Bu 7 yöntem ile bilgisayarımızın hacklenmesini kolayca engelleyebiliriz

Hacking yöntemi ve hackerlar, kullanıcı hesabınıza ve şifrenize kolayca erişebilen kişilerdir, bu tür kişiler kişisel bilgilerinizi internette basit bir arama ile bulabilirler. Yeterli bilgisayar hakimiyetine sahip olan hackerlar, şimdiye kadar kimsenin erişemediği yöntemleri icat edebilirler ancak hackerlar, ülkedeki bilgisayarların geliştirilmesinde çok faydalı olabilir ancak ne yazık ki yeteneklerini yanlış bir şekilde kullanırlar.

 

hack

 

Hacker kültürü hakkında bir makale

Bilgisayar korsanları genellikle kaçamak ve içe dönüktür, bilgisayarlara olan büyük ilgileri dış dünya ile iletişim kurmalarını sağlamıştır.Hackerlar birbirlerini bulmak ve deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak için bir program kullanırlar. Bazı bilgisayar korsanları güvenliği artırmaya (beyaz şapkalar) ve bazıları da bu sınırları aşmaya (siyah şapkalar) çalışır.

 

Sistem korsanlığının belirtileri
Açılır pencere sayısını artırma (aynı anda görüntülenen pencereler)
antivirüs‘ü devre dışı bırak
Kaldırılan programların görünümü
Şifre çalışmıyor
Sizden diğer kullanıcılara sahte e-postalar göndermek
Saldırıya uğramaktan kaçınmanın yedi basit yolu

 

0- En iyi antivirüsleri kullanmak ve haftalık olarak güncellemek – en iyi antivirüslerin bir listesini alabilirsiniz

1- Güçlü parolalar oluşturmak ve değiştirmek: Parolanızı sürekli değiştirirseniz bilgisayar korsanları tarafından daha az fark edilirsiniz.

2- Dizüstü bilgisayarınızın kamerasını veya web kamerasını bir bantla kapatın: Dizüstü bilgisayarınızın kamerasını bir bant veya bantla kapatırsanız bir bilgisayar korsanı videolarınıza erişebilir.

3- Akıllı telefonun (GPS) coğrafi konumunun devre dışı bırakılması.

4- Yazılım ve telefon ve bilgisayar uygulamalarının haftalık olarak güncellenmesi.

5- Bilgisayarınızı satmayı planlıyorsanız, donanım üzerindeki tüm kişisel bilgilerinizi silin. Sabit sürücünüzü dban adı verilen BIOS komutlarından biriyle silin. Kurtarılan sistemlerinizi yağmalamak isteyenler için bu, verilerin kurtarılmasını çok daha zor hale getirir. Koruduğunuz bilgiler çok önemliyse, onu korumak için en iyi araç motorlu testeredir.

6- Güvenlik sorularınızda yaratıcı cevaplar kullanın.

7- Kullanıcı hesaplarını bağlamayın. Bir makaleye yorum yapmak istiyorsanız veya Twitter veya Facebook’ta hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız, irade ile aktivitenize devam edin. Taggart, “Kolaylık, sisteminizin güvenlik duruşunu her zaman düşürür” diyor. Kullanıcı hesaplarını bağlamak, Hizmetlerin değişken miktarlarda kişisel bilgi toplamasına olanak tanır.

 

Hacker’lar gerçek kimliklerini gizlemeye çalışırlar ve genellikle takma adlar kullanırlar, kendilerini akıllı insanlar olarak görürler ve bu tür işleri yapmaktan zevk alırlar. Her hacker’ın hackleme için belirli bir amacı vardır, örneğin: intikam, kâr, eğlence vb.

 

Hacklenirsek ne yapmalıyız?

Kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri kaldırmak için tüm dizüstü bilgisayarınızı ve bilgisayarınızı hemen bir antivirüs ile tarayın.
Yeterli değilse, Windows’unuzu değiştirmelisiniz.
Dizüstü bilgisayarınızda veya bilgisayarınızda yüklü olan programlara bir göz atın. Yasadışı veya geçersiz bir program görürseniz, hemen kaldırın.
Çevrimiçi hesaplarınızın şifresini değiştirin.