Bilinmeyen bir Telegram mesajının göndericisini belirleme (ve sık sorulan soruları yanıtlama)

Soru: Cep numaramı kimler görebilir? Telegram’da numaranız görünmeden özel ve grup sohbet özelliği bulunmaktadır. Genel olarak, yalnızca kişi listenize eklediğiniz kişiler numaranızı görebilir. Bu listeyi düzenlemek için aşağıdaki yolu girebilirsiniz:

 

telegram

 

Telegram’da cep telefonu numarası nasıl gizlenir?

 

1- Öncelikle Telegram ayarlarına girmelisiniz. Telegram’ı açın ve sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve ardından Ayarlar’ı seçin.

2- Gizlilik ve Güvenlik’e girin.

3- Şimdi Gizlilik seçeneğini seçin.

4- Bunu yaptıktan sonra Telefon Numarası üzerine dokunun ve Hiçkimse veya Kişilerim seçeneklerinden birini seçin.

Telegram kullanıcıları cep numaramı görebilir mi?

Telegram kullanıcıları, cep telefonu numaranızı yalnızca kişi listesinde kayıtlıysa ve bu liste Telegram ile senkronize edilmişse görebilir. Birinin cep telefonu numarasını kişi listesine ekleyene kadar, Telegram kullanıcıları yalnızca kullanıcı adınızı görebilir. Elbette Telegram’da her koşulda cep telefonu numarasını gizlemek için kullanılabilecek bir yöntem var.

 

Telegram’da nasıl gizli çalışabilirim?

 

Bunun için hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde Telegram’da çevrimiçi durumunuzu gizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

1- Öncelikle Telegram programını açın.

2- Ekranın üst ve sol köşesindeki hamburger sembolüne (üç yatay çizgi) dokunun.

3- Açılan menüden Ayarlar’ı seçin.

4- Ardından Gizlilik ve Güvenlik’e girin.

 

Telegram profilimi kimlerin ziyaret ettiğini nasıl öğrenebilirim?

Ne yazık ki, bunu Telegram’da yapmanın bir yolu yok. Telegram botlarını kullansanız bile yine de profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini öğrenemezsiniz ve bunu tamamen gizli yapabilirler. Elbette, Telegram tüm bilgilerinizi gizli tutar.

Android telefonlar için Telegram’da cep telefonu numarası nasıl gizlenir?

Biri beni Telegram’da takip edebilir mi?

Arkanda ne kadar az şey bırakırsan, sana ulaşmak o kadar zor olur.

Telegram’da paylaşılan bilgiler tamamen şifrelenir ve yalnızca sohbet ettiğiniz kişiler tarafından görülebilir. Telegram ayrıca belirli bir süre sonra tüm mesajları tamamen silmek için kullanılabilen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, kolluk kuvvetlerinin yasa dışı faaliyetleri izlemesini zorlaştırır ve imkansız hale getirir.

 

Cep telefonu numarası girmeden Telegram’ı kullanmak mümkün mü?

Telegram’a kaydolmak için bir cep telefonu numarası vermeniz gerekir. Telegram, kullanıcılarının kimliğini bu numara aracılığıyla doğrular. Ancak Telegram’ı cep telefonu numaranızı kullanmadan kullanabilirsiniz.

Telegram’da cep telefonu numarası nasıl gizlenir?

 

Cep telefonu numarasını gizlemek için *67 kodunu kullanma

Cep telefonunuzun çevirici ekranını açıp *67 kodunu girin ve ardından bu kodun arkasına gizlemek istediğiniz numarayı yazın. Bu ücretsiz işlem, istediğiniz cep telefonu numarasını gizler ve onu bulmak isteyen diğer kullanıcılar Özel veya Engellendi gibi bir ifadeyle karşı karşıya kalır. Bir numarayı engellemek istiyorsanız aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

 

Cep telefonu numarasını gizlemek için *67 kodunu kullanmak, tüm çevirmeli sistemlerde geçerli değildir. Bu numara yalnızca akıllı telefonlarda ve sabit hatlarda kullanılabilir. Telefonunuzun arama ekranını açıp *67 kodunu ve ardından istediğiniz numarayı girmeniz yeterlidir.

 

Numaram görünmeden birini nasıl arayabilirim?

Öncelikle, telefonunuzdaki Telefon uygulamasını açmanız ve ardından üç noktaya dokunmanız, şimdi Ayarlar’a gitmeniz ve Arayan kimliğimi göster’e dokunmanız gerekir. Bu adımda ihtiyacınıza göre hiç kimse veya kişilerim seçeneklerinden birini seçmelisiniz.

 

Numaram görünmeden birini nasıl arayabilirim?

 

Engellenen numaralar

1- *67 kodunu giriniz.

2- İstenen numarayı karşılık gelen kodla birlikte girin.

3- Ara’ya tıklayın. Şimdi, birini ararsanız, o kişi için Özel, Anonim veya benzeri kelimelerden biri görüntülenecektir.

 

Bir cep telefonu numarasıyla iki Telegram hesabım olabilir mi?

hayır Maalesef aynı cep telefonu numarası ile iki telegram hesabı oluşturmak mümkün değil.

 

Birinin Telegram’ında numaramın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Ayarlar’a tıklayın. Gizlilik ve Güvenlik ayarlarını seçin. Son olarak, Kişileri Senkronize Et’e dokunun. Kenar çubuğu aktif değilse, tüm kişilerinizin numaranızı Telegram aracılığıyla görebileceği anlamına gelir.

Cep telefonu numarasını kaydetmeden birine nasıl mesaj gönderebilirim?

Resmi bloğumuzda açıkladığımız gibi, yeni Telegram güncellemesi, size mesaj gönderen herhangi bir kullanıcıyı, o kişinin numarası olmasa bile Telegram kişi listenize ekleyebileceğiniz yeni bir özelliğe sahiptir. Bu listeye kullanıcıları konumları aracılığıyla da ekleyebilirsiniz. Bunun için, Telegram bilgilerinizi saniyeden kısa bir sürede diğer kullanıcılarla değiştirmek için Kişiler’e ve ardından Yakındaki Kişileri Ekle’ye gidin.

 

Telegram mı daha güvenli WhatsApp mı?

WhatsApp ve Telegram’da mesaj şifrelemenin karşılaştırılması

Bulut alanındaki mesajlar şifrelenmez ve bu nedenle gönderilme zamanı ve yeri de şifrelenmez. Bunun yerine Telegram, kullanıcılarının güvenliği için bir istemci-sunucu şifreleme yöntemi kullanır; bu, yalnızca programı oluşturan şirketin sunucularının kullanıcıların mesajlarına erişebileceği anlamına gelir.

 

Birinin Telegram’a sahip olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bu sorunun cevabı Aktif Oturumlar olarak adlandırılan güvenlik alanı ile ilgilidir. Bu bölüme girerek Telegram hesabının kurulu olduğu ve kullanıldığı tüm cihazların listesini görebilirler.

 

Birisi Telegram’a katıldıktan sonra neden bana bir bildirim mesajı gönderiliyor?

Kişiler listenizdeki kişilerden biri yakın zamanda “Signal” veya “Telegram” programlarına kaydolursa, bu size bir mesajla bildirilir. Neyse ki, her iki uygulamada da bu uyarıları devre dışı bırakma seçeneği var. Bunun için ayarlar bölümünden Kişi katıldı seçeneğini devre dışı bırakmanız yeterlidir.

 

Birinin numaramı kaydettiğini nasıl anlarım?

Numaranızı kimlerin kişi listesine kaydettiğini öğrenmek için telefonunuza özel uygulamalar yüklemeniz gerekir. Programı açtıktan sonra, numaranızı kaydeden kişilerin listesi adlarıyla birlikte görüntülenecektir.

 

Telefon numarasını değiştir

Bugün, Telegram’da cep telefonu numaranızı kolayca değiştirebilir ve önceki hesaptaki tüm bilgileri alabilirsiniz: kişiler, mesajlar, ses ve video dosyaları ve gizli sohbetleriniz yine bu programın sunucularından.

 

Bir Telegram hesabı iki telefonda kullanılabilir mi?

Telegram hesabınızı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz – tüm mesajlarınız Telegram’a kaydolduğunuz numarada senkronize edilir ve telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan erişilebilir. Sonuç olarak, Telegram’ın SMS ve e-posta gibi – kişisel bilgilerinize veya iş mesajlarınıza hiçbir şey olmadan – birleşik bir yeteneğe sahip olduğu söylenebilir.

 

Telegram hesabı nasıl kurtarılır?

Telegram kullanıcıları, hesaplarını kurtarmak için bu programın destek ekibiyle iletişime geçebilirler. Bu, programın destek sayfası aracılığıyla yapılabilir. Onlarla iletişime geçmeden önce, hesabınızın kimliğini doğrulamak için gerekli tüm belgeleri hazırlamalısınız. Kullanıcılar, önceki kullanıcı adını ve numarayı kullanarak tekrar yeni bir hesap oluşturabilir.

 

141 ön ekinin kullanılması çağrı numarasını gizler mi?

Çevirici sayfasındaki “özel numara”nın anlamı nedir? Sizi aramak isteyen kişi sizin numaranızı çevirmeden önce 141 numarasını kullanmış demektir… Tabi bu önek o kişinin numarasını ancak siz bu yöntemi bir kez kullandıktan sonra geçici olarak gizleyebilir.Numaranız daha sonra görünür olacaktır. zaman.

 

Bir iPhone kullanarak arama yaparken numaramı gizleyebilir miyim?

Bir numaranın önüne *67 kodunu ekleyerek o kişiyi iPhone’unuzdan aradığınızda numaranızı gizleyebilirsiniz.

 

Telegram’da cep telefonu numarası bulmak için bir araç kullanma

Bir telefon numarası bulma programı, Telegram’da bir kullanıcı adı kullanarak size bir kullanıcının numarasını gösterebilir. Tek yapmanız gereken güvenilir bir uygulama bulmak, istediğiniz kullanıcı adını girmek ve arama düğmesine basmak. Hadi gidelim! Saniyeler içinde, istediğiniz şey önünüzde! Bu yöntem Telegram’da bir kullanıcının telefon numarasına ulaşmanın en iyi yolu gibi görünse de çok güvenilir bir yöntem değildir.

Bir Telegram telefon numarası bulma programı tarafından gösterilen sonuçların tamamen doğru olması nadirdir. Bunun nedeni ise katı Telegram gizlilik kurallarının varlığı ve bu programda diğer sosyal ağlarda olduğu gibi kullanıcı gizliliği birinci derecede önem taşıyor. Yani, kullanıcı numarasını Telegram’da kendisi paylaşana kadar, ona hiçbir şekilde (hackleme veya başka bir kirli yöntem) erişemezsiniz.