Google Chrome’un varsayılan arama motorunun nasıl değiştirileceğini öğrenme

2002, Firefox’un Mozilla tarafından ilk geliştirilip piyasaya sürüldüğü zamandır. Bu programın orijinal adı anka kuşu anlamına geliyordu. Anka kuşu, ateşte yandıktan sonra zaferle yükselen ve ateşin bile onu yok edemediği efsanevi bir kuştur. Bu ad, tarayıcının benzersiz performansını ve hızını gösterir.

 

Farklı işletim sistemleri için destek

Bu tarayıcı, Windows, iOS ve tüm Android cihazlar olmak üzere üç işletim sisteminin tümüne yüklenebilir ve çalıştırılabilir.

 

Reklamları engelleme özelliği

Firefox ile reklamlardan kurtulun! Tarayıcı, çeşitli reklamları engellemenize izin verir.

 

Siteleri sekme olarak kaydetme ve çevrimdışı açma yeteneği

Favori sitenizi veya blogunuzu çevrimiçi açıp kaydedebilir ve ihtiyacınız olduğunda çevrimdışı kullanabilirsiniz.

 

Farklı görüntü ve video formatları için destek

Temel olarak, farklı sitelerde videolar ve resimler farklı formatlarda, mp3, mp4, vb. Yerleştirilir ve bu iyi tarayıcı tüm bu formatları destekler.

 

Mükemmel kalite ile yüksek hız

Bu tarayıcıda en hızlı indirme deneyimini yaşayın. Unutulmamalıdır ki bu programın yüksek hızı site ve blogların görüntülenmesinde kalitenin düşmesine neden olmaz.

 

Habercilerde ve sosyal ağlarda paylaşım yapabilme

Sosyal ağlarda veya WhatsApp, Telegram vb. farklı mesajlaşma programlarında istediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz.

 

Sekmelerin özelleştirilmesi

Favori sitenizi veya web sitenizi bir sekmede açın ve ardından özel yapın ve bunun için bir şifre tanımlayın.

 

Özelleştirme yeteneği

Bir kilit ve şifre kullanmanın yanı sıra uygulamayı daha da kişiselleştirebilirsiniz. Tarayıcının arka planı tercihinize göre koyu veya beyaz olabilir, bu da koyu bir arka plan seçerseniz daha az pil tüketir. Araç çubuğunun konumunu da değiştirebilirsiniz.

 

Bir site koleksiyonu ve istenen aramalar oluşturma yeteneği

Firefox, popüler öğelerden oluşan bir koleksiyon oluşturmanıza olanak tanır. Bu koleksiyonda, sizin tarafınızdan bir kez aranan ve beğenilen her şey kaydedilir ve tekrar indirmenize gerek yoktur.

 

yüksek güvenlik

Bu tarayıcının popülaritesinin nedenlerinden biri, yüksek güvenliği ve gizliliğinizin korunmasıdır. Tarayıcıda her seferinde oturum açmak için bir şifre de seçebilirsiniz.

 

Küçük bir hacme sahip

Bu programın kapladığı hacim, yüksek performansı için gerçekten uygun olan yalnızca 66 MB’dir.

Bir kullanıcı hesabıyla Mozilla hizmetlerine erişmek nasıl mümkün olabilir?

Firefox hesapları, işletim sistemi veya tarayıcısı olan herhangi bir cihazda Mozilla hizmetlerine kolayca erişmenizi sağlar. Bir hesap oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey bir e-posta adresi ve bir şifredir.

 

Kullanıcı hesaplarına nasıl kaydolabilirim?

Kayıt sayfasına herhangi bir Mozilla hizmetinde erişebilirsiniz. Ardından, sadece e-posta adresinizi, şifrenizi ve doğum yılınızı girin ve ardından Kaydol düğmesine tıklayın. E-postada sınav kodunu aldığınızda, bağlantıya tıklayın. Hesabınız doğrulandıktan sonra, oluşturduğunuz hesabınızı kullanarak istediğiniz Mozilla hizmetinde oturum açın.

 

Bu tarayıcının son güncellemesi hangi tarih?

Son güncelleme 29 Kasım 2019’da, bu tarayıcıyı Myket’ten indirip yükleyerek ve yüksek hızını kullanarak internet işlerinizi çok daha kısa sürede yapabilirsiniz.

 

Şu anda, Chrome tarayıcı bilgisayarlar ve hatta telefonlar için en iyi tarayıcı olarak kabul edilir. Bing ve Google, bugün dünyanın en popüler arama motorlarından ikisidir. Artık Google Chrome varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre varsayılan ayarlarınızı Google’dan Bing’e ve hatta Yahoo’ya değiştirebilirsiniz.

Google Chrome ve Firefox gibi çoğu tarayıcı, Google’ı otomatik olarak ana sayfa ve arama motoru olarak ayarlamıştır. Şimdi, Google’dan başka bir seçeneği tercih ederseniz, kolayca değiştirebilirsiniz.

Şimdi, Google Chrome varsayılan arama motorunuzu zaten değiştirmeyi denediyseniz, her şeyi başlangıç ​​ayarlarına döndürmek için bu makalenin içeriğini kullanabilirsiniz.

Birkaç kısa ve hızlı talimatla arama motorunuzu Google’dan Bing’e ve hatta Yahoo’ya değiştirebilirsiniz. Bu makalenin geri kalanında bunun hakkında daha fazla konuşacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

 

Google Chrome’un varsayılan arama motorunu nasıl değiştirebiliriz?

Chrome, Google’a ait bir tarayıcı programıdır ve bu nedenle Google’ın varsayılan arama motoru olması doğaldır. Arama motorunuzu Chrome’da zaten Bing olarak değiştirdiyseniz ve tarayıcının orijinal ayarlarını Google’a döndürmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 

Öncelikle tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
Ekranın altındaki açılır menüden ayarı seçin.

 

 

Aynı sayfada, arama motoru seçeneğini görmek için aşağı kaydırın.
4. Ardından, açılır listeden ana arama motorunuz olarak Google’ı (Google veya Bing veya Yahoo veya …) seçin.
Bu bölümde ayrıca Bing, Yahoo, Ask ve AOL seçeneklerini göreceksiniz ve dilerseniz bunları seçebilirsiniz.
Google’ı Grom için varsayılan olarak kullanmak mantıklıdır. Çünkü tarayıcı genel olarak Google ile daha iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Çözüm

Bu yazımızda sizlere Google Chrome tarayıcınızın varsayılan arama motorunu nasıl değiştireceğinizi öğretmeye çalıştık.

Google’ın popülaritesi göz önüne alındığında, dünyaca ünlü tarayıcıların çoğunun varsayılan arama motoru olarak kullanmaya başlaması doğaldır. Bu makaledeki bilgileri kullanarak Chrome tarayıcınızın varsayılan arama motorunu kolayca değiştirebilirsiniz.