En iyi Android SMS ve çağrı engelleme uygulamalarından 5’i

Bu programlar, istenmeyen ve rahatsız edici arama ve mesajlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Tanımadığınız veya konuşmak istemediğiniz biri sürekli sizi arıyor ve telefonunuza mesaj atıyor. Bu kişiden kurtulmak istiyorsunuz. Akla gelen ilk şey, bu belirli kişiden gelen aramaları ve metinleri engellemektir.

Bir Android telefon kullanıyorsanız, bu seçeneği telefonunuzdaki rehber uygulamasında veya ayarlar > arama ayarları uygulamasında bulabilirsiniz. Ancak bu, tüm akıllı telefonlar için aynı değildir.

Aramaları ve SMS’leri engelleme özelliği, modern Android akıllı telefonlarda bir standart haline geldi. Eski Android telefonlara sahip kullanıcılar, rahatsız edici kişilerden gelen aramaları ve metinleri engelleme yerleşik özelliğine sahip değildir.

Dahili arama ve SMS engelleyicisi olmayan Android telefonlar, üçüncü taraf bir uygulama kullanarak bu özelliği elde edebilir. Google Play Store bu tür uygulamalarla dolu. SMS Engelleyici veya Çağrı Engelleyici’yi arayarak 100’den fazla uygulama bulacaksınız.

Şimdi, çok fazla seçeneğiniz olduğunda, ancak hangisinin en iyi olduğuna karar veremediğinizde kafa karışıklığı ortaya çıkıyor. Bu 100 uygulamadan yalnızca birkaçı kullanıcılar için çalışıyor gibi görünüyor. Çoğu program için incelemeler hiç de etkileyici değil. Bu, sahte olan birçok program olduğu anlamına gelir.

Saygın kullanıcıların birkaç dakikasını zaman kazanmak için Play Store’daki arama ve SMS engelleme programlarının çoğuna baktık ve Google Play Store’dan en iyi 5 arama ve SMS engelleme programını bulmayı başardık. Bu uygulamalar incelemelere, derecelendirmelere ve indirme sayısına göre seçilir. Bu programları deneyebilir ve sonunda en kusursuz görüneni kullanabilirsiniz.

 

Android için en iyi 5 arama ve sms engelleme uygulaması

 

1- Ünlü program TrueCaller: Arayan Kimliği ve Çevirici

 

 

TrueCaller, en popüler Arayan Kimliği ve Çevirici uygulamasıdır. Bir kullanıcı TrueCaller’a katıldığında, TrueCaller, kullanıcı uygulama aboneliğinden çıkmadığı sürece kullanıcının kimliğini sonsuza kadar saklar. TrueCaller, bir kullanıcının tüm bilgilerini kaydeder. Bilinmeyen bir numara sizi ararsa, Arayan Kimliği özelliği kişiyi anında tanımlar ve ekranda adı görüntüler. TrueCaller, can sıkıcı aramaları ve mesajları engelleme özelliğine sahiptir. TrueCaller uygulamasına bir numara ve isim ekleyebilirsiniz, böylece uygulama tüm çağrılarını ve SMS’lerini engeller.

 

2- Başvuru Bey Sayı Engelleme aramaları ve spam

 

 

Bay. Number-Block çağrıları ve spam listemizde ikinci sırada. Bu yazılım, can sıkıcı kişilerden gelen aramaları veya kısa mesajları önlemek için kullanılabilir. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir numarayı engelleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak yanlış numaraları sesli mesaja da yönlendirebilirsiniz. Sesli mesaj, güvenliğiniz için aramaları güvende tutar. Engellemek için kişi listenizden bir numara seçebilir veya uygulamada engellemek için yeni bir numara ve ad ekleyebilirsiniz. Bay. Number-Block çağrıları ve spam ücretsiz bir uygulamadır

.

3- Arayan Kimliği ve Çağrı Engelleyici uygulaması

 

 

Caller ID & Call Blocker Free, TrueCaller’a çok benzer. Bu program, gelişmiş özelliklerin bir listesine ve eksiksiz bir pakete sahiptir. Arama günlüklerinizi takip etmek veya telefonunuza yeni bir çevirici yüklemek isteyip istemediğinizi Arayan Kimliği ve Arama Engelleyici sizin için yapacaktır. Bu uygulama, bilinmeyen arayanları takip eder ve size bu kişilerin adları ve kökenleri hakkında tüm ayrıntıları verir.

Ayrıca, görünürde bir sebep olmadan size erişen tüm numaraları ekleyebileceğiniz bir kara liste özelliğine de sahiptir. Bilinmeyen ve rahatsız edici numaralardan gelen aramaları ve SMS’leri engeller. Aynı zamanda farklı temalarla birlikte gelir. Telefon ekranınıza kişiler widget’ı ekleyebilirsiniz. Bu uygulamanın yapabileceği daha çok şey var. Akıllı telefonunuzdaki telefon uygulamasına bir alternatif arıyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

 

4- Kara Liste uygulaması

 

 

BlackList, gelen aramaları ve SMS’leri filtrelemek için çok basit bir programdır. Kullanıcılar akıllı telefonlarında bir kara liste oluşturabilir. Bu kara liste, sizi rahatsız etmek için gönderilen tüm aramaları ve kısa mesajları, MMS mesajlarını ve özel numaraları engelleyecektir. Programda ayrıca hangi kişinin engellenemeyeceğini seçebileceğiniz bir istisna listesi vardır. Bu uygulamayı, belirli bir zaman dilimi içindeki tüm aramaları engelleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. BlackList ile ayrıca listelerinizi gizleyebilir ve engellenen kişilerinizi herkesten uzak tutabilirsiniz.

 

 

5- Başvuru Block SMS and Call

 

 

Bu yazılım kullanımı en kolay programdır. Basit kullanıcı arayüzü, bilgileri manuel olarak girerek veya listenizden bir kişi seçerek engellemek istediğiniz numaraları programa eklemenizi sağlar. Ayrıca tüm tanıtım amaçlı aramaları ve SMS’leri engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz aramaların ve okumak istemediğiniz metin mesajlarının geçmişini tutar. Genellikle 5 basamaktan küçük numaralar kullanan reklamverenler bu uygulamayı kullanarak kolayca engellenir.

 

Çözüm

Genel olarak, daha yeni bir Android akıllı telefon bu özelliğe sahiptir. Yukarıdaki programlar, yalnızca telefonunuzda bu özellik yoksa önerilir.