Instagram hesabı oluşturma

Instagram hesabı oluşturma

Cep telefonu ve bilgisayar kullanarak Instagram hesabı oluşturmak iki şekilde mümkündür. Bu dersimizde size Instagram hesabı oluşturmayı öğretmeye karar verdik. Çünkü her geçen gün kullanıcılarına iletişimi kolaylaştırmak için kolaylıklar sağlayan yeni bir sosyal ağ tanıtılmakta ve sunulmaktadır.

 

Instagram aynı zamanda kullanıcılarına sunduğu özellikler ve kolaylıklar nedeniyle insanlar arasında oldukça popüler olan günümüz dünyasının en bilinen sosyal ağlarından biridir. Şu anda Instagram’da bir milyondan fazla aktif kullanıcı var. Bu nedenle, bu programın artan popülaritesi nedeniyle, bazen insanların bir telefon veya bilgisayar ile Instagram hesabı oluşturmayı öğrenmeleri gerekir.

 

 

insta

 

Telefonla Instagram hesabı oluşturma

Android veya iPhone akıllı telefonu olan ancak Instagram sosyal ağını kullanmayan çok az kişi var. Cep telefonunuzu kullanarak ve Instagram uygulaması üzerinden Instagram’da bir sayfa oluşturmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 

Her şeyden önce, bir Instagram hesabı oluşturmak için bir e-posta hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın. Bu arada, kullanmayı düşündüğünüz e-postanın daha önce bir Instagram hesabı oluşturmak için kullanılmamış olması gerektiğini unutmayın. Dilerseniz e-posta hesabı oluşturmak için e-posta hesabı nasıl oluşturulur yazısını okuyabilirsiniz.

 

İlk adımında cep telefonunuzun Play Store üzerinden Instagram uygulamasını indirip yüklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz mobil ile Google Play’den indirme eğitimini kullanabilirsiniz.

Yükleme işlemini tamamladıktan sonra, Instagram uygulamasına giriş yapma zamanı. Şimdi Android’de mavi e-posta veya telefon numarası ile kaydol bağlantısını tıklayın veya aşağıdaki resimde olduğu gibi iPhone’da yeni hesap oluştur seçeneğini tıklayın.

 

Instagram hesabı nasıl oluşturulur

Bir sonraki adımda, Telefon numarası ve E-posta adresi olarak adlandırılan 2 farklı sekme ile size yeni bir sayfa görüntülenecektir.

Instagram hesabı oluşturma işlemini iletişim numaranız üzerinden takip etmek istiyorsanız ilk sekmeyi, aynı Telefon numarasını kullanın ve mevcut alana iletişim numaranızı girin ve Sonraki butonuna dokunarak bir sonraki adıma geçin.

E-posta adresinizi kullanarak Instagram hesabı oluşturma işlemini takip etmek istiyorsanız E-posta adresi sekmesine dokunmanız ve e-posta adresinizi girdikten sonra İleri butonuna dokunarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda e-posta ile Instagram hesabı oluşturma yöntemini kullanıyoruz.

Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kaydettikten sonra, bir  hesap oluşturmak için onay kodu kayıtlı e-posta adresine veya iletişim numarasına gönderilecektir, kopyalayıp aşağıdaki resimde belirtilen alana girmeniz gerekir. Son olarak, kaydetmek ve sonraki adıma geçmek için İleri düğmesine dokunun.

 

Cep telefonu ile Instagram hesabı oluşturma

Şimdi bir sonraki adıma geçeceksiniz ve bu adımda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek, istediğiniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi sırasıyla mevcut alanlara girmeniz ve Devam Et ve Kişiyi Senkronize Et düğmesine dokunarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor.

 

 

instagram

 

Şimdi gelen sayfada doğum tarihinizi miladi formatında belirleyip Next butonuna tıklamanın zamanı geldi.

Bahsedilen adımları uyguladıktan sonra, kullanıcı adınızı onaylamanızı veya Kullanıcı adını değiştir bağlantısı yardımıyla değiştirmenizi isteyen aşağıdaki gibi bir mesaj size gösterilecektir.

Instagram hesabınızı oluşturduktan sonra bile kullanıcı adınızı her zaman değiştirme seçeneğiniz olduğunu göz önünde bulundurarak bu aşamada Kaydol düğmesine dokunun.

E-posta hesabı oluşturma işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra, Facebook hesabınızda bulunan ve Instagram uygulamasına sahip olan arkadaşlarınızı Facebook’a Bağlan düğmesine dokunarak bulup takip etmenin zamanı geldi. Bu adımda, Atla seçeneğini seçerek bu adımı atlayabilirsiniz.

Bu aşamada onay için tekrar bir açılır mesaj görüntülenecektir.Arkadaşlarınızı takip etmek istiyorsanız Arkadaşları takip et seçeneğine dokunun, aksi halde Atla seçeneğini seçin.

Şimdi, oluşturulan Instagram hesabının herkese açık olarak görüntülenmesini isteyip istemediğinize karar verme zamanı. Özel ekran için Özel seçeneğini ve genel mod için Genel seçeneğini seçin.

Instagram gizlilik ayarları

Şimdi, e-posta hesabı oluşturma sürecinin bu adımında profiliniz için bir resim seçme zamanı. Bunun için Fotoğraf ekle düğmesine dokunabilir veya Atla seçeneğini seçerek bu adımı atlayabilirsiniz.

Instagram hesabı oluşturma işlemi sırasında profil resminizi yüklemeye karar verirseniz, size aşağıdakileri içeren bir açılır mesaj görüntülenir:

Facebook’tan içe aktar: Facebook’ta yayınlanan fotoğrafları kullanma

Fotoğraf çek: yeni bir fotoğraf çekmek

Kitaplıktan seçin: Galeriden seçin

Bu yazımızda size galeriden seçim yapma seçeneğini nasıl kullanacağınızı öğreteceğiz.

Galeriden seç seçeneğini seçtikten sonra, Instagram uygulamasının galeriye erişim izninin sizden alınacağı bir mesaj görüntülenecektir. Bunun için İzin Ver seçeneğini seçmelisiniz.

Şimdi, gördüğünüz gibi, seçilen görüntü daire modunda seçilebilir ve görüntülenebilir. İşlemin bu aşamasında istediğiniz moddaki görseli seçip ekranın sağ tarafında bulunan mavi oka dokunarak kayıt olabilirsiniz.

Instagram Yapmak
Ardından, aşağıdaki resim gibi başka bir sayfa gösterilecek ve bu sırada yüklenen resmi yeni bir gönderi olarak görüntülemeyi isteyip istemediğiniz sorulacak. Bu fotoğrafı gönderi olarak da paylaş seçeneğini görüntülemek istiyorsanız, seçili moda getirin ve son olarak İleri düğmesine tıklayın. Aksi takdirde, seçeneği devre dışı bırakın ve ardından İleri düğmesine dokunun.

Son olarak Instagram hesabı oluşturma işleminin başarıyla tamamlandığını görebilir ve hesabınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.