Müzik yapma yazılımının tanıtımı (ilk 7)

Müzik alanında çalışmak üst düzey işlerden biri olarak bilinir ve müzikseverler bu alanda istedikleri konuma gelmek için ellerinden geleni yaparlar.

Bu günlerde müzik mesleğine girmek için biraz bilgi sahibi olmak yeterli olabilir. Artık herkesin müzik öğretmenleri ve koçlarının gözetimi altında çalışmalarını ilerletme çağı ve zamanı geçti, çünkü Dijital Ses İş İstasyonları (DAW) ile her şey daha kolay ve daha erişilebilir hale geldi.

Bu dijital ses atölyeleri, müzik yapımcıları için her şeyi o kadar basit hale getirdi ki, bir acemi bile bunları en iyi çalışmalarını sunmak için kullanabilir. Piyasada müzik yapmak için birçok yazılım ve program bulunmakta ve bunların sayıları her geçen gün eklenmektedir. Bu programların her birinin kendine has ve özel özellikleri ve yetenekleri vardır ve eğer bir kişi müzik yapmayı hayal ediyorsa, en iyi ve en uygun seçeneği seçebilmek için öncelikle bu yazılımların özelliklerine aşina olmalıdır.

yazıda ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi karşılayacak en iyi 7 müzik yapım yazılımını size sunacağız. Bu yazılımların her biri, dikkatle okumanız gereken özel özelliklere sahiptir. Son olarak, bu yedi listeden uygun yazılımınızı seçebilirsiniz. Pekala, başlayalım!

 

Müzik yapma

 

1-Logic Pro X yazılımı (yüksek puan)

Logic Pro X, en popüler müzik prodüksiyon yazılımlarından birinin adıdır. Bu yazılım, yeni başlayan birinin bile çok yakında müzik yapma seanslarına başlayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Logic Pro sürümü, müziği karıştırmak için harika ve pratiktir; Ancak Logic Pro X ile birlikte gelen eklentiler onu hızlı ve kolay bir müzik yapma yazılımı haline getiriyor. Logic Pro X ile müzik sanatını kısa sürede öğrenebilir ve ustalaşabilirsiniz.

Bu yazılım, müzik karıştırmak, yazmak ve kaydetmek için harika bir programdır.  yayınlanan yeni araç Drummer’dır.  şarkılarla otomatik oynatmaya izin veren sanal bir oynatıcıdır. Bu araç dışında Logic Pro yazılımında kaliteli ses kaydı sağlayan birçok özellik daha bulunmaktadır. donanımları ve özellikleri profesyonel kullanım için çok uygundur.

 

 

2- Fl Stüdyo

FI Studio, binlerce profesyonel müzisyen tarafından müzik oluşturmak için kullanılan bir başka popüler müzik prodüksiyon yazılımıdır. Müzik severler ve bu alanda uzman olmayanlar bile bu programı profesyonel müzik yapmak için kullanabilirler. Bu yazılımın eklentilerinin kullanımı çok kolaydır ve yeni başlayanlar ve acemiler bunları kolayca uygulayabilir.

FI Studio yazılımı Microsoft Windows, macOS, Fruity Edition, Producer Edition, Fruity Edition, Signature Bundle ve daha fazlası için mevcuttur. Birçok yeni başlayan, müzik parçalarını oluşturmak için bu programı kullanır. Bu yazılım size çalma listesindeki 500 şarkı, 125 mikser kanalı, sınırsız çalma listesi ayarlama gibi özellikler sunar.

 

 

3- Magix Asit Pro

ACID Pro 8, müzik yapmak için iyi programlardan biri olarak kabul edilir. Bu program, 64-bit teknolojisine sahip, oldukça basit ve anlaşılır bir kullanıcı arayüzüne sahip, herkesin kolayca kullanabileceği, tamamen güncel bir yazılımdır. Bu yazılımla birlikte çok sayıda eklenti sağlanır ve uyarlanabilir çok kanallı kayıt özelliği işinizi daha kolay ve daha kaliteli hale getirir.

Kullanıcılar bu programı kullanarak kendi müziklerini kolayca ve etkili bir şekilde kaydedebilir, düzenleyebilir ve karıştırabilirler. Acid Pro yazılımı kullanıcıları için iyi haber, yakın gelecekte bireysel eklentilere ücretsiz erişim sağlayan VST3 desteği bekleyebilecek olmalarıdır.

 

 

-4 Ableton Canlı

Ableton Live, bugün kesinlikle listemizde olması gereken bir başka profesyonel müzik prodüksiyon yazılımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu program canlı performanslarda kullanışlıdır ve beste, miksaj, kayıt ve düzenlemede size yardımcı olur. DJ’ler bu yazılımı çok kullanır.

Ableton Live, çapraz solma (bir sesten diğerine yumuşak geçiş), vuruş eşleştirme (bir parçadan diğerine geçme) vb. özelliklere sahiptir. Bu uygulama, şarkıları otomatik olarak yenen ilk müzik yazılımıdır.

canlı müzik performansı çok kontrol edilebilir ve kullanışlı hale gelir. Bu yazılım canlı kavramı ile birlikte sunulduğundan, ondan esinlenerek birçok program ve bilgisayar yazılımı geliştirilmiştir. Profesyonel müzik bestecileri, MPE ve uygun beste sistemlerini desteklediği için bu yazılıma büyük ölçüde güvenmektedir.

 

 

5- Horoz Azraili

Bugün listemizdeki bir diğer öne çıkan yazılım ise Cockos Reaper. Efektler, komut dosyası düzenleme araçları, yüksek kaliteli video desteği ve diğer özelliklerle doludur. Buna ek olarak, Cockos Reaper size ses yönlendirme ve çok kanallı desteği ile mükemmel MIDI gibi başka özellikler de sağlar.

Cockos Reaper, Palet Kontrol Paneli (TCP) ve Mikser Kontrol Paneli (MCP) ile iki panelli bir tasarıma sahiptir. Bunların dışında yazılım için özelleştirilebilir temaları da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cockos Reaper programı VST ve Direct X efektlerine sahiptir ve eklentilere güvenenler programa dahil olan otomatik gecikme telafisi eklentisini kullanabilirler. Bu yazılım ayrıca dondurma ve oluşturucu, ses girişleri ve MIDI için Giriş FX, İzleme FX çıkışı, kayan MIDI düzenleyiciler, sekmeli yerleştirme panelleri, Dalgalanma Düzenleme modu vb. gibi seçeneklere sahiptir.

 

 

6- Garaj bandı

Bu müzik yapma yazılımı özellikle yeni başlayanlar ve acemiler arasında popülerdir. Müzik yapmak isteyen ancak bu alanda fazla bilgisi olmayan herkes Garageband ile istediğini elde edebilir. Bu yazılımla müzik kaydetmek kolay ve basittir ve süreci keyifli hale getirir.

Gitar veya piyano çalmayı öğrenmeyi seviyorsanız, bu programdaki eğitimleri kullanabilirsiniz. “Akıllı kontroller” özelliğini kullanarak, yazılımdaki düğmeleri, kaydırıcıları ve diğer öğeleri de kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz. Bu yazılım ücretsiz bir müzik yapma programıdır. Ancak ilgilenen müzisyenler, çalışmalarının kalitesini artırmak için daha fazla eklenti ve efekt satın alabilir.

 

 

7- PreSonus Stüdyo Bir

Son olarak, bugün listemizdeki yazılımın adı PreSonus Studio One. Bu program en popüler ve en iyi müzik yapma yazılımlarından biri olarak kabul edilir. Müzik yapma sürecinde yeni işlevler ve özellikler deneyimlemeyi seviyorsanız, PreSonus Studio One sizin için en iyi seçenektir. Bu yazılımdaki iş akışı süreci çok verimlidir. Ve bu yüzden çok fazla müzik yapmak isteyen insanlar bu programı kesinlikle beğeneceklerdir.

 

Çözüm

Bugünün makalesi sizi en iyi 7 müzik yapma yazılımıyla tanıştırdı. Kararınızı verdiyseniz ve besteci olmaya kararlıysanız veya diğer çalışmalarınızla birlikte bu alanda çalışmak istiyorsanız bu yazılımları kullanabilirsiniz. Tanıtılan programlar çok çeşitli zevkleri, ruh hallerini ve tercihleri ​​kapsıyor.

Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar tüm kullanıcılar, güzel ve hoş müzik parçaları oluşturmak için bu yazılımları kullanabilir. Bu listeye bir göz atın ve ideal seçeneğinizi bulmak için her yazılımın farklı özelliklerini kontrol edin. Emin olun eli boş dönmeyeceksiniz!