Bilgisayar için en iyi 10 fotoğraf düzenleme programının tanıtımı

Fotoğraf düzenlemede başarı hangi faktörlere bağlıdır? Model, giysi, poz, ışık, yüz ifadeleri. Bazen tüm bu unsurlar en iyi şekilde çalışır, ancak yine de arada bir şey eksik gibi görünüyor. Bu nedenle profesyonel fotoğrafçılar bile bazen fotoğraf düzenleme yazılımına ihtiyaç duyar.

Gözleri düzeltmek, dudaklara hacim kazandırmak, makyajı düzeltmek, kusurlardan kurtulmak ve genel olarak Photoshop fotoğrafçılıkta çok önemlidir ve iyi bir fotoğraf düzenleme yazılımının tüm bunları yapabilmesi doğaldır. Her seviyeden fotoğrafçıya uygun en iyi rötuş yazılımlarının bir listesini derledik. En iyi rötuşları tanımak için bizimle kalın.

 

Bilgisayar için en iyi 10 fotoğraf düzenleme programının tanıtımı

1- LUMINAR armatür

 

 

Luminar, birçok fotoğraf rötuş aracı sunar. Bu uygulamanın yeni güncellemesi, fotoğraflarınıza daha hızlı göz atmanızı, etiketlemenizi ve derecelendirmenizi sağlar. Fotoğraflarınızı rötuşlamayı hızlı ve kolay hale getiren özellikler de vardır.

Devrim niteliğindeki Portre Geliştirici teknolojisi, yüz özelliklerini otomatik olarak algılar ve 15 ila 60 saniye içinde mükemmel bir fotoğraf oluşturmanıza yardımcı olur.

Portre Geliştirici, göz altındaki koyu halkaları gidermekten yüzü aydınlatmaya ve dudak rengini iyileştirmeye kadar onlarca farklı menü sunar.

Ayrıca çeşitli kullanışlı ayarlar ve hatta seçtiğiniz filtrelere sahip bir çalışma alanı bulabilirsiniz, böylece filtreleri deneyerek zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız. Bu eklenti Photoshop ve Lightroom için de kullanılabilir. Bu yazılım Mac ve Windows için kullanılabilir.

Luminar’ın kullanıcı dostu arayüzü benzersizdir ve yeni başlayanlar için kullanımı basit olacak ve aynı zamanda hızlı bir Photoshop’a ihtiyaç duyan profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

2- Lightroom LIGHTROOM (en profesyonel)

 

 

Adobe Lightroom, fotoğraf rötuşu için kullanılabilen başka bir iyi seçenektir. Bu program, gelişmiş görüntü düzenleme araçları ve ön ayarları içerir. Lightroom ile sorunsuz bir iş akışına sahip olacaksınız, bulutta güvenli bir şekilde depolanan görüntüler, sıralama ve göz atma için akıllı araçlar, yüz algılama ve işleme, dikkate değer özelliklerinden bazılarıdır.

Ayrıca Adobe Lightroom, RAW işleme, görüntüleri yumuşatmak için geometrik araçlar ve hızlı görüntü rötuşu için araçlar sunar. Ayarlar, pozlama, kontrast, ton, gölge ve vurgudan buğu giderme, şeffaflık, nokta giderme ve gürültü azaltma arasında değişir. Ancak katmanlarla çalışmadığı için arka planı değiştirmek, kafayı değiştirmek gibi karmaşık düzenlemeler yapamazsınız.

Ön ayarlar bir fotoğrafçı için çok önemlidir. Bu ayarlar iş akışını hızlandırır, kullanıcının stilini kişiselleştirir ve çalışma genelinde tutarlı bir sanatsal vizyon sağlar. Lightroom, fotoğraflarınızı saniyeler içinde geliştirebilecek yerleşik ön ayarlar sunar. İnternet, portreler için ücretsiz Lightroom ön ayarlarıyla doludur ve kendi favorilerinizi oluşturabilir ve bunları büyük Lightroom topluluğuyla paylaşabilirsiniz.

 

3- FOTOLEMÜR

 

 

Photolemur sizin için çok iş yapan bir fotoğraf rötuş yazılımıdır. Bu uygulamada hiçbir öğrenme eğrisi, karmaşık düğmeler veya menüler yoktur, çünkü her şey fotoğrafları yazılıma sürükleyip bırakmak ve sihrini yapmasına izin vermekle ilgilidir.

Photolemur, yapay zeka teknolojisi sayesinde modelinizin yüzündeki kusurları tespit edip otomatik olarak rötuş yapabilir. Yüz geliştirme aracı, hem tekli hem de grup fotoğraflarındaki yüzleri algılar, ardından kusurları giderir ve daha doğal ve göz alıcı sonuçlar verir. Öğrenme konusunda endişelenmeyin, sizi fotoğrafınıza rötuş yapmaktan alıkoyacak bir menü veya düğme yok. Aslında başka hiçbir rötuş yazılımı bu programdan daha basit olamaz.

Photolemur geleceğin fotoğraf düzenleme yazılımıdır, fotoğraflara hızlı ve zahmetsizce rötuş yapmanızı sağlar, zamandan tasarruf sağlar.

 

4- PORTREPRO portre

 

 

Bu yazılımın adı kendini açıklayıcıdır. PortraitPro, fotoğrafları mümkün olduğunca rötuşlamanıza yardımcı olabilecek bir programdır. Yapay zeka teknolojisi kullanılarak kişilerin yüzleri, yaşları ve cinsiyetleri ile birlikte özellikleri de tanınır. Menüleri ve ayarları kullanarak rötuşunuzu ayarlayabilirsiniz. Biraz makyaj yapın, kırışıklıkları azaltın, yüzü yeniden şekillendirin ve gözler, dudaklar ve saç gibi yüz özelliklerini iyileştirin veya yüzün ışığını değiştirin vb.

Sonuçtan memnun kaldığınızda, örneğin arka planı düzenleyebilir veya değiştirebilir veya logonuzu uygulayabilirsiniz. Bu yazılım Mac ve Windows’ta yaklaşık 40 $ karşılığında mevcuttur ve kullanıcılar sağladığı sonuçlardan memnundur. Bu rötuş yazılımının Photoshop ve Lightroom için bir eklenti olarak kullanılabilmesinin de büyük bir artı olduğunu belirtmekte fayda var.

PortraitPro, hem profesyonel fotoğrafçıların hem de yeni başlayanların kullanabileceği araçlarla doludur ve onu gerçekten harika bir rötuş yazılımı haline getirir.

 

5- NOVA FOTOĞRAF PATLAMASI

 

 

Nova Development, fotoğraf rötuşlama dahil her türlü yazılımın üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir. Birkaç ürünü var, ancak Photo Explosion portre fotoğrafçılığı için daha uygun. Fotoğraflarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Düzenleme özellikleri çok çeşitlidir: kırpma, doygunluk, odaklama gibi olağan seçeneklerden kırmızı gözleri kaldırma, göz rengini değiştirme, fotoğrafların bazı bölümlerini simüle etme gibi rötuştaki faydalı öğelere kadar.

Elbette, fotoğraflarınızı iyileştirmeye yardımcı olan özel efektler veya metin ekleme gibi birçok efekt ve diğer özellikler vardır. Bu program yalnızca Windows’ta mevcuttur ve yaklaşık 30 ABD dolarıdır.

 

 

6- Yüz filtresi YÜZ FİLTRESİ

 

 

FaceFilter3, yüz rötuşlama konusunda uzmanlaşmıştır. Bu yazılım, fotoğraflarınızın gerçek güzelliğini ortaya çıkarmanıza olanak tanıyan çok yönlü bir fotoğraf rötuşlama ve güzelleştirme araç takımıdır. Fotoğrafları düzenlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı: bu yazılımda üç farklı görüntüleme modu, doğru yüz ayrıntılarıyla doğru sonuçlar, fotoğraflarınızı geliştirmek için 400 görsel desen sunulmaktadır.

Renklerle oynayabilirsiniz. Gelişmiş ayarlar, akıllı renk düzeltme ve beyaz dengesi ayarı da mümkündür. Ayrıca, tek bir tıklamayla yüzlerce şablon içeren kapsamlı bir çok katmanlı makyaj sistemi ile birlikte cilt yumuşatma ve leke çıkarma araçlarını da kullanabilirsiniz. Ancak son zamanlarda pek fazla güncelleme yapılmadığının farkında olmalısınız ve daha yeni bir şey istiyorsanız başka yerlere bakmanız gerekebilir. Ayrıca, bu yazılım yeni başlayanlar için biraz pahalı olabilir.

FaceFilter3, göz altındaki şişlikleri ve koyu halkaları manipüle etmenize izin veren bazı harika benzersiz özelliklere sahiptir.

 

 

7-Moavi MOVAVІ

 

 

Hevesli bir Mac kullanıcısı mısınız? Bu durumda Movavi sizin için doğru fotoğraf rötuş yazılımı olacaktır. Tabii ki, bu yazılım Windows’ta da mevcuttur. Ancak sezgisel arayüzüne bakarak, Mac kullanıcıları düşünülerek yapıldığını söyleyebilirsiniz.

Movavi’de fotoğraf rötuşlama konusunda size yardımcı olabilecek dört ana özellik vardır. İstenmeyen öğeleri (sivilceler, çizikler, cilt veya saç kusurları) kaldırabilir, görüntülerin kalitesini iyileştirebilir (portreler için harika bir özellik), eski fotoğrafları geri yükleyebilir ve arka planı değiştirebilirsiniz. Bu yazılım, birçok başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilecek temel bir fotoğraf düzenleyicidir. Ancak, fiyatını ve daha profesyonel fotoğraf editörlerine karşı nasıl bir yığıldığını düşündüğümüzde ilk tercihimiz olmayabilir. Movavi basit, hızlı ve basit.

 

 

8-SkinFiner (Photoshop eklentisi)

 

 

Ayrı bir yazılımdır, bir Photoshop eklentisidir ve adı kendini açıklayan bir rötuş yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Skinfiner’ın temel amacı, görüntüleri kolayca düzenlemenize izin vermektir. Ön flaşla çekilen görüntülerdeki kırmızı göz kolayca giderilebilir. Ayrıca cilt dokusunu iyileştirebilir, dişleri beyazlatabilir, kırmızı gözleri ortadan kaldırabilirsiniz. Ve sadece birkaç tıklamayla modelinizin sanal makyajını tamamlayın!

Bu harika yüz düzenleyiciyi, yapay zeka tabanlı cilt yumuşatma algoritmalarıyla birlikte gelen Soft Skin Photo Makeup gibi araçlarla kullanabilirsiniz. Ayrıca sanal makyaj için çok çeşitli araçlara sahip olacaksınız. Kullanıcılar, bu yazılımla çalışma sürecinin tamamında herhangi bir hata veya sorun olmadığını bildirdi.

Skin Finer, teninize ve portre resimlerinize rötuş yapmak için kullanabileceğiniz özel ve pratik bir araç setidir.

 

 

9- TOPAZ DETAY

 

 

Topaz Detayı, güçlü Topaz Studio fotoğraf düzenleme yazılımının bir parçası olduğu için 40 dolara satın alınabilir. Bu yazılım, fotoğraf rötuşlama alanındaki tüm hayallerinizi gerçekleştirmek için harika bir araçtır. Doğrudan Topaz Studio’dan veya Photoshop veya Lightroom gibi bir ana bilgisayar programı aracılığıyla erişebilirsiniz. Program eklentisi, Hassas Ayrıntı ve Kanal Karıştırıcı ayarlarını içerir. Kesinlik Ayrıntısı aracı, görüntünün hangi bölümlerinin yumuşatılması gerektiğini belirtir.

Bu yazılım, Photoshop’un şu anda yapamadığı bir görüntüdeki küçük, orta ve büyük boyutlu nesnelerdeki veya yapıtlardaki ayrıntıları kontrol etmeye yardımcı olur. Kanal Karıştırıcı, gelişmiş bir RGB kanal kontrolüdür. Yüzün tüm detaylarında rötuş yapılırken küçük noktalara ve çiziklere dikkat edilmelidir. Bu yazılım, fotoğrafçılığını mükemmelleştirmek için derin ve doğru araçlara ihtiyaç duyan gerçek profesyoneller içindir.

 

 

10- Dijital Anarşi DİJİTAL ANARŞİ GÜZELLİK KUTUSU

 

 

Photoshop cildini bilen hevesli Photoshop veya Lightroom kullanıcıları bile. Bazen iş akışlarını hızlandırmak ve daha hızlı ve daha kaliteli sonuçlar elde etmek için eklentilere ihtiyaç duyarlar. Digital Anarchy tarafından geliştirilen Beauty Box Photo 3 cilt rötuş eklentisi, fotoğrafçılara ve dijital sanatçılara cildi pürüzsüzleştirmenin ve kusurları gidermenin kolay ve güçlü bir yolunu sunar.

 

Beauty Box Photo kullanarak tamamen profesyonel bir sonuç elde edeceksiniz. Ve bu yüzden acemi kullanıcılar için biraz pahalı olabilecek 100 $ olarak fiyatlandırılıyor. Otomatik Maske düğmesi otomatik olarak altta yatan bir maske oluşturur ve cilt tonunu dikkatli bir şekilde seçer. Pürüzsüzleştirme sırasında kaybolabilecek gözenekler gibi cilt dokusu kolayca geri yüklenir. Cilt dokusunu koruyan cilt yumuşatma için üç kontrol vardır. Rötuş yaptıktan sonra, özel bir görünüm oluşturmak için farklı renk efektleri ekleyebilirsiniz.Beauty Box Photo 3, kelimenin tam anlamıyla harikalar yaratabilen ve fotoğraflarınızı geliştirebilen hızlı ve profesyonel bir yazılımdır.