sitelerini oluşturmak için tasarlanmış bir yöntemdir.

 

 

Çeşitli site oluşturucuların özellikleri ve avantajları

Harici bir site oluşturucu kullanmak, programcıların ve web tasarımcılarının yardımına ihtiyaç duymadan istediğiniz siteyi kendiniz uygulamanıza yardımcı olur. Ayrıca bu tarz web sitesi tasarımında tasarım maliyetleri büyük ölçüde azalır.

 

 

 

Harici site oluşturucu, tüm büyük ve küçük işletmeler için bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olur. Bir bilgisayarla çalışma yeteneği, harici web sitesi oluşturucuları kullanmak için yeterlidir. Ek olarak, site oluşturucuları kullanarak herhangi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu web siteleri bir blog, kişisel, eğitim ve mağaza sitelerini içerir.

Harici bir site oluşturucu kullanmak ve kodlama yapmadan site oluşturmak, sitenin görünümünün profesyonelce olmayacağı anlamına gelmez. Aksine, web sitesi oluşturucularda harika şablonlar kullanmak web sitenize güzel bir görünüm kazandırabilir.

 

 

içerik nedir?

İçerik, İngilizce’de içerik olarak adlandırılır. Bize iletilen tüm mesajlar, bilgiler, bilgi, eğitim ve her şey içerik olarak adlandırılır. İnternetin yaygınlaşması ve herkesin bir web sitesi ile bir medyaya, hatta sosyal ağlardan birinde kişisel bir sayfaya sahip olabilmesi ve ilgilendiği her şeyi herhangi bir format ve yöntemle izleyicisine sunabilmesi ile bu günlerde.

İçeriğin anlamı şu şekilde ifade edilebilir: Seyirciyi eğlendirebilen, farkındalığını artırabilen veya bir şeyleri daha iyi yapmasına yardımcı olan ve genel olarak izleyicinin hayatına değer katan her şey bir içerik türü olabilir.

 

  • İçeriğin anlamını daha iyi anlayın
  • İçerik, iyi bir ruh hali veya duygu uyandırmak için izleyicilere uygun şekilde sunulan yararlı ve yüksek kaliteli bilgilerdir.
  • İçerik, izleyiciyi eğlendiren, bilgilendiren, heyecanlandıran veya onlara bir şeyler öğreten ses, görüntü ve metin olarak anlaşılır.
  • Metin, resim, video veya sesteki ilginç, güvenilir, çekici, eğlenceli veya bilgilendirici her türlü malzemeye içerik türü denilebilir.
  • İçerik, hedef kitle için değerli olan bilgidir.

 

 

Tarih boyunca içerik

Elbette erken dönem gazetelerin hatta kitapların gelmesiyle birlikte ilk içeriklerin bu yöntemler şeklinde insanlara sağlandığı söylenebilir. Ve daha kesin olmak gerekirse, ilk içeriklerin gazeteler tarafından üretilmiş olması gerekirdi. Gazeteler, haberleri ve olayları günlük olarak bildirmek için tutarlı bir şekilde içerik, zorunlu olarak metinsel içerik üreten ilk kuruluşlardır. Ve o sırada içerikle ilgili bir soru sorulduğunda? Elbette örneğin gazetede yayınladıkları bir habere veya içeriğe içerik deniyordu.

 

 

Tarih boyunca içerik üretiminin önemi

Tarih boyunca teknolojinin gelişmesi ve yeni medyanın ortaya çıkmasıyla birlikte içerik yeni bir biçim ve biçim bulmuş ve insanların kullanımına açılmıştır. Radyo icat edilseydi ve insanlar program yapmakla meşgul olsaydı, o zamanlar içeriği neydi diye soru sorardınız. İnsanlara sesli içerik olarak sunulan içeriklerin başında radyo programları geliyordu ve radyo bu soruyu cevaplamanın en bariz örneğiydi.

Bu şekilde tarih televizyon icat edilene kadar devam etti ve uzun yıllar içeriği televizyon şeklinde gördük. Ancak internetin gelişi ve sanal alanın genişlemesiyle içerik ve içerik üretimi çok önemli hale geldi, öyle ki sanal alanın liderlerinden ve öncülerinden biri olarak kabul edilen Bill Gates, içeriği kral olarak adlandırıyor. Bu konu içeriğin önemini iyi tanımlar.

 

İçerik üretimi ile reklam aynı şey mi?!

İlginç bir şekilde, içerik üretme deyimlerinin ve içeriğin anlamının sık sık tekrarlanmasına rağmen, çoğu insan hala doğru anlamıyor. Bu söze farklı insanların tepkisi bizim için çok ilginç! Meslektaşlarımızdan birinin askerde olduğunu bilmek fena değil ve meslektaşlarıyla ne zaman oturup konuşsa, ona işini soruyorlar. Kendilerine verdiği cevabı duyunca şaşkın ve şaşkın gözlerle sorarlar. : Ne? İçerik üretimi?!

İlginç bir şekilde, çoğunun bu konuda neredeyse hiçbir fikri yok ve belki de bu konuda yapabilecekleri en iyi yorum, ona bu reklamcılıkla aynı şey mi?

Tabii bu arada bazılarının bu cümle hakkında daha iyi bir fikri var. Ancak çoğu zaman içerik oluşturmayı yazmakla karıştırırlar!

 

 

İçerik üretimi ve reklam

İçerik üretimi ve yazımı, benzerlikler gösterse de birbirinden temel farklılıklara sahiptir. Belirli bir amaçla ve içerik yazımından farklı olarak bir dizi kritere dayalı olarak yapılan anlamlı metinsel, işitsel veya görsel içerik oluşturma veya oluşturma sürecidir.

 

 

Seyirci üzerindeki etki

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikle web siteleri ve bloglar alanında olduğu kadar sanal sayfalarda da içeriğin etkili bir faktör olduğunu görüyoruz; ne kadar güçlüyse, o kadar etkili ve ne kadar etkiliyse, işletme satışları artırma, izleyici veya müşteri çekme gibi hedeflere ulaşmada o kadar başarılı olacaktır. .. yakınlaştırır. İçerik, izleyicileri bir şeyler yapmaya etkili bir şekilde ikna ederken harekete geçmelerini sağlamalıdır. Bu yaklaşımın içeriğin anlamını ve içerik oluşturma amacını analiz ederek ilerlemesi gerektiğini unutmayın.

 

 

En iyi yabancı site oluşturucularla tanışın

Bu bölümde size en iyi yabancı site kurucusunu tanıtacağız. Harici site oluşturucuların bu programlarla sınırlı olmadığını ve Squarespace, Shopify ve Hostgator gibi şeylerin de ünlü harici site oluşturucular olduğunu unutmayın.

 

 

 

Çarpıcı

En ünlü yabancı site kurucularından biridir. Strikingly, daha az deneyimli kullanıcılar için bile iyi bir seçimdir ve mobil cihazlar için bile optimize edilmiş web siteleri tasarlamak ve oluşturmak için kullanabilirler.

 

site123

site123, istediğiniz web sitesini üç adımda tasarlamanıza yardımcı olan harici bir site oluşturucudur. Bu aracı kullanarak bir site oluşturmak kolaydır. Bu aracı kullanarak web sitenize içerik eklemek çok basit olacaktır. site123 ile bir dükkan, kişisel ve ticari web siteleri oluşturmak mümkündür.

 

web düğümü

Webnode ile çalışmak çok basittir ve sürükle bırak özelliğini destekler. Sürükleyip bırakarak fotoğraf galerisi, blog, menü vb. bölümler oluşturabilirsiniz.

 

Wix

Wix ayrıca sürükle ve bırak yöntemiyle de çalışır. Sürükleyip bırakarak öğeleri sayfaya yerleştirebilir veya taşıyabilirsiniz. Bu popüler site oluşturucunun aylık abonelik ücreti aylık 16 ABD dolarıdır.

 

Weebly

Aylık 6 ABD doları abonelik ücretiyle Weebly, birlikte çalışması kolay ve keyifli olan en ucuz harici web sitesi oluşturucularından biri olarak tanıtılabilir.

 

 

 

Harici bir site oluşturucu kullanmanın dezavantajları

Harici site oluşturucu için listelediğimiz tüm avantajlara rağmen, bu araçların önemli dezavantajları da vardır. Avantaj ve dezavantajlara birlikte dikkat etmek, harici site oluşturucuların kullanılması veya kullanılmaması konusunda en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Harici bir web sitesi oluşturucunun dezavantajlarından biri, web sitesi kodlarına erişemeyecek olmanızdır. Bu, web sitesini desteklemeyi ve kontrol etmeyi zorlaştıracaktır. Ayrıca bu erişim eksikliği, web sitesi geliştirme sürecini zorlaştırabilir ve hatta bazen imkansız hale getirebilir. Web sitesi oluşturucu sorunlarla karşılaşırsa, web sitenizin kullanılamaması ihtimali vardır. Web sitesi verileri kalsa bile yeniden yüklenmesi bir ila birkaç hafta sürebilir.

Harici site oluşturucuları kullanmanın bir başka dezavantajı da pahalı olmasıdır. Riyal başına ödememizin dolar kurundaki artış nedeniyle abonelik ücreti sizin için çok ekonomik olmayabilir. Ayrıca site oluşturucuların uzun vadede kullanılması önerilmez. Abonelik ücretini aylık olarak ve belirli zaman aralıklarında ödemeniz gerektiğinden web sitesi tasarımı siparişi vermeniz durumunda ilgili ücreti sadece bir kez ödersiniz ve abonelik ücreti aylık web sitesi bakım ücretlerinden düşülür.

Harici bir site oluşturucu kullanmanın birçok avantajı olsa da web sitenizin SEO’suna zarar verir. Yapılandırılmamış ve düzenlenmemiş kodlar Google için hiçbir şekilde istenmez. Bu nedenle bu tür sitelere iyi bir sıralama atamamaktadır. Site oluşturucuları kullanmak, sayfa oluşturmanızı sınırlar. Genel olarak, web sitesi oluşturucuların ücretsiz sürümleri yalnızca birkaç sayfa oluşturmanıza izin verir.

 

 

Son söz

Web sitesi tasarımı alanında göreceli bilgiye sahip olsanız bile, harici bir web sitesi oluşturucu kullanmak yardımcı olabilir. Çünkü onu kullanarak sitenin her sayfası için kod yazmaya gerek kalmaz. Ve web sitesi tasarım süreci daha hızlı yapılır. Öte yandan, birçok işletme sahibi, özel bir şablon tasarlamak için fahiş ücretler ödeyemeyeceğinden, site oluşturucu satın almak, hizmet verebileceğiniz insan çeşitliliğini artıracaktır.

 

pocast hakıında başka makalelerimiz:

Podcast’leri dinlemek ve oynatmak için Podcast uygulaması