Uzaktan Bilgisayar Kontrolü İçin En İyi Android Uygulamaları

Android Akıllı Telefonlarla Bilgisayarı Kontrol Etmek ve Erişmek Çekici Bir Özelliktir. Bu Yazımızda Bu Alandaki En İyi Beş Programı Tanıtıyoruz.

Bilgisayara uzaktan erişim, kullanıcılar için en etkili ve pratik özelliklerden biri olarak kabul ediliyor ve bu özellik Android telefonlarda da uygulanabiliyor. Android telefon kullanıcıları, Ekran Yansıtma özelliklerine sahip programların yardımıyla Telefonlarını bir bilgisayarla kontrol edebilir.

Bu yazımızda sizlere Android telefon üzerinden bilgisayara erişim sağlayan programları tanıtacağız. Birçok program bu özelliği sunar, ancak çok azı uygun ve kabul edilebilir performansa sahiptir. Ardından, uzaktan bilgisayar kontrolü için en iyi Android programlarını tanıtalım.

 

AnyDesk software

 

Herhangi Bir Masa

Any Desk

 

Fiyat: Ücretsiz / yıllık 79 ila 229 ABD Doları

 

Google Play’den indirin

Herhangi Bir Masa, bilgisayarı bir Android telefon aracılığıyla kontrol etmek için uygun seçeneklerden biridir. Bu programın çalışma şekli diğer programlara benzer. Önce Telefonunuzu bilgisayara bağlarsınız ve ardından dizüstü bilgisayarınızı Telefonda kullanırsınız. Bu program basit bir kullanıcı arayüzü kullanır ve iyi bir test performansına sahiptir; özel bir sorun gözlemlenmemiştir.

Any Desk uygulamasının kusurları var, ancak onu bu listeye dahil etmemizin bir nedeni var. Deneyin ve bu konudaki görüşlerinizi bize bildirin. Bu uygulama kişisel kullanım için ücretsizdir ve yukarıda listelenen fiyatlar bu uygulamanın ticari kullanımı içindir.

 

Chrome Remote Desktop software

 

 

Chrome Uzak Masaüstü

Chrome Remote Desktop

 

Fiyat: Ücretsiz

 

Google Play’den indirin

Bu program, popüler bilgisayar uzaktan kumanda programlarından biridir. Öncelikle, programı bilgisayarınıza Chrome mağazasından yüklemeniz ve ardından Google Play mağazasından indirmeniz gerekir. Kurulum talimatlarını takip ederseniz, bilgisayarınıza başarılı bir şekilde bağlanacaksınız.

Testlerde bu program çoğu zaman doğru çalıştı. Ayrıca Chrome Remote Desktop, Team Viewer gibi benzer programlardan çok daha basit ve hızlıdır. Bu makaleyi yazarken, bu programın tanıtılmasından bu yana iki yıl geçti. Önce bu programı denemenizi öneririz, ancak kusursuz çalışmazsa şaşırmayın.

 

Remote Desktop software

 

Microsoft Uzak Masaüstü

Microsoft Remote Desktop

 

Fiyat: Ücretsiz

 

Google Play’den indirin

Chrome Uzaktan Masaüstü’nün en büyük rakibidir. Chrome Uzaktan Masaüstü’ne benzer şekilde çalışır: Bir programı bilgisayarınıza, diğerini Telefonunuza yüklersiniz ve ikisi bir bağlantı kurar.

Bu programın iyi yanı, bu programın çalışması için Chrome programını yüklemenize gerek olmaması ve kötü haber ise bu programın performansı ve verimliliği Chrome Uzaktan Masaüstü’ne benzer. Bu, daha iyi bir program yüklemediğiniz anlamına gelir. Ancak Microsoft’un programı, Chrome Uzaktan Masaüstü’ne kapsamlı bir alternatiftir.

 

Team Viewer software

 

 

Takım Görüntüleyici

Team Viewer

 

 

Fiyat: Kişisel kullanım için ücretsiz

 

Google Play’den indirin

Team Viewer, uzaktan bilgisayar kontrolü için uygun seçeneklerden biridir. Bu program, bilgisayarı Android Telefonunuz aracılığıyla kontrol etmenizi sağlar. Bu programın ilk kurulumu biraz karmaşık ama beklendiği gibi bu uygulama olabildiğince iyi çalışıyor. Team Viewer, arkadaşınızın veya iş arkadaşınızın sorunu çözmesine yardımcı olmak için kullanabileceğiniz, her iki yönde dosya aktarımı, şifreleme ve HD kalitesinde ses ve video aktarımı gibi özellikler sağlar.

Ancak bu program iyi çalışıyor ve kişisel bilgisayarlar için çok uygun. Team Viewer, bireysel kullanıcılar için ücretsizdir, ancak ticari kullanıcıların kullanmak için abone olması gerekir.

 

Unified Remote software

 

Birleşik Uzaktan Kumanda

Unified Remote

 

Fiyat: Ücretsiz / 4,99 $

 

Google Play’den indirin

Unified Remote uygulaması, eksiksiz Windows uzaktan kumanda setlerinden biri olarak kabul edilebilir. Bu uygulamanın yanı sıra çeşitli araçlar, kullanıcının masaüstü işletim sistemindeki birden fazla uygulamayı bir akıllı telefon ile kolayca kontrol etmesini sağlar. Ek olarak, cihazın kilit ekranında veya Telefonun ana ekranında bir widget olarak kullanılabilen belirli bir işleve sahip özel düğmeler oluşturabilirsiniz.

Unified Remote ile fareden sistem kaynak tüketiminin durumuna ve hatta dosyalara kadar hemen hemen her şeye erişebilirsiniz. Örneğin, Windows’ta görüntülenecek en sevdiğiniz filmi ve varsayılan video oynatıcıyı hızlı bir şekilde seçmek için Dosya Yöneticisi uzantısını kullanabilirsiniz.

Neyse ki geliştirme ekibi, farklı yazılımlarla hızlı bir şekilde bağlantı kurmak için yeni özellikler eklemeye ve yeni eklentiler oluşturmaya özel önem veriyor. Sunucu sürümüne tüm masaüstü işletim sistemlerinde ve mobil sürüme Android, iOS ve hatta Windows Phone’da kolayca sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, bilgisayardan uzaktayken kontrol etmek için bir uygulama arıyorsanız, Unified Remote en iyi seçeneklerden biridir.

 

 

 VNC görüntüleyici

 

VNC Viewer 6.22.826 Download | TechSpot

 

PC’yi Android akıllı telefonlardan kontrol etmek için kullanılabilecek en iyi Android tabanlı uzaktan kumanda uygulamalarından biridir. VNC görüntüleyici ile ilgili en iyi şey, kullanıcıların bilgisayar ekranlarına erişmesine izin vermesidir.

Sadece bu değil, aynı zamanda kullanıcılara bir VNC Görüntüleyici uygulaması sunar, ayrıca yedekleme, senkronizasyon, klavye, bluetooth vb.

 

 

Kişisel Su Sıçrama Topu

 

Splashtop - Wikipedia

 

Android akıllı telefonunuz için daha basit, daha hızlı ve daha güvenli bir uzak masaüstü PC kontrol uygulaması arıyorsanız, Splashtop Personal sizin için en iyi seçim olabilir.

Bunun nedeni, Splashtop’un kişisel uygulamasının, kullanıcıların bir Android cihaz kullanarak Windows bilgisayarlara erişmesine izin vermesidir. Personal Splashtop uygulamasıyla ilgili başka bir şey de, bilgisayarınızın web kamerasından gerçek zamanlı yüksek kaliteli video ve ses akışı sunmasıdır.