En iyi 8 Android öykünücüsü ile tanışın

Bu yazıda size Windows PC için en iyi Android emülatörlerini tanıtacağız. Bu simülatörler, kullanıcılardan ve uzmanlardan en yüksek puanları almıştır.

PC’de Android deneyimi

Büyük ekranlarda (bilgisayar veya dizüstü bilgisayar) kullanma deneyimini kaçırmak istemediğiniz milyonlarca heyecan verici ve faydalı Android uygulaması var. Tek yapmanız gereken Android öykünücüsünü bilgisayarınıza yüklemek.

Emülatör, Android uygulamalarınızı bilgisayar dosyalarınıza aktarır ve arabanızdaki küçük bir cep telefonuna erişmenizi sağlar. Sorun, bazılarının ağır olması ve onları çalıştırmak için yeterli güce sahip olmamasıdır. Bunları bilgisayarınızdaki en iyi iOS öykünücülerine yüklemek isteyebilirsiniz.

Ancak, deneyiminiz daha çok cihazınızın grafik kartı türünden ve cihazın içinde kullanılan RAM miktarından etkilenir. Emülatör, bilgisayarınızın teknik özelliklerinin yanı sıra, kullanıcı deneyimine yardımcı olmada da önemli bir rol oynar.

Güvenilir bir Android emülatörü arıyorsanız, neyse ki doğru sayfada arama yaptığınızı söylemeliyiz, çünkü bu makale Windows PC için en iyi Android emülatörlerinden bazılarını çok anlaşılır bir şekilde açıklayacaktır.

Ayrıca bu konu hakkında simülatör kullanma deneyiminizi şüphesiz artıracak bazı küçük ama faydalı ipuçlarını da paylaşmak istiyorum.
Ana konulara girmeden önce, şu önemli noktalara bir göz atın:

Bu tarafsız bir yazıdır ve bir yazılımdan isim alınmışsa belirli bir firmaya sponsor olmak anlamına gelmez.
Windows bilgisayarınız iyi özelliklere sahip değilse, öykünücülerle çalışma konusunda iyi bir deneyim elde etmeyi beklemeyin.
Gecikmesiz oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız çözünürlüğü düşürmenizi öneririz.

 

 

Android emülatörü nedir?

Android emülatörü, Google’da mobil işletim sisteminin (Android) başlatılmasını veya farklı işletim sistemleri için yapılan uygulamaları taklit eden bir programdır.

Bu yazıda yalnızca Windows PC’deki Android emülatörlerine odaklanacağız.

Bir Android öykünücüsü bulmak zor bir iş değil çünkü internette gecikmesiz binlerce yazılım var ve onlarla çalışmak sizin için iyi bir deneyim olacak. Ancak çoğu çok yavaştır veya içinde 2 veya 3’ten fazla uygulama çalıştıramazsınız.Aşağıda Windows için sizi yarı yolda bırakmayacak en iyi Android emülatörlerinin bir listesi bulunmaktadır.

Her zamanki gibi, ilk tercih, en iyi ve en fazla özelliğe sahip olarak önerdiğimizdir, ancak mevcut tüm seçeneklere göz atmaktan çekinmeyin.
Windows PC için en iyi Android emülatörleri nelerdir?

 

1. LD OYUNCU (popüler)

 

 

Listenin başında, yalnızca tamamen ücretsiz olduğu için değil, aynı zamanda en iyisi olduğu için en üst sırayı hak eden bir Android öykünücüsü var.

LDPlayer emülatörü nispeten yeni olmasına ve çok iyi bilinmemesine rağmen, mobil ve PC oyunları arasındaki bariyeri yıkma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

PC cihazınızda en iyi Android oyunlarının keyfini çıkarın ve telefonunuzun pilini ve dokunmatik ekranını mahvetmek yerine güçlü bilgisayarınızı bir fare, klavye veya kumanda ile kullanın.

Oyunlar ne kadar karmaşık veya büyük olursa olsun, mobil MMORPG’ler bile mükemmel şekilde çalışacaktır.

Ek olarak, böylesine güçlü bir Android emülatörü, oyun geliştiricisinden bağımsız olarak Android oyun deneyiminizi sağlayabilir ve oyununuzun çok yüksek kalitesini garanti edebilir.

Bahsedilmesi gereken diğer faydalı yönler arasında özel kontroller, çok örnekli işlevsellik, makrolar ve tabii ki yüksek grafik ve FPS performansı sayılabilir.

Sonuç olarak, LDPlayer, Android ve Windows işletim sistemi entegrasyonu için en iyi seçimimizdir.

 

 

2. BlueStacks (en çok oy alan)

BlueStacks, kesinlikle listemizdeki en ünlü (8 yıl önce kurulmuş) ve aynı zamanda en yaygın kullanılan Android emülatörüdür.

Bu emülatör tamamen ücretsizdir ve birkaç testten sonra Windows XP, Windows 7, Windows 8/8.1 veya Windows 10 için en iyi Android emülatörü olduğu sonucuna vardık.

BlueStacks, Windows XP veya üstünü çalıştırdığınız sürece, Windows PC’nizde Google Play Store’da bulunanların %97’sini çalıştırır.

Genel olarak BlueStacks, Android oyunlarını bilgisayarlarda çalıştırmak için en iyisidir, ancak başka amaçlar için de uygundur. Ayrıca, kullanımı çok basittir, bu nedenle “güçlü bir kullanıcı” olmasanız bile, bu emülatörle iyi iş çıkaracaksınız.

BlueStacks 3.0, diğerlerinden farklı olarak, aynı anda birden fazla uygulaması ve oyunu çalıştırmanıza izin verir.

Ek olarak, en son güncelleme – BlueStacks + N Beta, Android 7’ye sahip ilk ve tek Android oyun platformunu işaretlerken, diğer birçok Android emülatörü 4.4 çalıştırıyor.

Bu, yükseltilmiş bir grafik motoru kullanacağınız ve oyunlarınızı daha hızlı ve daha güzel çalıştıracağınız anlamına gelir. İşte tam da bu yüzden BlueStacks size en iyi tavsiyemiz.

 

3. Nox Player (önerimiz)

 

 

Nox Player, PC’nizde Android oyunları oynamak için başka bir harika emülatörüdür.

Oyun deneyimini geliştirmek için Nox, bilgisayar klavyesi ve faresinin yanı sıra gamepad desteği gibi bazı araçlar ve ekstralar sunar.

Bazen gecikebilir, ancak genel olarak tatmin edicidir. Bu öykünücünün bir başka iyi yanı, herhangi bir ek yazılımla birlikte gelmemesidir.

Android oyunlarını taklit etmekle ilgilenen tüm kullanıcılar için harika bir oyun deneyimi sağlamak için PC’nizin donanım kaynaklarını kullanır. Bu nedenle, PC kaynaklarına güvenerek, kütüphanenizden istediğiniz herhangi bir oyunu seçmeniz yeterlidir.

Bu öykünücüyü kullanarak Android oyunlarını herhangi bir hata veya çökme olmadan yaşayacaksınız. PC’nizde eğlenceli oyunlar oynamanıza olanak tanıyan modern ancak kullanıcı dostu bir arayüz (NOX PLAYER) kullanarak bundan en iyi şekilde yararlanın.

Bu nedenle, Clash of Clans, PUBG Mobile, Free Fire gibi çeşitli oyunları çalıştırmak çok kolaydır.

Daha fazla özellik açısından Nox, klavye eşleme, birden fazla denetleyici desteği, düzenli güncellemeler ve uygulama desteği gibi araçlar içerir.

 

4. Not

 

 

MEmu, yalnızca tek bir amaç için oluşturulmuş harika bir Android öykünücüsüdür: oyun oynamak. Bu araç, AMD ve Intel yonga setlerinin desteğine sahip herhangi bir bilgisayarda geçerli olacaktır.

Ayrıca KitKat, Lollipop ve Android Jelly Bean’i de destekler. Bu özellik, Aain simülatörünü çok güçlü kılar ve iyi bir konuma getirir.

Ayrıca bu araç, PC’nizde taklit ettiğiniz oyunlar için harika grafikler sağlar. Kullanıcı arayüzü de erişim ve kontrol seçenekleri açısından oldukça tatmin edicidir.

Tuş eşleme, mükemmel kontrol özellikleri sağlar ve kullanıcıya en dinamik oyunların keyfini çıkarması için standart WASD tuşları sağlar. Ve kuruluma gelince, çok kolay çünkü Google Play’e gidebilir ve tercih ettiğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca MEmu, Windows’tan Android’e tek tıklamayla kolayca dosya aktarma fırsatı verir. Mobil cihazınızda dosya aktarmak istiyorsanız, onları araca eklemeniz yeterlidir, hepsi bu.

Neredeyse tüm uygulamaları ve oyunları oynayabilir ve çalıştırabilirsiniz (sorunlu uygulamalar ve oyunlar herhangi bir emülatör için sorunludur, değil mi?). Tüm özelliklerinden, dikkate alınması gereken en önemlileri şunlardır:

Android ve Windows PC arasında dosya paylaşın
GPS konum simülasyonu
Canlı programları ve TV kanallarını izleyin
Hızlı APK Yükleyici
İyi tasarlanmış bir kullanıcı masaüstü ile harika bir deneyim

 

Droid4x.5

Droid4X, bilgisayarınızda Android’i taklit etmek için en iyi seçeneklerden biridir. Eklentiler, uygulamanın performansını artırmak için kullanabileceğiniz bu öykünücüyle ilgili en harika şeylerden biridir.

Bu emülatör, önceden yüklenmiş bir Google Play Store ile birlikte gelir ve istikrar açısından daha iyi seçenekler olmasına rağmen, oyun açısından da rekabeti yener.

Bu uygulamanın bir başka harika özelliği de, bilgisayarınızdaki oyunları kontrol etmek için Android telefonunuza yükleyebilmenizdir. Windows PC’niz için bu ücretsiz Android öykünücüsünü kullanmaktan çekinmeyin

Bu öykünücü gibi iyi bir çözümle, kaliteli Android uygulama öykünme hizmetleri garanti edilir. Hayran oyunları oynamak istiyorsanız veya sürüş amaçlı bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, her şey sizin için orada.

Üstelik indirme işlemi çok kolay. İhtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir uygulama, yerleşik indirme seçeneğinden yüklenebilir.

Bu öykünücünün bir diğer akıllı özelliği de geliştiricilerin oyunlarını uygulamada test etmelerine olanak tanıyan geliştirici özelliğidir. Ek özellikler arasında kayıt seçenekleri, Windows 7 ila 10 ile uyumluluk ve artırılmış oyun kalitesi bulunur.

 

Genymotion.6

 

Şimdi geliştiriciler için bir şey! Genymotion, bilgisayarınızda Android oyunları geliştirmek için indirebileceğiniz en iyi Android emülatörüdür.

Bu öykünücü, cihaza sahip olmanıza gerek kalmadan çeşitli Android cihazlarda uygulamaları ve oyunları simüle eder.

Ayrıca Genymotion’un hangi cihazda çalışacağını seçmenin yanı sıra Android’in farklı sürümlerini de başlatabilir, böylece uygulamaların ve oyunların farklı ortamlarda nasıl çalıştığını deneyimleyebilirsiniz.

Ayrıca cihazlar arasında dilediğiniz gibi kolayca seçim yapabilirsiniz. Genymotion, AMIDuOS’un tam tersidir, çünkü geliştiriciler için harikadır, ancak normal kullanıcılar için çok iyi değildir.

Böylece, bu çözümle, masaüstünde oyun çalıştırmak veya geliştirme hizmetleri gibi birçok amaç için eksiksiz sanallaştırma hizmetleri alacaksınız.

Başka bir deyişle, Genymotion simülatörü, CircleCI, Bitrise, Terraform vb.Gibi garantili test yöntemleri ve entegrasyonlar sunar. Bu nedenle, özellikler ve işlevler açısından Genymotion, altyapı kontrolü, işletmeler için güvenlik, sonsuz ölçeklenebilirlik, 3000’den fazla Android cihazının konfigürasyonunu içerir.

Bu öykünücünün geliştiriciler ve kullanıcılar için bir başka harika özelliği de ölçeklenebilirlik özelliğidir; bu, sınırsız sanal makineye erişebileceğiniz ve bunları test paylaşımı için aynı anda çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.

 

Andy.7 (çok popüler)

Andy, Windows PC kullanıcıları için daha az bilinen bir Android öykünücüsüdür, ancak tamamen ücretsizdir. Bu emülatör ilk piyasaya sürüldüğünde biraz sorunluydu, ancak o zamandan beri sorunların çoğu düzeltildi.

Andy, cep telefonu aracılığıyla PC’de uzaktan oyun oynama, ARM desteği ve masaüstü tarayıcıyı kullanarak uygulamaları doğrudan yükleme yeteneği gibi tüm Android öykünücüleri tarafından desteklenmeyen bazı benzersiz özellikleri destekler.

Bu öykünücü, her zaman en güncel Android işletim sistemini sağlaması açısından da ilginçtir.

Böyle bir öykünme çözümüyle, kullandığınız Android uygulamaları yığınına erişmek çok kolaydır. üretkenlik uygulamaları veya oyunları, bunları hızlı bir şekilde masaüstü sürümüne dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcılara Mac veya Windows gibi birden çok cihaza uygulama yüklemek için sınırsız depolama alanı sağlar. Bu nedenle, en sevdiğiniz oyunları PC’de oynamak çok kolay hale geliyor.

Üstelik yazılımın garanti ettiği en güncel sürümler sayesinde artık Android’in farklı sürümleri hakkında endişelenmenize gerek yok.

Bu aracın özelliklerine göre Windows 7-8 uyumluluğu, Android yazılım arayüzü, MacOS desteği, denetleyici olarak telefon, sensör entegrasyonu, Android bulut hizmeti ve daha fazlasının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

8. Ko oyuncu

Koplayer iyi derecelendirilmiş bir uygulama. tamamen ücretsizdir ve Google Store’daki tüm uygulamaları açmanıza olanak tanır.

Bu öykünücü, diğer öykünücülerden daha hızlı, daha iyi ve daha uyumlu hale getirmesi gereken yeni x86 çekirdek teknolojisini kullanır. Koplayer, Windows 7, 8/8.1 ve 10 ile uyumludur.

Bu oyun, oyununuzu daha keyifli hale getirmek için gamepad, fare ve klavyeyi destekler. Ayrıca kamera, klavye ve mikrofon için size ilginç özellikler sunuyor.

Bu emülatör, oyununuzu kaydetmenize, ekran görüntüleri almanıza ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır.

Genellikle, bu öykünücüyü kullanarak Google Play Store’dan çeşitli uygulamalar yüklemek gibi belirli eylemler. PC çevre birimlerinizi denetleyici olarak kullanarak APK dosyalarını indirebilir veya Android oyunları çalıştırabilirsiniz.

Bu emülatörün özelliklerine gelince, bu yazılım oyun kaydetme ve paylaşma, geliştirilmiş oyun performansı, uyumluluk avantajı, tam Play Store desteği ve yerleşik video kayıt işlevi gibi özelliklere sahiptir.

İhtiyaçlarınıza, beceri seviyenize ve harika arzularınıza göre doğru simülatörü seçebilirsiniz.