En iyi 5 fotoğraf formatı değiştirme sitesi

Günümüzde herkes farklı internet servislerini kullanmakta ve birçok kişi işlerini internet üzerinden yapmayı tercih etmektedir. Fotoğraf düzenleme ile ilgileniyorsanız, sizin için de çevrimiçi seçenekler var. Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok fotoğraf düzenleme sitesi var. Bu düzenleyiciler, fotoğrafınızı doğrudan sistem tarayıcınız üzerinden düzenleyebilir. Ayrıca, bu editörleri kullanmak basit ve kolaydır. Sadece bilgisayarınızdan bu sitelere resimlerinizi yükleyin ve çevrimiçi fotoğraf formatı dönüştürme işleminin gerçekleşmesine izin verin.

Dikkat edin, herhangi bir site açılmazsa VPN‘i açın ve tekrar deneyin.

 

1- Ücretsiz Dönüştürme sitesi (basit ve kullanışlı)

Site adresi:

https://www.freeconvert.com/image-converter

bir dönüştürme programı yüklemeden fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak biçimlendirmenize izin veren ücretsiz bir çevrimiçi fotoğraf düzenleyici web sitesidir. Bu sitenin basit ve kolay bir kullanıcı arayüzü var ve fotoğraflarınızı düzenlemek için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Ayrıca web sitesi size Android, iOS, MacOS ve Windows işletim sistemleri için bir fotoğraf düzenleme uygulaması sunmaktadır. Tamamen ücretsizdir.

Güçlü:

Site ortamının kullanıcı dostu olması
Doygunluk, parlaklık, kesim ve renkli fotoğrafları ayarlayabilme
Fotoğraflara metin, kenarlık ve çıkartma ekleme özelliği

zayıf noktalar:

Can sıkıcı reklamlar göster
Programın çevrimiçi sürümünün özellikleri

 

2- Convertio sitesi (en iyi önerimiz)

Site adresi:

https://convertio.co/image-converter

Kullanımı kolay ve anlaşılır bir kullanıcı arayüzüne sahip en iyi ücretsiz fotoğraf dönüştürme sitesidir. Bu siteyi kullanmak ücretsizdir ve tamamen çevrimiçidir.  bilgisayarınıza bir program yüklemeniz gerekmediği anlamına gelir. Bu web uygulaması HTML 5’te geliştirilmiştir ve fırçalar, katmanlar, filtreler ve diğer birçok aracı kullanarak fotoğrafınızı düzenlemenize olanak tanır. Premium sürümü satın alarak, web sitesinin tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

Güçlü:

Fotoğraf düzenleme ve çeşitli düzenleme araçlarına erişim için çevrimiçi destek
Düzenlemeden sonra fotoğrafları otomatik olarak kaydetme yeteneği
PSD ve SVG formatlarını destekler

zayıf noktalar:

Neredeyse hiç zayıflığı yok

 

3- BeFunky sitesi

Web sitesi adresi: befunky.com

BeFunky, size kırpma, fotoğrafları yeniden boyutlandırma ve daha pek çok özellik sunan çok ilginç bir çevrimiçi fotoğraf düzenleme sitesidir. Bu site gençler ve öğrenciler için çok uygundur çünkü gençler için ilginç özelliklere sahiptir.

BeFunky sitesi size fotoğraf düzenleme için 3 seçenek sunar: fotoğraf düzenleyici, kolaj oluşturucu ve fotoğraf rötuşlayıcı. Gelin bu sitenin artılarını ve eksilerini birlikte inceleyelim:

 

Güçlü:

Bu site size bir fotoğraf kolajı yapmak için dahili bir seçenek sunar.
Çevrimiçi olarak fotoğraflarınıza kolayca komik ve ilginç efektler ekleyebilirsiniz.
Kolay bir kullanıcı arayüzüne ve çeşitli özelliklere sahiptir.

zayıf noktalar:

Çok fazla reklam gösteriyor.
Reklamları kaldırmak için uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız gerekir.
Bu sitede PSD formatı desteklenmemektedir.

 

4-PicMonkey

Web sitesi adresi: picmonkey.com

PicMonkey, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan ve fotoğraflarınıza gerekli düzenlemeleri uygulayabilen bir sonraki tercihimizdir. Genel olarak, bu site ücretsizdir, ancak fotoğraflarınızı düzenlemek için bu sitenin yalnızca deneme sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. PicMonkey sitesinin tüm özelliklerine erişmek ve can sıkıcı reklamlardan kurtulmak istiyorsanız ücretli sürümünü satın almalısınız.

Güçlü:

Kolaj oluşturma, fotoğrafları düzenleme, görüntüleri geliştirme ve ücretsiz metin ekleme desteği.
Birçok ilginç fonksiyona ve özelliğe sahip olmak
Çıktı fotoğrafının boyutunu ayarlayabilme

zayıf noktalar:

Çok fazla sinir bozucu reklam görüntüleniyor.
Bu sitedeki fotoğrafları düzenlemek için flash programını yüklemeniz gerekir.
Deneme sürümündeki tüm özellikleri kullanamazsınız.

 

5- Ücretsiz Çevrimiçi Fotoğraf Editörü sitesi

Web sitesi adresi: freeonlinephotoeditor.com

Adından da anlaşılacağı gibi, bu web sitesi fotoğraflarınızı düzenlemek için ücretsiz bir araçtır. Bu siteyi kullanarak, fotoğraflarınızı doğrudan tarayıcınızda düzenleyebilirsiniz. Bu sitenin görünümü çok iyi değil ancak fotoğraf düzenleme için çok iyi özellikler sunuyor. Fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan veya bu sitedeki Dropbox, Google Drive vb. çevrimiçi kaynaklardan yükleyebilirsiniz.

Güçlü:

Birden fazla ve farklı kaynaktan fotoğraf yükleme desteği
Metin ekleme, fotoğrafları kırpma, doygunluğu ayarlama ve diğer birçok görevi yapabilme
Her şeyi hızlı bir şekilde anlamanızı sağlayan kolay kullanıcı arayüzü.

zayıf noktalar:

Fotoğrafta yaptığınız değişiklikleri görmek için önizleme seçeneği yoktur.
Ücretsiz sürümdeki çıktı fotoğraf kalitesi yüksek değil.
Programın premium versiyonu çok pahalıdır ve maliyeti 42$’a kadardır.

 

Fotophire Editing Toolkit yazılımı ile fotoğraf formatı nasıl düzenlenir ve değiştirilir
Bu yazılımın indirme bağlantısını

Genellikle, fotoğraf düzenleme sitelerini kullanmak çok iyi bir seçenek olarak kabul edilir çünkü özel bir program yüklemeniz gerekmez. Ancak bu yöntemle ilgili sorun, her zaman yüksek kaliteli fotoğraflara sahip olamamanız ve bazen düzenleme için birkaç özelliğe sahip olmanızdır.

Bu konuyu göz önünde bulundurarak fotoğraf düzenleme siteleri için en iyi alternatifi sunuyoruz. Wondershare Fotophire, fotoğraf düzenleme sitelerine ve Photoshop’a en iyi alternatif olarak kabul edilebilecek, Windows için eksiksiz bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Bu program Photoshop’a kıyasla çok karmaşık değildir ve fotoğraflarınızı Photoshop’tan çok daha düşük bir fiyata Windows’ta çok hızlı ve yüksek kalitede düzenlemenize olanak tanır.

Bu programı hemen indirip kullanabilirsiniz.

 

Fotophire Düzenleme Aracının Temel Özellikleri:

Wondershare Fotophire Edit Toolkit, sürükle ve bırak fotoğraf düzenlemeyi içeren eksiksiz bir fotoğraf düzenleme araçları setidir.
Bu programda size 3 düzenleme aracı sunulmaktadır: silgi, düzenleyici ve fotoğraf kesici.
Fotoğraf düzenleyici, fotoğrafları kırpmanıza, rengini ayarlamanıza ve yaratıcı efektler eklemenize olanak tanır.
Silgi aracı, fotoğrafınızdan istenmeyen ve fazladan nesneleri kaldırmanıza yardımcı olur.
Bu programda, kullanmanız için 200’den fazla farklı efekt mevcuttur.

 

Bu yazılımla photo formatını değiştirmek için, fotoğrafı yazılıma sürükleyin ve ardından istediğiniz formatta kaydetmek için Farklı kaydet seçeneğini kullanın. Kolayca!
Bu yazılımla fotoğraflar nasıl düzenlenir

Adım 1: Yazılımı yükleyin

Öncelikle bu programı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bu yüzden yazılımın ücretsiz deneme sürümünü indirin ve yükleyin. Ardından programı sistemde çalıştırın ve ana pencerede “Fotoğraf Düzenleyici” seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Fotoğrafınızı bilgisayardan programa aktarın

Şimdi “Aç” seçeneğine tıklayın ve fotoğraflarınızı sistemden programa aktarın. Bunun yerine yazılıma girmek istediğiniz fotoğrafı sürükleyip bırakabilirsiniz.

3. Adım: Resmi Photophire ile düzenlemeye başlayın

 

 

Fotoğrafınızı programa girdiğinizde, istediğiniz görüntü yazılım arayüzüne yüklenecek ve bu şekilde fotoğraf düzenleme için mevcut seçenekleri göreceksiniz. Fotoğrafınıza metin eklemek istediğinizi varsayalım. Bunu yapmak için sağ üstteki “A” harfine tıklayın ve ardından fotoğrafa çift tıklayın. Şimdi size bir “Düzenlemek İçin Tıklayın” kutusu görüntülenecektir. Üzerine tıklayın, istediğiniz metni yazın ve kaydedin.

Bonus İpucu: Artık Fotophire’ın fotoğraf düzenleme yazılımına aşina olduğunuza göre, neden yeni sürümünü denemiyorsunuz? Fotophire Slideshow Maker, fotoğraflarınızı güzel slaytlar şeklinde gösterebilen bir programdır. Bu programı kullanmak çok kolaydır ve aynı zamanda size birçok farklı şablon ve format sunar. Bu yazılım ile sadece 3 adımda güzel bir slayt gösterisi oluşturabilir ve sosyal ağlarda başkalarıyla paylaşabilir veya kaydedebilirsiniz.

 

Wondershare Fotophire Slideshow Maker yazılımının özellikleri:

180’den fazla farklı şablonla slaytlarınızı özelleştirebilirsiniz.
Bu programda 75 şarkı kullanabilir veya kendi müziğinizi slaytlara ekleyebilirsiniz.
Slaytınızı tek bir tıklamayla sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.
Sadece 3 basit adımda, fotoğraflarınız veya videolarınızla harika bir slayt gösterisi oluşturabilirsiniz.
Çözüm

Bu yazıda size fotoğraf düzenleme için 5 harika site sağladık. Buna ek olarak size alternatif fotoğraf düzenleme yazılımını da tanıttık. Bu yöntemlerin her ikisi de iyi çalışır; Ancak çevrimiçi düzenleyici ile çevrimdışı yazılım arasında birçok fark vardır.

siteleri kullanmak için İnternet’e bağlı olmanız gerekir. Fotoğrafları çevrimdışı düzenlemek istiyorsanız, Wondershare Fotophire size yardımcı olabilir. Bu programı indirmek ve kurmak için sadece internete ihtiyacınız var ve bundan sonra internete bağlanmadan bu yazılım ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. İşin iyi yanı, bu programın tüm farklı fotoğraf formatlarını desteklemesi ve çıktı fotoğrafınızın kalitesini düşürmemesidir.