Güç bankası satın almak için en iyi 5 model (2022)

 

Günümüzde durum öyle ki, yanımızda taşıdığımız çeşitli cihazlar aracılığıyla dünya ile iletişim halinde olmamız gerekiyor. Bu cihazların ortak özelliklerinden biri de çalışmak için şarj edilmeleri gerekiyor. Ancak, dışarıdayken olduğu gibi her zaman elektriğe erişimimiz olmuyor. Bu durumda, güç bankaları bu sorunu çözmeye yardımcı olur. Hareket halindeyken cihazları hızla şarj ederek bağlantıda kalmamıza ve verimli çalışmamıza yardımcı oluyorlar.

Ancak, bazen alışveriş yaparken kafa karıştırıcı olabilen çeşitli cihazlar ve güç bankaları mevcuttur. İşte bu yüzden satın almadan önce en iyi güç bankalarının ve talimatların bir listesi.
En iyi güç bankalarının listesi (fiyat ve kaliteye göre)

 

1- 2000 mAh kapasiteli Xiaomi PLM06ZM Li-Polymer güç bankası, beyaz

 

 

Bu ürün hızlı şarj özelliği olmayan cihazları düşük güçte şarj modunda güç düğmesine iki kez basarak şarj eder.  özellik, onu çoğu telefon ve tablet için uyumlu bir cihaz haline getirir. Bu powerbank iki girişe sahip olduğundan daha verimli ve daha kısa sürede çalışmaktadır.

Samsung ve Apple gibi markaları destekler ve bu araçlar onunla kolayca şarj edilir. Kaymaz ve çizilmeye karşı dayanıklı özellikler, aşınmaya ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Aşırı şarj ve aşırı ısınma gibi riskler de kolayca kontrol edilir, bu nedenle şarj olurken cihazları kolayca korur.

 

2- 10000 mAh kapasiteli Zebronics Li-ion Slim PB-10000 güç bankası

 

 

10.000 mAh gibi mükemmel bir kapasiteye sahip olan bu powerbank, bir cihazı 10 defaya kadar şarj edebiliyor. Hızlı şarj özelliğine sahip bir powerbank olduğundan piyasadaki çoğu akıllı telefon için uygundur. Cihaz içerisinde bulunan bobin koruyucu, aşırı ısınma, aşırı şarj, dalgalanma vb. durumlarda cihazın zarar görmesini engellemeye yardımcı olur.

Şarj için iki giriş bağlantı noktasına sahip olmak, iki cihazı aynı anda şarj etmeyi mümkün kılmıştır. LED göstergeleri cihazın kalan şarjını gösteriyor ki bu çok güzel bir özellik. Bu güç bankasının fiyatı uygun ve şarj cihazlarının en iyi şarj kalitesini ve güvenliğini sunuyor.

 

3- 10000 mAh kapasiteli beyaz ve gri iBall Lithium-ion güç bankası

 

 

Bu cihazın 10.000 mAh kapasitesi ve düşük fiyatı onu seçilebilecek en iyi güç bankalarından biri yapıyor. İki giriş portu, iki cihazın aynı anda şarj edilmesini sağlar ve verimliliğini artırır. Pil tüketiminin dijital olarak görüntülenmesi, cihazı kullanıcılar arasında daha popüler hale getirdi.

Apple gibi birçok akıllı telefon markasını destekler. Uyumlu cihazların verimli bir şekilde şarj edilmesi için Type-C USB kablosu takmak da mümkündür.

Güç bankasının içindeki çoklu bobinlerin koruyucu katmanları, her tür cihazı, uzun vadede her iki cihaza da zarar verebilecek aşırı şarj, ısınma veya dalgalanmalar gibi çeşitli hasarlardan korur. Ayrıca cihazın sağlam dış kısmı uzun süreli kullanımlarda aşınmaya ve yıpranmaya karşı korur.

 

4- 11000 mAh kapasiteli Philips DLP6006 güç bankası

 

 

Philips, makul bir fiyata en iyi güç bankalarından birini sunuyor. Aynı anda iki cihazı şarj ederken çok iyi çalışan hızlı şarjlı bir güç bankasıdır. Cihazın kalan şarjını göstermek için dijital şarj göstergeleri, onu korumaya yardımcı olur. Güç bankasının içindeki dahili el feneri, diğer kullanışlı özelliklerinden biridir.

Cep telefonlarını şarj etmek için çok uygundur. 11.000 mAh pil, cihazın 10 defadan fazla şarj olmasına yardımcı olur. Ek olarak, güç bankasının hafifliği ve sağlamlığı gibi özellikleri, onu hareket halindeyken cihazların sorunsuz bir şekilde şarj edilmesi için harika bir seçim haline getiriyor.

 

Cep telefonlarını şarj etmek için çok uygundur. 11.000 mAh pil, cihazın 10 defadan fazla şarj olmasına yardımcı olur. Ek olarak, güç bankasının hafifliği ve sağlamlığı gibi özellikleri, onu hareket halindeyken cihazların sorunsuz bir şekilde şarj edilmesi için harika bir seçim haline getiriyor.

 

5- 10000 mAh kapasiteli REALME güç bankası, siyah

 

 

Realme bir üst marka ve ürettiği powerbanklar çok kaliteli. Powerbank’in bataryasının 10.000 mAh olması şarj için daha uzun süre kullanılmasını sağlıyor. Bu güç bankasının fiyatı uygun ve yüksek kaliteye sahip.

Powerbank içerisinde bulunan çok katmanlı bobin koruması, cihazları uzun süreli şarjlarda aşırı şarj, aşırı ısınma, deşarj vb. risklerden korur.

powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler

Pil kapasitesi Bir güç bankası seçmeden önceki ana nokta, cihazın pil kapasitesini kontrol etmektir, cihazın kapasitesi ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Düşük tüketimli cihazlara göre daha uzun süre ve mesafelerde kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda birden fazla cihazı aynı anda sorunsuz bir şekilde şarj edebilir ve her yerde kullanılabilir.
Güç bankasında pil seviyesini veya kalan yüzdeyi gösteren pil göstergesi, dikkate almanız gereken özelliklerden biridir. Kalan pil seviyesi düşükse, tekrar kullanabilmek için güç bankasını şarj etmeniz gerekir. Ekranlar önemlidir, çünkü ne kadar şarj kaldığını bilerek cihazı daha iyi kullanabilirsiniz.
Hızlı şarj özelliği Günümüzde çoğu cihaz hızlı şarj özelliğine sahiptir, bu nedenle bu kapasiteye sahip bir güç bankası satın almak daha iyidir. Bu özellik olmadan, cihazlar şarj olur ancak en iyi performansta olmaz. Sonuç olarak, genel olarak hızlı şarj özelliği, güç bankasının verimliliğini ve kalitesini artırır.
Kablolar ve bağlantı noktaları Güç bankasındaki daha fazla bağlantı noktası, aynı anda birkaç cihazı şarj edebildiği ve zamandan tasarruf sağlayabildiği için kullanıcı için daha uygundur. Bu özellik, şarj için uygun yüksek kaliteli kablolarla birlikte en iyi kaliteyi sağlar.
Sıcaklık Sensörü Sıcaklık sensörleri, pil ömrünü ve güvenilirliğini artırmak için kullanılır. Sıcaklık dalgalanmaları sırasında şarjın korunmasına ve cihazları şarj ederken optimum performansın korunmasına yardımcı olurlar.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi tür güç bankası daha iyidir?

Piyasada birçok powerbank olmasına rağmen Anker PowerCore 20100, MAXOAK 50.000mAh ve RAVPower 20.000mAh powerbank en iyileri arasındadır.

Bir güç bankasını nasıl seçebilirim?

Akıllı telefonlar için doğru güç bankasını seçmek için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun:

İlk olarak, akıllı telefonunuzun şarj cihazı özelliklerini ve pil boyutunu (mAh) bulun.
Telefonunuzla aynı veya daha fazla mAh değerine sahip bir güç bankası seçin, böylece telefonunuzu en az bir veya daha fazla şarj edebilirsiniz.
Güç bankasının çıkış voltajının şarj cihazınızın voltajından büyük veya en azından ona eşit olduğundan emin olun.
Daha fazla cihazınız varsa, aynı anda birden fazla cihazın şarj edilmesini sağlayan daha fazla bağlantı noktasına ve kabloya sahip bir güç bankası seçin.
Akıllı telefonunuzu güvende tutmak için prize takıldığında güç kaynağını kesen bir güç bankası seçin. Bu özellik, güç bankasının uzun ömürlü olmasını sağlar.
Fiyatı biraz daha yüksek olsa bile, ucuz ürünlerle sahte markalar yerine her zaman saygın bir marka güç bankası seçin. Para biriktirerek akıllı telefonunuza ve diğer cihazlarınıza zarar vermeyin.

Hangi güç bankası daha iyi: 10000 veya 20000 mAh?

mAh veya miliamper saat, güç bankasının gücünü gösterir ve ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Dolayısıyla 20.000 mAh’lik bir güç bankasının daha iyi olduğu çok açık çünkü 10.000 mAh’lık bir güç bankasına kıyasla şarj için daha fazla kez kullanılabiliyor.

İyi bir powerbank kaç mAh?

Akıllı cihaz pilinin mAh değerine ve güç bankasının mAh değerine bağlıdır. Örneğin, 10.000 mAh’lik bir güç bankası, 4.000 mAh’lik bir akıllı telefonu kolayca iki kez şarj edebilir. Bu nedenle, mAh’ı cihazınızın en az iki katı olan bir güç bankası seçmeye çalışın.

Bir güç bankasının maliyeti nedir?

Bir güç bankasının maliyeti, çıkış gücü, üretim kalitesi, mAh ve en önemlisi markası gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Miliamper saat cinsinden üreticiye göre farklı fiyatlar vardır. Fiyat biraz daha yüksek olsa bile, tanınmış bir markanın güç bankasını seçmek her zaman daha iyidir.