Anonim olarae-posta oluşturma ve göndermek hizmetleri (ve 5 püf noktası)

Anonim olarae-posta oluşturma ve göndermek

E-posta, tanımlanabilir iki yönlü iletişim olasılığını yaratacak şekilde tasarlanmıştır.  gönderenin adresine ek olarak, sizi tanımlamak için kullanılabilecek çok daha fazla bilgiyi de ortaya çıkarır. E-posta başlığına bakarsanız, e-postanın tam yönlendirme bilgilerini görebilirsiniz. Bilgilerinize karşı hassassanız, bu sizin için hoş olmayabilir. Bu yazımızda anonim olarak e-posta oluşturma ve gönderme yöntemlerini inceliyoruz.

Anonim e-posta nasıl gönderilir? (5 numara – her tür e-posta ile izlemeniz gerekir)

Anonim e-posta göndermek, gerçek IP adresinizi gizlemek ve güvenli bir e-posta hizmeti kullanmak anlamına gelir (aşağıda tanıttığımız 4 hizmet gibi). Yahoo veya Google gibi en yaygın e-posta platformları, kullanım ve depolama kolaylığı açısından mükemmeldir, ancak bu hizmetlerin gizliliği yoktur; Bu, e-postayı gönderdikten sonra bilgilerinizin alıcıya gönderileceği anlamına gelir.

E-posta yoluyla başkalarıyla anonim ve gizli konuşmalar yapmanın birçok yolu vardır. Ancak, çoğu zaman izlenecek tek bir çözüm olmadığını ve en güvenli gizliliği elde etmek için birkaç yöntemi birleştirmeniz gerektiğini unutmayın. Bu, yalnızca özel e-posta yazarken değil, aynı zamanda zayıf yönlerinizi ararken de güvende kalmanıza yardımcı olacaktır.

 

1- Şifreli ve anonim bir e-posta hizmeti kullanın

Şifreli e-posta, normal bir e-posta hizmeti gibi çalışır, ancak uçtan uca şifreleme onu çok güvenli kılar. Ayrıca bu şifreleme türü e-postanızı, gelen kutunuzu ve kişi listenizi tamamen kapsar.

Bu sayede e-postalarınızı sizden başka kimse okuyamaz. Hatta bazı durumlarda servis sağlayıcının kendisi e-postalarınıza erişemez. Güvenli ve anonim e-posta hizmetleri sağlayan çeşitli hizmetler vardır; Ancak ProtonMail, Tutanota, Secure Email ve Guerilla Mail, Yahoo ve Google‘dan daha güvenli ve garantilidir.

 

2- Bir e-posta yazıcısı kullanın (geçici e-posta hizmeti).

Yakıcı e-postalar, geçici e-postalar göndermek için kullanılır. Bu hizmeti kullanarak, e-postanızın süresi otomatik olarak sona erecek ve bir süre sonra kaybolacak, böylece hiçbir iz kalmayacak. Bu size iki avantaj sağlar; Birincisi, e-postanız bir süre sonra silinecek ve ikincisi, kendi profilinizle bir hesap oluşturmadan e-posta gönderebilirsiniz. Geçici hesabınızı kullanarak ve “yalnızca gönder” seçeneğini kullanarak anonim olarak başkalarına e-posta gönderebilirsiniz.

Geçici e-postalar, farklı web sitelerine kaydolurken spam ile uğraşmanıza yardımcı olur. Bu yöntemi kullanmanın tek dezavantajı, şifrenizi unutursanız kayıtlı kullanıcı hesabınızı kurtarmanın zor olmasıdır. Bu geçici e-postaları kullanmak için en iyi zaman, gelecekte bu kullanıcı hesabına ihtiyacınız olmayacağını bildiğiniz ve şifreyi unutursanız herhangi bir sorun olmayacağını bildiğiniz zamandır.

 

3- IP’nizi gizleyin

Anonim olarak e-posta göndermek için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, IP’niz muhtemelen sizi tanımlayabilir. IP’nizi gizlemek için bir VPN veya Tor tarayıcı kullanmanız gerekir. Bir VPN, bağlantınızı şifreler ve bir aracı sunucu üzerinden yönlendirir. Bu sayede gerçek IP adresiniz gizlenmiş olur. Tor tarayıcı ayrıca sizi birkaç ağ düğümü üzerinden bağlar ve başkalarının sizi izlemesine izin vermez. NordVPN’in Onion over VPN gibi bazı VPN’ler IP’nizi gizlemek için bu teknolojilerin her ikisini de kullanır.

 

4- Dosyalarınızdan meta verileri kaldırın

Bir Word belgesi gönderecekseniz, dosyalardaki meta veriler sizi tanımlayabilir. Bu meta veriler, tam adınızı ve paylaşmak istemediğiniz diğer kişisel bilgilerinizi içerebilir. Dosyalarınızı takip etmeden göndermek istiyorsanız, herhangi bir EXIF ​​​​verisini kaldırmak için sayfanızın ekran görüntüsünü almanız gerekir.

 

 

Windows’ta Document Inspector adlı yerleşik bir meta veri kaldırma aracı vardır. Bu araç, her şeyi analiz etmenize ve dosyalardan başkalarının görmesini istemediğiniz tüm bilgileri kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

 

5- Yeni bir e-posta ile gönder

Anonim olarak e-posta göndermenin en kolay yolu yeni bir e-posta oluşturmaktır. Gmail veya Yahoo gibi servisleri kullanmak istiyorsanız, yeni bir e-posta oluştururken ad, adres, doğum tarihi ve telefon numarası gibi sahte bilgiler girebilirsiniz.

Ancak, bu önlemlere rağmen takip edilmesinin hala mümkün olduğunu unutmayın. Ayrıca, Gmail ve Yahoo hizmetlerinin bu bilgileri kolluk kuvvetlerine sağlaması gerekir.

 

4 anonim e-posta hizmeti (en güvenli)

 

1- ProtonMail

 

 

ProtonMail e-posta hizmeti, e-postalarınızı göndermek için PGP şifrelemesini kullanır. Bu hizmetin politikası sisteme giriş yapmamak; Bu nedenle yasal durumlarda dahi bilgileriniz kimseye gösterilmeyecektir.

E-posta gönderirken meta verilerin, başlıkların ve konu satırlarının şifrelenmediğini unutmayın. Bu hizmet ücretsiz ve ücretli olarak sunulmaktadır. Premium sürüm, günde gönderebileceğiniz maksimum e-posta sayısını artırır. Bu hizmetin tek dezavantajı, hesabınızı doğrulamak için sizden bir telefon numarası istemesidir.

ProtonMail ayrıca e-postanın kendi kendini imha etmesini sağlar. Tek yapmanız gereken istediğiniz son kullanma süresini ayarlamak. İstenilen zamana ulaşıldığında, Porton Mail e-postaları alıcının gelen kutusundan siler. Bunların dışında, bu e-posta hizmeti, Android ve iOS için ücretsiz VPN’lerin yanı sıra şifreli bir takvim sağlar.

 

2- Tutanota

 

 

Tutanota size kaynaktan hedefe şifreleme sağlar. Gerekirse, bu e-posta hizmetini kullanmayan kullanıcılara bile şifreli mesajlar gönderebilirsiniz. Şifreleme özelliği yalnızca gelen kutunuzu değil, kişilerinizi de içerir.

Bu e-posta hizmetine bir kullanıcı hesabı kaydederken, tanımlayıcı bilgiler vermenize gerek yoktur. Ayrıca, bir e-posta gönderirken IP adresiniz de gizlenir. Bu e-posta hizmeti açık kaynaklıdır ve herkes kullanabilir.

Totanuta, çok para harcamak istemeyen veya hiçbir şey ödemek istemeyenler için en güvenli seçeneklerden biridir. Bu hizmetin ücretsiz sürümü 1 GB depolama alanı içerir. Ancak bu e-posta hizmeti yalnızca bir kullanıcıyı destekler ve başka sınırlamaları vardır; Örneğin, e-postalarınızı yalnızca dört hafta boyunca saklar.

Bu e-posta hizmetinin şifreli takvim veya sınırsız e-posta geçmişi gibi daha fazla özelliğine erişmek için bir abonelik satın almanız gerekir.

 

3- Gerilla Postası

Guerilla Mail, 2006’dan beri en popüler anonim dağıtım hizmetlerinden biri haline geldi. Bu hizmet, anonim e-posta gönderip almanız için size geçici bir e-posta adresi sağladığı için listemizdeki diğer güvenli e-posta sağlayıcılarından farklıdır.

hizmeti kullanarak kendi e-posta adresinizi oluşturabilir veya aceleniz varsa Guerilla Mail’den sizin için yapmasını isteyebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak e-posta göndermek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek yoktur ve bu, işinizi kolaylaştırır.

Bir siteye kaydolmak istediğinizde ancak orijinal e-posta adresinizi kullanmak istemiyorsanız, Guerilla Mail’e gidebilirsiniz. Bu hizmeti, e-posta alıcısına güvenmediğinizde veya herhangi bir nedenle gerçek bilgilerinizin görünmesini istemediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz.

Guerilla Mail ile ilgili en iyi şey, tamamen ücretsiz olmasıdır. Tek yapmanız gereken bu hizmetin web sitesine gitmek ve hizmetlerinden yararlanmak. Gerilla şu ana kadar 13 milyardan fazla e-posta işledi ve bu sayı sürekli artıyor.

 

4- Güvenli E-posta

 

Secure Email

 

Adından da anlaşılacağı gibi, Güvenli E-posta, e-postaları şifreleyerek başkalarıyla iletişiminizin gizliliğini sağlayan güvenli bir e-posta hizmetidir. Bu web sitesi, tüm bilgilerinizin anonim kalmasını sağlamak için SSL ile birlikte 4096 bit şifreleme kullanır.

Ayrıca, Güvenli E-posta, genel anahtarlar yerine kullanıcı tarafından yönetilen şifreleme anahtarlarını uygular. Bu nedenle, bu site e-posta gönderirken anonim kalmak isteyenler için çok uygundur.

Hesabınızı bu siteye kaydettirmek için kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi kullanmanıza gerek yoktur. Bu web sitesi gizliliğinizi korur ve IP adresinizi kaydetmez. Bu sitenin bir diğer avantajı da ücretsiz olmasıdır. Sadece giriş yapın ve kolayca kullanın.

E-posta güvenliği ve anonimliğin önemi

Yaygın olarak kullanılan e-posta hizmet sağlayıcıları, kullanıcılarına uygun hizmetleri sağlar; Ancak bu hizmetleri kullanırken gizliliğiniz tehlikeye girebilir. Bu hizmetler reklamlar aracılığıyla gelir elde eder ve bu nedenle bu reklamları günlük faaliyetlerinize uyacak şekilde göndermek için günlük yaşamınızı bilmeleri gerekir. Ayrıca, bu hizmetleri kullanarak e-posta meta verileriniz ve IP adresiniz başkalarına açık hale gelir. Bu şekilde, bilgisayar korsanları özel bilgilerinize erişebilir.