Sanal numaralar yapmak için en iyi 7 program (Android ve iPhone)

Sanal numaralar yapmak için en iyi 7 program (Android ve iPhone)

 

WhatsApp veya Instagram gibi birçok program kayıt olmak için telefon numaranızı ister; Ancak güvenlik veya başka bir nedenle bu programlara numaranızı girmek istemeyebilirsiniz. Ek olarak, bazen ikinci bir hesaba sahip olmak istersiniz ve onu oluşturmak için yeni bir sanal numaraya ihtiyacınız olur. Peki, böyle bir durumda ne yapılmalı?

Farklı programlara kaydolmak için sanal numaraları kullanabilirsiniz. Bu sanal numara herhangi bir ülkeye ait olabilir ve onunla her yeri arayabilir veya SMS gönderebilirsiniz. Sanal numaranız ile farklı uygulamalara da kayıt olabilirsiniz. Bu yazıda size ücretsiz sanal numaralar yapmak için en iyi programları tanıtıyoruz.

 

Sanal numara nedir? Kullanımı nedir?

Sanal numara aslında başka bir ülkeden (o ülkenin SIM kartını satın almadan) aldığınız bir telefon veya cep telefonu hattıdır ve onun yardımıyla kendi numaranızı kullanmadan arama yapabilir veya SMS gönderebilirsiniz.  diğer kullanımları:

 

Sanal numaralar genellikle Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirketler tarafından sağlanır. Bu ülkelerin gerçek bir SIM kartına sahip olmadan, o ülkelerden özel bir telefon numarasına sahip olmanız ilginç değil mi? Bu tip numaralarda özel bir cihaza veya telefon hattına ihtiyacınız yoktur.
Birçok Gmail (kripto) hesabı oluşturmak veya numarasız bir Telegram hesabı veya numarasız bir WhatsApp hesabı oluşturmak vb. Sanal numara kullanılır.
Akraba ve tanıdıklarını aramak zorunda kalanlar veya iş ve iş amaçlı başka bir ülkedeki yabancı bir numarayı aramak zorunda olanlar, bunun için yerli bir numara kullanmak isterlerse mutlaka çok para ödemek zorunda kalacaklardır. Ancak sanal sayıları kullanmak çok ekonomik olabilir.
Sanal bir numaranın başka bir kullanımı, başkalarını ararken konum kimliğinizin ifşa edilmemesidir, böylece konumunuzu onlara açıklamadan İran içinden başka bir ülkedeki bir numarayı kolayca arayabilirsiniz.

 

Sanal sayıların başka bir kullanımı

Bildiğiniz gibi sitelerin ve şirketlerin çoğunun Amerikan hükümetinin yaptırımları nedeniyle biz İranlılara hizmet vermesinin yasak olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle sanal sayılara sahip olduğumuz için bu sitelerin ve yabancıların hizmetlerini kolayca kullanabiliriz. buna sahip olmayan şirketler, hizmetlerini İran’ın içinden kullandığımızın farkındalar. Sanal numara oluşturmak kolaydır ve sitelerle ilgili birçok yaptırımı atlayabilirsiniz.

Sanal numara oluşturmanın dezavantajlarından biri de sanal sayıların güvenliğinin bazen kolayca sorgulanabilmesidir. Bunun önüne geçmek için sanal numara oluştururken aşina olmadığınız herhangi bir firma veya servis sağlayıcı kullanmamanızda fayda var.

 

Ücretsiz sanal numaralar yapmak için en iyi programlar

Kendiniz için ücretsiz bir sanal numara oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. Google Play mağazasını ziyaret ederseniz size ücretsiz sanal numara verdiğini iddia eden birçok program göreceksiniz ancak bu programların hepsi güvenilir değil.

Şimdi, işinizi kolaylaştırmak için en iyi 5 ücretsiz sanal sayı üreteci programının bir listesini hazırladık. Tüm bu uygulamalar test edilmiştir ve düzgün çalışmaktadır. Bunlardan herhangi birini indirebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

1- Önerilen programımız TalkU (en iyi-en yüksek puanlı)

Android için indir

iPhone için indirin

 

 

Bu uygulama, nispeten yeni olan hem Android hem de iPhone’da sanal bir numara oluşturmak için en iyi uygulamadır. Dünyanın hemen her yerinde ve herhangi bir önekle bu program sizin için ikinci bir numara oluşturabilir. Kısa mesaj göndermek ve almak veya sanal bir numara ile arama yapmak için kullanabilirsiniz.

Çağrıların kalitesi mükemmel ve uygulamanın hızı benzersizdir. Ayrıca hemen hemen tüm tesisleri ücretsiz ve tamamen güvenlidir. Sizin için dolaşım ücreti yoktur ve hem Android hem de iPhone için kolayca indirilebilir ve önerilen programımızdır.

 

2- Numero eSIM programı

Android için indir
iPhone için indirin

 

 

Bu popüler uygulama çoğunlukla Amerika ve Kanada’nın sanal numarasını almak için kullanılır. Bu uygulamanın yardımıyla, ücretsiz bir Amerikan numarası almak için ücretsiz numara merkezini kullanın ve WhatsApp için sanal bir telefon numarası kullanın, böylece uluslararası aramalar yapabilir, uluslararası mesajlar alabilir ve mevcut pratik hizmetlerin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Numero eSIM, kişisel veya iş amaçlı kullanım için bir Wi-Fi (İnternet) arama uygulaması ve bir VoIP cep telefonudur. Ucuz uluslararası aramalarla uluslararası bir telefon numarası alın ve normal telefonunuzda ikinci bir telefon numarası olarak kullanın.

 

3- Textnow programı

Android için indir
iPhone için indirin

 

 

Textnow, kendi sanal numaranızı oluşturmak için kullanabileceğiniz Android ve iOS işletim sistemleri için bir programdır. Bu program size Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada’ya ait sanal bir telefon numarası verir; Yani gerçek kimliğiniz ortaya çıkmayacak. özellikle ülkenizde belirli bir hizmetin kullanılmasının yasak olduğu durumlarda kullanışlıdır. Bu sayede sanal numaranız ile o hizmeti kullanabilirsiniz.

Textnow uygulamasının tek dezavantajı, size yalnızca bir ücretsiz sanal numara vermesi ve daha fazla numara için ödeme yapmanız gerektiğidir.

 

4- Brülör programı

Android için indir
iPhone için indirin

 

 

Bu programın adı, onunla oluşturulan sanal telefon numarasının geçici olması ve bir süre sonra kaybolmasından gelmektedir. Burner uygulaması, dünya çapında 200 farklı ülkeden geçici ve ücretsiz bir sanal telefon numarası oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca kullanıcılar Burner’ı kullanarak sınırsız sayıda sanal telefon numarası oluşturabilir ve bu numaralarla başkalarını arayabilir veya SMS gönderebilir.

 

5- Telos programı

Android için indir
iPhone için indirin (iPhone sürümü yok)

 

 

Telos uygulaması Burner’a çok benzer. Bu uygulama, dünyanın herhangi bir yerinden kendiniz için sanal bir telefon numarası oluşturmanıza olanak tanır. Bu programı sanal bir numara oluşturmak ve farklı sosyal ağlarınızda kullanmak için kullanabilirsiniz. Telos hem Android, iOS hem de PC için kullanılabilir. Bu programın benzersiz özelliklerinden biri, meşgul olduğunuzda metin ve sesli mesajlarınıza otomatik olarak cevap verebilmenizdir.

 

6-Textfree programı (birincil ve popüler)

Android için indir
iPhone için indirin

 

 

Textfree programı, ücretsiz bir sanal numara oluşturmak için çok uygun başka bir seçenektir. Textfree kullanarak ülkenizdeki tüm kısa mesajlar ve aramalar ücretsiz olacak; Ancak bu programı kullanmayan kullanıcılarla yapılan yurtdışı aramalarda sadece 60 dakikalık konuşma süreniz olacaktır. Bu uygulama ile 99 dakikalık aramalar için 1,99$, yurt dışı aramalar için 400 dakika için 4,99$ ödemeniz gerekiyor. Textfree ile ilgili ilginç olan şey, bir hesap oluşturmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız olmaması ve bunu e-postanızı girerek yapabilmenizdir.

 

7- 2. Hat programı

Android için indir
iPhone için indirin

 

 

Sanal bir sayı oluşturmak için bir başka harika program da 2. Hat uygulamasıdır. Bu program daha önce bahsettiğimiz Textnow tarafından üretilmektedir. İşletmeniz için ikinci bir telefon numarasına sahip olmak istiyorsanız 2. Hat uygulaması sizin için iyi bir seçenek. 2nd Line ile ilgili en iyi şey, kendi sanal numaranızı seçebilmenizdir.