Oyunlarda fps’yi artırmanın (ve oyunları sistemde rahatça çalıştırmanın) en iyi 7 yolu

Oyunlarda fps’yi artırmanın en iyi 7 yolu

 

fps Bu yazımda sizlere oyunların FPS’sini ikiye katlayabilecek 7 yeni, etkili ve basit yöntemi öğreteceğim. Ben yıllardır fps oyunları ve fps oyunlarının (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) çerçevesini artırmak için hileler alanında sistemim üzerinde çalışıyorum ve bunca zamandan sonra, yalnızca aşağıdaki 6 yöntem gerçekten etkili oldu.

 

Oyunlarda fps’yi artırmanın en iyi 7 yolu

1- En iyi, en basit ve en etkili yöntem: Razer yazılımı kullanmak

Oyun oynamayı seviyorsanız, Razer adını ve pahalı ürünlerini duymuşsunuzdur. Yaklaşık 3 yıldır bu şirket, oyunların sistem hızını ve fps’sini artırmak için son derece güçlü, şık ve çok yönlü bir yazılım tanıttı. Razer Cortex adlı yazılım (indirme bağlantısı)

Bu yazılım, tek bir tıklama ile oyunlar sırasında sisteminizden çok fazla kaynak alan tüm gereksiz Windows hizmetlerini durdurabilir (oyundan sonra tekrar etkinleştirilirler), sisteminizi maksimum performans, ek dosyalar için optimize edebilir ve geçici ve. .. test ettiğim kadarıyla oyunların çerçevesini (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) %30 artırıyor!

 

2- Sisteminizin maksimum güç kullandığından emin olun

nasıl Bunun için BIOS ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir (sistem başladığında girebileceğiniz aynı mavi önyükleme sayfası). BIOS’a girmek için, önyüklemeye girmek için sistem açıldığında en başında F düğmelerinden birine veya Sil düğmesine basmanız gerekir. Bu mavi ekran BIOS’unuzdur. Her sistem için özel bir formu vardır.

Ancak, birçok bilgisayarın ve dizüstü bilgisayarın, sistemin sıcaklığını ve hızını ayarlamak için sistemin bazı yeteneklerini varsayılan olarak sınırladığına dikkat edin. Aşağıdakileri bios’unuzda kontrol ettiğinizden ve maksimuma ayarladığınızdan emin olun:

Her şeyden önce, onu güncellemek daha iyidir (isteğe bağlı) Bir dizüstü bilgisayarın veya bilgisayarın BIOS’unun güncellenmesi, yararlı olması muhtemel yeni yetenekler ekler. BIOS’u güncellemek için anakartınızın tam modelini aramanız ve önüne update bios kelimesini girmeniz gerekiyor. Google size anakart üreticisinin sayfasından BIOS indirme sayfasını ve BIOS’unuzu indirip güncelleyebileceğiniz küçük bir yazılım getirecektir.

 

3- Windows 10’unuzu 1909 ve üstüne güncelleyin!

Neden diye soruyor olmalısın? Xbox 2021 ile çalıştıysanız oyunların ve grafik yazılımların yükselme hızının bir önceki Xbox’a göre 3 kat daha yüksek olduğunu göreceksiniz!

Bunun nedeni, Microsoft’un Windows 10’un 1909 sürümünde (yani Ağustos 2021 güncellemesi) sağlanan ve yazılımların ve özellikle oyunların yükleme hızını büyük ölçüde artıran yeni bir Api’yi (DirectStorage adlı bir özellik) kullanmasıdır. , bellekten olması şartıyla SSD kullanın.

 

4- Sistem işlemcisinin hızını artırmak

 

Aşağıdaki hileleri kullanarak dizüstü bilgisayarınızın işlemcisinin hızını birkaç dakika içinde kolayca artırabilirsiniz.

1- Başlat veya Çalıştır menüsü arama kutusuna “msconfig” yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

2- Şimdi Önyükleme sekmesine girin ve Gelişmiş Seçenekler seçeneğine tıklayın.

3- İşlemci Sayısı seçeneğini etkinleştirin ve ardından işlemci sayısını belirtin.

4- Değişiklikleri uygulamak için Tamam seçeneğine tıklayın.

5- Şimdi dizüstü bilgisayarın CPU hızındaki değişiklikleri fark etmek için sistemi bir kez yeniden başlatın.

5- Soğutma sisteminin güçlendirilmesi

 

Soğutma sistemlerini kullanmak oyunların hızını arttırmada çok önemli değişiklikler yapmasa da laptop/sistemin ömrünü uzatmak için kullanmak oldukça önemlidir.Donanım parçaları ısındıkça sistem hızı normalden daha düşük hale gelir ve dizüstü bilgisayarın/bilgisayar parçalarının kapanmasına ve hatta zarar görmesine neden olabilir.

Piyasada toplamda iki tip soğutma sistemi vardır: Hava soğutma sistemi ve su soğutma sistemi Hava soğutma sistemi, dizüstü bilgisayarın altına yerleştirilen bir tür fandır. Su soğutma sistemleri, laptopun altına yerleştirilen soğuk su içeren boruları içeren ve laptopun CPU’sunu soğutmada çok iyi performans gösteren sistemlerdir.

Ardından Sistem ve güvenlik bölümüne girin.

Ardından sistem>gelişmiş sistem ayarları> seçeneğine gidin.

Şimdi performans ayarları>gelişmiş>görsel efektler>’e gidin ve en iyi performans için ayarla’yı seçin.

 

7- Bant genişliği sınırını sıfır olarak değiştirin (sadece çevrimiçi oyunlar için)

Online oyun oynamak istiyorsanız internet hızınızı arttırmanız gerekmektedir. Genel olarak bant genişliği terimi, bir ağ bağlantısı veya arabirim tarafından aktarılan veri miktarını ifade eder. Ancak Windows, ayrılabilecek bant genişliğini sınırlamak için belirli ayarlar sağlar.

Varsayılan olarak Windows, ihtiyaç duyduğu uygulama ve işlevsellik için bir miktar bant genişliği ayırır. Ayrılabilir bant genişliğini Grup İlkesi Düzenleyicisi’nden sınırlayabilirsiniz. Aşağıda, Windows 10‘da ayrılabilir bant genişliği ayarlarına nasıl erişileceğini açıklayacağız.

1- Çalıştır penceresinde Grup İlkesi Düzenleyicisini açmak için Windows tuşu + R’ye basın.

2- Gpedit.msc’yi girin (bir yönetici hesabıyla oturum açtığınızdan emin olun), ardından Tamam’a basın.

 

 

3- Şimdi Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi penceresini görmelisiniz.

4- Aşağıdaki yolu izleyin:

Bilgisayar Yapılandırması >> Yönetim Şablonları >> Ağ >> QoS Paket Zamanlayıcı >> Ayrılabilir bant genişliğini sınırla

5- Limit rezerve edilebilir bant genişliğine tıkladığınızda yeni bir pencere açılacak, Yapılandırılmadı seçeneği etkinleştirilmelidir.

6- Durumu Etkin olarak değiştirin ve Bant Genişliği sınırını sıfıra indirin.

 

 

Yıllardır sistem hızını artırmak ve zayıf sistemlerde ağır oyunlar çalıştırmak için çeşitli yöntemleri test ettim ve sonunda yalnızca yukarıdaki 7 yöntemin etkili olduğunu gördüm. Özel bir yöntem biliyorsanız, yorumlar bölümünde tanıtın.