4 basit yöntemle soundcloud’dan nasıl indirilir

Neyse ki günümüz dünyasında Spotify ve Apple Music’te çeşitli yöntemler yardımıyla en sevdiğiniz müzikleri dinleyebiliyorsunuz ancak bu iki uygulama genellikle resmi ve tanınmış sanatçıların eserlerini sunuyor. Bu arada, SoundCloud bir platform olarak yeni ve gelişmekte olan sanatçıların eserlerini sunmayı mümkün kıldı. Müziğin alt türleriyle ilgileniyorsanız, SoundCloud’u deneyin.

Bu programda müzik ve podcast’leri (120 dakikaya kadar) ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Bu süre sınırının küçük bir ücret ödeyerek değişeceğini unutmayın. Hesabınızı Pro veya Pro Unlimited’a yükseltebilir ve en sevdiğiniz müzikleri dinleyerek daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

SoundCloud’dan indirme işlemi yasal ve yasadışı olmak üzere iki şekilde yapılır.

Kendi sınırlamaları olan yasal yöntemi kullanmak çok kolaydır. Ancak tüm şarkılar bu şekilde indirilmez. Bunun nedeni, bazı sanatçıların şarkıları için indirme seçeneğini devre dışı bırakmalarıdır.

 

Aşağıda, bu yöntemleri inceleyeceğiz:

 

İlk yöntem: Sound Cloud’dan yasal indirme yöntemi (bir indirme düğmesi olduğunda)

1- Diğer menüsünden indirin

 

 

İndirmek için en sevdiğiniz şarkıyı arayın. İstediğiniz şarkının altında, Diğer seçenek menüsünün altında bulunan Dosyayı indir seçeneğini arayın.

İstediğiniz şarkıyı indirmek için oturum açmanız gerektiğini ve bunun yalnızca SoundCloud’un masaüstü sürümünde yapılabileceğini unutmayın. Cep telefonlarında, şarkıları çevrimdışı dinlemek üzere kaydedebilirsiniz, ancak bu yalnızca SoundCloud’da bir Go veya Go+ hesabınız varsa.

 

2- Sanatçının kendisinin bağlantısını takip edin

 

Bazı sanatçılar, Daha Fazla seçeneğinin sağ tarafında Ücretsiz İndirme başlığı altında bulunan indirme bağlantılarını kullanır.

 

 

Bu bağlantının sanatçı tarafından kontrol edildiğini unutmayın, örneğin sizden kendisini Spotify’da takip etmenizi isteyebilir.

 

İkinci yöntem: ücretsiz bir çevrimiçi sitenin yardımıyla (SoundCloud’dan yasadışı indirme yöntemi)

İndir düğmesi olmayan şarkıları indirmenin başka bir yolu daha var.

Tüm sanatçıların çalışmalarının yüklenmesini istemediğini unutmayın, bu nedenle lütfen bu yöntemi yalnızca bununla ilgili bir sorun yoksa kullanın. Şüpheniz varsa, indirmeyin – ve birçok sanatçının geçimini sağlamak için ücretli indirmelere bağlı olduğunu unutmayın. Ayrıca SoundCloud’dan indirdiğiniz şarkıları asla izinsiz çalmayın.

 

1- SoundCloud’dan indirmek istediğiniz şarkıyı bulun

 

 

İstediğiniz şarkıyı bulun ve URL‘sini kopyalayın. url, sayfanın adresidir (aşağıdaki resme bakın):

 

 

2- Şimdi KlickAud sitesine gidin (tıklayın)

 

 

KlickAud, SoundCloud’dan dosya çıkarabilir ve bunları MP3’e dönüştürebilir. www.klickaud.com adresine gidin ve URL’yi sayfanın ortasındaki metin kutusuna yapıştırın, ardından Dönüştür’e basın.

 

3- Şarkıyı indirin

 

 

Dönüştürmeden sonra, dosya boyutu ve kalitesi de dahil olmak üzere şarkının bir özetini alacaksınız. Şarkıyı tarayıcınızın varsayılan indirme klasörüne kaydetmek için Şarkıyı indir’e basın.

Önerdiğimiz ikinci site: sclouddownloader.net (tıklayın). Yukarıdaki siteyi beğenmediyseniz veya hızı yavaşsa bu siteyi kullanın. Tıpkı yukarıdaki yöntemde olduğu gibi şarkının çalındığı sayfanın adresini veya aynı url’yi site alanına kopyalayın ve İndir butonunu seçin.

 

Üçüncü yöntem: Windows yazılımının yardımıyla

İndirmek istediğiniz şarkılar sayıca azsa veya hacmi küçükse yukarıdaki çevrimiçi yöntemi kullanmak daha iyidir, ancak SoundCloud ile çok uğraşıyorsanız veya SoundCloud’dan düzenli ve ara sıra indirmeniz gerekiyorsa, daha iyi olur. bilgisayarınızda bir yazılım kullanın veya Telefonunuzu kurun (yani aşağıdaki yöntemler):

 

1- İTÜBEGO

Bu SoundCloud müzik indirme yazılımı, videodan MP3’e dönüştürme, hızlı indirme hızı ve daha fazlası gibi harika özelliklere sahiptir ve istediğiniz gibi çalma listeleri oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

 

 

2- Gerekli ayarları yapın

Ardından, SoundCloud Downloader’ı başlatın. İsterseniz indirme konumunu değiştirebilir ve başlatıcı simgesini gizleyebilirsiniz. Bu ayarlardan memnun kaldığınızda, resmi SoundCloud uygulamasını açın ve en sevdiğiniz şarkıyı çalın, ardından üç nokta menü düğmesine dokunun ve İndir’i seçin. Evet, bu kadar kolay!

 

 

İndirilen tüm MP3’ler, modülün ana arayüzünde seçtiğiniz depolama konumunda görünür, böylece bunları en sevdiğiniz müzik çalarla kolayca paylaşabilir veya açabilirsiniz.