En iyi 4 elektronik imza üretim ve tasarım sitesiyle tanışın

Kuşkusuz elektronik imza, kağıt ve kalemin kullanıldığı geleneksel imza türünden daha hızlı ve daha güvenlidir. Dijital imza daha hızlı ve daha güvenli olsa da, genellikle kağıt ve kalemle imzalamanın özel hissini aktarmaz.

Neyse ki, kendi el yazısı imzanızı çevrimiçi olarak saniyeler içinde oluşturmanıza olanak tanıyan etkin hizmetler ve olanaklar mevcuttur.

Burada size birkaç saniye içinde kendi imzanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi sitelerin bir listesini sunuyoruz.

 

1- Signwell sitesi (en basit yöntem)

 

Bu site, ücretsiz bir elektronik imza oluşturmanın en kolay yoludur. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi siteye girerek resimde belirtilen iki seçeneğiniz vardır. Ancak dikkatli olun, bu sitede ve hemen hemen tüm çevrimiçi sitelerde yalnızca bir ücretsiz imza oluşturabilirsiniz ve bundan sonra aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Bu sitenin güçlü kullanıcı arayüzü, elektronik imzanızı belgelerinize kolayca koymanıza olanak tanır. Bu site elektronik imza ile ilgili tüm kurallara uymakta ve çeşitli özellikler sunmaktadır.

 

2- CREATEMYSIGNATURE sitesi (teklifimiz)

Ücretsiz
İstenen boyut: küçük ila orta
Bir imza tasarlamak ve oluşturmak için gereken süre: bir dakikadan az
İşletim sistemi: Mac, Windows, Linux, Mobil
Kullanım kolaylığı: 5
Performans: 3

Blogda zaten kişisel imza tasarımından bahsetmiştik. Bu site, bu sistem bir bulut sistemi olduğundan ve kullanmak için herhangi bir program indirmeye veya yüklemeye gerek olmadığı için mobil, bilgisayar veya dizüstü bilgisayarlarımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz bir araçtır.

 

Yeni bir kişisel imza tasarlamak için atılacak adımlar:

1- CreateMySignature bölümüne gidin.

2- İmza Çek’i seçin.

3- İmzalamak için dokunmatik ekranı veya fareyi kullanın.

4- İmzanızı kaydetmek için kaydet seçeneğini kullanın.

5- İmza resminizi indirmek için indirme seçeneğini seçin.

CreateMySignature sitesi, imzanızı, belgeleri kaydetmek için harika bir format olan PNG formatında sunar. Diğer dosyalara sürükleyip bırakarak imzanızı hızlı ve kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Bu site, çevrimiçi bir imza tasarlamanın hızlı, kolay ve kullanışlı bir yoludur. Ayrıca bu site dosyanızı tutmaz. Yani başka birinin imzanızı alıp kullanması konusunda endişelenmenize gerek yok.

İlginç özellikler: PDF imzası

CreateMySignature sitesi, PDF dosyalarını elektronik olarak imzalamanıza da olanak tanır. Bunu yapmak için dosyayı yükleyin. Ekrandaki talimatları izleyin ve el yazısı imzanızı dosyanızın herhangi bir yerine yerleştirin.

 

3- İMZA YAPICI sitesi

 

 

Ücretsiz
İstenen boyut: küçük ila orta
Bir imza tasarlamak ve oluşturmak için gereken süre: bir dakikadan az
İşletim sistemi: Mac, Windows, Linux, Mobil.
Kullanım kolaylığı: 4
Performans: 3

Hızlı ve kullanımı kolay, el yazısı imzalar oluşturmak için Signature Maker adlı başka bir site var. Bu site aracılığıyla Mozilla, Firefox veya Google Chrome gibi yeni tarayıcılardan herhangi birini kullanarak kendi imzanızı tasarlayabilirsiniz.  siteyi kullanmak için indirmeniz, yüklemeniz veya kaydolmanız gerekmez.

Bu siteyi kullanarak kendi imzanızı tasarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 

1- Signature Maker web sitesine gidin.

2- İmzamı Oluştur seçeneğine gidin.

3- Kaleminizin kalınlığını ve rengini seçin.

4- İmzanızı tasarlamak için mevcut imza aracını kullanın.

5- Kaydet seçeneğine tıklayın.

6- İmzayı İndir seçeneğine gidin.

 

Tıpkı önceki sitede olduğu gibi, bu web sitesi de imza resminizi PNG formatında indirir. İmzanın görüntü dosyasını PDF olarak indirebilir ve e-posta istemcilerinizle iletişim kurarken veya diğer durumlarda kullanabilirsiniz.

 

İpucu:

Signature Maker web sitesi, imzaların görüntüsünü 15 dakika sonra otomatik olarak siler. Bu nedenle imzanız uzun süre sunucuda kalmaz. Bu süre CreateMySignature’ın imzaları silmek için belirlediği süreden daha uzundur çünkü bu sitenin sistemi hiçbir şeyi kaydetmez ve aynı zamanda CreateMySignature’ın daha güvenli olduğu söylenebilir.

Her neyse, yeni elektronik imzanızı almak için yukarıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir.

 

4- PANDADOC sitesi

Ücretsiz
İstenen boyut: Tüm boyutlar
Bir imza tasarlamak ve oluşturmak için gereken süre: iki dakikadan az
İşletim sistemi: Mac, Windows, Linux, Mobil.
Kullanım kolaylığı: 5
Performans: 5

Doğal olarak, tanıtım için en iyi seçeneği sonunda tuttuk.

İmzanızın basit bir resim dosyasını arıyorsanız, PandaDoc sitesine kaydolmak sizin için harika; Ama aşağıda anlattıklarımıza dikkat edin.

 

Çözüm

Bir imzanın görüntüsü – kendi imzanız gibi görünse bile – yasal olarak bağlayıcı bir dijital imza değildir.

Tüm dünyada, imzaların meşruiyetini sağlamak için dijital belgeler güvenli şifreleme yöntemleri kullanılarak imzalanmaktadır. El yazısı imzalar kağıt üzerinde orijinal görünebilirken, gerçek bir dijital imza, el yazısı imza gerektirmez.

El yazısı imza kullanarak kişisel bir imza oluşturabilirsiniz. Dijital imza, kağıt ve kalem kullanılarak kişisel bir imza gerektirmese de; Ancak el yazısı imzalar hala belgeler ve e-postalar için uygundur.

İstediğiniz imzayı düşünün ve imzanızın dekoratif mi yoksa ticari amaçlı mı kullanıldığını da unutmayın. Dijital imzanız üzerinde daha fazla çalışmak istediğinizi düşünüyorsanız PandaDoc sitesi size yardımcı olacaktır.