Sisteminizi ücretsiz olarak tarayan en iyi 5 çevrimiçi antivirüs sitesi!

Bu pratik öğreticide, bilgisayarınızı çevrimiçi olarak ücretsiz olarak tarayan en iyi 5 web sitesini tanıtıyoruz. Kullanıcıların çoğu internet dünyasına bağlı olsa da virüs riski onları daha çok tehdit ediyor.Sonuç olarak sistemi güvende tutmak zor bir iş ama gerekli.Bir dizi kullanıcı sistemlerin gücünü alıyor çünkü çünkü antivirüsler Ve sistemin hızı ve verimliliği düşer, onları kurmaktan vazgeçerler, ancak yine de sistemlerine virüs bulaşmadığından ve mevcut dosyaların temiz olduğundan emin olmanın bir yolunu ararlar.

 

Giriiş:

Antivirüsler temel ve anahtar yazılımlardır. Yüklü antivirüsün başarısız olduğu veya bazı yazılımların yürütülmesini yavaşlattığı için antivirüs kurmayı reddettiğiniz zamanlar vardır ve şimdi sistemi taramanız gerekir. Bu durumlarda, dosyanızı veya sisteminizi çevrimiçi olarak tarayabilirsiniz. Antivirüs üreticileri, çevrimiçi tarama hizmetleri üretip yayınlayarak birçok kullanıcının ihtiyacına cevap verdi.

Ve yazılım yüklemeye veya cracklemeye gerek yoktur. Sisteminize virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız ve herhangi bir nedenle sisteminizde antivirüs yüklü değilse, en iyi yol ücretsiz çevrimiçi antivirüs hizmetlerini kullanmaktır. Bu servislerde sisteminize çok küçük (yaklaşık birkaç megabayt) bir program kurulur ve güçlü antivirüsler ile tarama yapabilmenizi sağlar. Ücretsiz çevrimiçi antivirüsün en büyük avantajlarından biri, her zaman çevrimiçi ve güncel olduğu için güncellenmesine gerek olmamasıdır.

 

Bulut antivirüs

Çevrimiçi antivirüsler bulut bilgi işlemine dayalıdır

Bir çevrimiçi veya bulut antivirüs kullandığınızda, ilgili web sayfasına yönlendirileceksiniz. Örneğin, ESET Çevrimiçi Tarayıcı veya Bitdefender QuickScan antivirüs. Size açılan sayfada Scan adında tıklamanız gereken bir buton bulunmaktadır. Ardından antivirüs bilgisayarınıza indirilecektir. Bazı durumlarda ilgili tarayıcı, tarayıcınız altında çalışmak için ActiveX (Internet Explorer için) veya Java kullanabilir, ancak her iki durumda da size onaylamanız gereken bir mesaj görüntülenecektir.

 

Çevrimiçi antivirüslerin dezavantajları

1- Gerçek Zamanlı tarama modu desteğinin olmaması: Çevrimiçi bir antivirüsün en büyük dezavantajı, sisteminizin arka planda çalışamamasıdır. Sistemimizde arka planda binlerce programın sizden gizlenmiş olarak çalıştığını unutmayın. Şimdi, bu faaliyetlerden biri yıkıcıysa ve biz bunun farkında değilsek, mutlaka beklenmedik olaylar olacaktır. Bu gibi durumlarda sistemin arka planında yer alan her bir programın aktivitelerini takip edebilen ve tehditlere karşı tepki verebilen bir antivirüs ihtiyacı doğacaktır.

2- Kötü amaçlı yazılımları tamamen ortadan kaldırmak

 

Çevrimiçi antivirüslerin avantajları

Hızlı bilgisayar taraması
sürekli güncelleme
Sağlam işler için kullanın
Yüklemeye gerek yok ve bilgisayarınızı yavaşlatmayın

Aynı anda birden fazla antivirüs kurmanın genellikle birbirleriyle etkileşimleri nedeniyle mümkün olmadığını bilmelisiniz. Ancak ücretsiz çevrimiçi antivirüs, söylediğimiz gibi sistemin arka planında çalışmaz ve bu nedenle herhangi biri sistemi taramak için kullanılabilir.

 

Ücretsiz çevrimiçi antivirüs kullanmak için minimum sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / NT
Tarayıcı: Explorer sürüm 5 veya üstü, Firefox, Chrome, Safari veya…
Bellek: 60 MB
Sabit disk: en az 15 MB

 

İlk site: ESET Çevrimiçi Tarayıcı

 

Popüler ESET şirketi tarafından sağlanan bu ücretsiz çevrimiçi virüs tarayıcı, ESET’in diğer güvenlik ürünlerinde bulunan aynı tarama teknolojisinden ve yapay zekadan yararlanır, sisteminizi güçlü bir şekilde korur ve truva atlarını ve kötü amaçlı yazılımları kaldırır, yok eder. Bu hizmet çok küçük bir hacme sahiptir ve tarayıcınız üzerinden taranabilir.
www.eset.com/us/online-scanner adresine gidin. Açılan ekranda Şimdi Tara’ya dokunun. Ardından, bu aşamada, sisteminize, güçlü Eset Nod32 antivirüs tarafından çevrimiçi virüs algılama imkanı sağlayan küçük hacimli bir program yüklenecektir. Bu aracı çalıştırırken yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun.

 

 

İkinci site: BitDefender

 

BitDefender, antivirüs yazılımı ödülünü kazanan en iyi antivirüslerden biridir. Bu antivirüs sisteminizi altmış saniye içinde tarar ve sadece internet bağlantısı gerektirir.Bu yazılım en iyi virüs tarayıcıdır. Bilgisayarınıza virüs bulaşmamış olsa bile denemelisiniz.

Tarayıcınıza bu adresi girin ve tarayıcınıza quickscan.bitdefender.com yazın.Açılan yeni sayfada Şimdi Tara düğmesine tıklayın. Sisteminize küçük bir eklenti yüklenecek ve güçlü Bitdefender antivirüs ile sisteminizi çevrimiçi olarak tarayabileceksiniz.

 

Üçüncü site: F-Secure

 

 

Bu antivirüs markası çok ünlü olmasa da tehlikeli virüsleri ve casus yazılımları sabit disklerinizden online ve ücretsiz olarak kaldırabilen en iyi ve en güçlü antivirüslerden biri olduğu söylenebilir.Windows Vista ve 7 için de optimize edilmiştir ve tüm tarayıcılarla uyumludur, çoğu çevrimiçi yazılım gibi, kullanıcının sistemine JAVA yüklemesi gerektiğini unutmayın. Tarama bittikten sonra, sisteminiz için güvenli bir çözüm kurmayı düşünmelisiniz, virüs bulaşması belgelerinize, videolarınıza, resimlerinize ve fiziksel sabit sürücünüze zarar verebilir.

Bu web sitesine girin ve küçük dosyayı indirin ve sisteminizi taramak için çalıştırın

 

Dördüncü site: trendmicro

 

 

www.trendmicro.com ile sisteminizi tarayın ve kötü amaçlı yazılımlardan kurtulun. Platformunuz için ücretsiz bir tarama başlat bölümünden sisteminizi seçin ve ardından küçük dosyayı indirin ve çalıştırın! Bu çevrimiçi tarayıcı, çok sayıda virüs ve truva atı algılama yeteneğine sahiptir ve Windows işletim sisteminin çoğu sürümünü ve en popüler tarayıcıları destekler. Bu hizmete girdikten sonra sisteminizi kolayca tarayabilir ve dezenfekte edebilirsiniz.

 

Beşinci site: kaspersky

 

Kaspersky Lab tarafından sağlanan bir diğer popüler ve güçlü çevrimiçi tarayıcı.Bu hizmetin çevrimiçi aracı ile bilgisayardaki Virüs, Trojan, Kötü Amaçlı Yazılım, Casus Yazılım vb. dosyaları tanımlayabilir ve silebilirsiniz.Bu hizmet tüm sürümlerde mevcuttur.Windows iyi çalışıyor . https://www.kaspersky.com/free-virus-scan Tarayıcıya site adresini girin ve ardından tarayın.