Bilgisayarla Instagram hesabı

Bilgisayarla Instagram hesabı oluşturma

Instagram uygulamasını yüklemeniz sizin için mümkün değilse daha kolay bir yol da seçebilirsiniz. Bilgisayarla Instagram hesabı oluşturmak, zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren veya basit eski telefonları kullananlar için uygundur.

 

Bu sayede bu programın web sitesi üzerinden Instagram hesabı oluşturma sürecini kolayca takip edebilir ve birkaç basit adımla kendi Instagram hesabınıza sahip olabilirsiniz. Bu amaçla aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

İlk adımda https://www.instagram.com adresindeki Instagram web sitesine girmeniz gerekiyor.

Sonraki adımda karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa çıkacak, Instagram hesabı oluşturmak için üye ol seçeneğini seçmelisiniz.

insta

Site üzerinden Instagram hesabı nasıl oluşturulur?

Daha sonra Instagram hesabı oluşturma işleminin bir sonraki adımında istediğiniz kullanıcı bilgilerini alanlara girmeniz ve ardından kayıt ol butonuna tıklamanız gerekmektedir. Uygun bilgilerle doldurulması gereken alanlar şunlardır:

Mobile Number or Email : E-posta adresi veya telefon numarası

Full name : Tam ad
Username : Kullanıcı adı
Password : Şifre

Şimdi doğum tarihinizi kaydetme zamanı. Bu aşamada mevcut alanlardan doğum tarihinizi seçmeli ve ardından İleri butonuna basmalısınız.

Bahsedilen adımları tamamladıktan sonra, kayıtlı iletişim numarasına veya e-posta adresine bir onay kodu gönderilecektir, bu aşamada gelen kodu mevcut alana girmeniz ve ardından İleri düğmesine tıklamanız gerekir.

Instagram hesabı oluşturma işleminin bir sonraki adımında, oluşturulan Instagram uygulamasına girdiğinizi onaylamanız gerekmektedir. Bu adımda captcha’yı tamamlamanız gerekiyor ve robot olmadığınızı kanıtladıktan sonra Next butonuna tıklayın.

 

Son olarak, kaydınızı e-posta yoluyla yaptıysanız, hesabınızı geri yüklemeniz gerektiğinde herhangi bir sorun yaşamamanız için iletişim numaranızı kaydetmeniz ve onay kodunu girmeniz gerekir.

 

Not: E-posta yoluyla bir Instagram hesabı oluşturduysanız, e-posta adresinizin doğru olduğundan emin olun. Şifrenizi unutursanız Instagram hesabınızı kurtarabilmeniz için erişiminiz olan bir e-posta adresi girmeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Hesabı kurtarmak için kullanabilmeniz için iletişim numaranızı kaydetmeniz de önerilir. Bu konuda Instagram şifresi nasıl kurtarılır makalesini okuyabilirsiniz.

Instagram hesabı oluştururken uyulması gereken noktalar

Girilen e-posta adresi başka bir hesap tarafından kullanılmamalıdır.

Girilen şifre 8 karakter, harf, sayı ve özel karakterlerden oluşan bir kombinasyon içermelidir.

Kullanıcı tarafından bir hesap oluşturulduktan sonra kullanıcı adını değiştirmek mümkündür.

Bir Facebook hesabınız varsa, Facebook üzerinden bir Instagram hesabı oluşturabilirsiniz.

Instagram hesabınızı e-posta yoluyla oluşturduysanız, güvenliği artırmak için profil düzenleme bölümünde ilk kez giriş yaptıktan sonra telefon numaranızı eklemeyi unutmayın.

Seçilen şifre tekrarlanamaz. (Daha önce kullanıldı.)

Kayıt sırasında girilen telefon numarası daha önce başka bir hesap tarafından kullanılmamış olmalıdır.

Kullanıcı adı seçerken yetkisiz karakterler kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Instagram hesabınız için güvenli bir şifre seçmeye çalışın.

Her hesap için ayrı bir şifre düşünmek daha iyidir.

Güvenliği artırmak için bir süre sonra hesap şifrenizi değiştirmenizde fayda var.

Seçtiğiniz kullanıcı adı benzersiz olmalıdır.